Jump to content
IGNORED

PPPreferans


teacher

Recommended Posts

Ne znam odakle je izašlo takvo licitiranje ali po svim pravilima koja sam ja do sada pročitao svaki od tri igrača mora da preskoči moje samo pri prvom ulasku u licitaciju, znači 2, 3, 4 a nakon toga ide X pa moje X pa X+1 itd... U protivnom, Quizmaster-u po tvom sistemu delioc neće ulaziti u Licit ako nema ili Herc ili Betl ili ako se uopšte igra Preferans. To je po mom mišljenu veoma nepošteno prema deliocu!
Pravo na "moje" ima igrač koji prvi prijavi licit, i on ga zadržava sve dok ne kaže "dalje". Ako prvi igrač eventualno kaže "dalje", to pravo na "moje" stiče drugi igrač. Ne vidim šta je tu delilac oštećen, a posebno ne šta je čudno i nepravedno što delilac ne može da uđe kao treći u licit ako nema bar herc. :blink: Ako mu je žao dobrih karata, nek viče igra karo ili pik - nije skupo ako padne, a možda je nešto dobro u talonu ili je dobar raspored, pa mu "krađa" uspe.Ako je licit tekao 2, 3, 4, moja 4, 5, a delilac ima tref, on ne može da kaže "moja 5". Tu on ništa nije oštećen, jer onaj drugi igrač koji je povisio na 5 verovatno ide na betl ili sans, a ako je kojim slučajem i on krenuo na 5, što se dešava izuzetno retko, logično da je u prednosti taj drugi igrač pošto je prvi prijavio licit 5. U celoj priči sve je potpuno jasno - prvi igrač je rekao moja 4 i on zna da je delilac krenuo na trefa, sem ako nije došlo do specijalnog slučaja da su i on i delilac baš krenuli na herca. Tako igraju svi igrači i prvi put u životu sam video onaj nepravilan licit na tvom sajtu. Delilac ima druge pogodnosti. Na primer, ako dvojica kažu "dalje" može komotno da licituje i sa 6-7 štihova u ruci, da pojača svoju igru ili da navlači protivnike na kontru. Ili, ako delilac ima jakog trefa, može bez problema da licituje, jer ne mora da se boji da će neko viknuti igru, a male su šanse da će protivnik ići na betl. U nekim varijantama igre utroje deliocu čak može da odgovara to što je poslednji. Znači, pozicija delioca uopšte nije loša. Edited by Quizmaster
Link to comment
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bad music for bad people

    37

  • Quizmaster

    35

  • Кристофер Лумумбо

    28

  • dare...

    26

E, šta mi se još desilo... Igrao sam sans na refi sa jednim pratiocem, a onaj koji me nije pratio nekoliko puta se gubio sa ekrana i tako nam prekidao igru. On se vraćao u sobu i pravdao da ga kompjuter izbacuje, međutim kad je to uradio četvrti ili peti put kompjuter je popizdeo, poništio mi sans i dao novo deljenje! <_< Znači, treba pronaći način da se igra ne prekida ako treći igrač koji ne učestvuje u njoj izađe iz sobe.

Edited by Quizmaster
Link to comment
bas tako i kod mene.nego, 1 pitanje - malo-malo, pa mi rikne kabl (jbn sbb). onda restartujem modem i za minut sam opet u igri. tako 1-2 puta u skoro svakoj partiji. jel to ovim pederasima iz sbb-a da jebem kevu sto im kilav protok (placam najskuplji/najbrzi, mamu im lopovsku, sorosovsku)?
Da. Ja na kraju završavam posao na dial up-u kad totalno popizdim... A ovamo plaćaš superbrzi internet... angry.gif
Link to comment
nego, 1 pitanje - malo-malo, pa mi rikne kabl (jbn sbb). onda restartujem modem i za minut sam opet u igri. tako 1-2 puta u skoro svakoj partiji. jel to ovim pederasima iz sbb-a da jebem kevu sto im kilav protok (placam najskuplji/najbrzi, mamu im lopovsku, sorosovsku)?
Ne znam što bi rikno kabl. Protok informacija izmedju servera i tvog browsera je toliko mali da je to smesno. Plus je asinhrona komunikacija znaci nema otvoren port između njih pa da stalno nešto teče nego svakih pola sekunde dodje po neki byte...
Link to comment

što reče bmfbp, baš ima indijanaca na sajtu... Neki S. Jevtic je na 8. mestu rejting liste tako što je odigrao jednu jedinu partiju sa ukupno 21 deljenjem?! Naime, lik je namestio partiju od 100 sa dve refe da bude dobar 4186 poena, za šta je zaradio 61 rejting poen. :yucky: Takve nameštaljke trebalo bi kazniti oduzimanjem 100 rejting poena. Predlažem još da se može zaraditi ili izgubiti najviše 10 poena po partiji, a treba pronaći i modus da se više vrednuje dobar rezultat ako igraš sa jačim igračima od sebe, a manje ako igraš sa slabijima od sebe.

Link to comment
Što reče bmfbp, baš ima indijanaca na sajtu... Neki S. Jevtic je na 8. mestu rejting liste tako što je odigrao jednu jedinu partiju sa ukupno 21 deljenjem?! Naime, lik je namestio partiju od 100 sa dve refe da bude dobar 4186 poena, za šta je zaradio 61 rejting poen. :yucky: Takve nameštaljke trebalo bi kazniti oduzimanjem 100 rejting poena. Predlažem još da se može zaraditi ili izgubiti najviše 10 poena po partiji, a treba pronaći i modus da se više vrednuje dobar rezultat ako igraš sa jačim igračima od sebe, a manje ako igraš sa slabijima od sebe.
Uvodi se provizionalni rejting koji se specijalno računa u prvih 10 partija, tek nakon toga imaš "pravi rejting".Promena rejtinga veoma zavisi od toga protiv koga igraš. Ako odigraš nerešeno sa nekim ko ima mnogo veći rejting od tebe tebi će rejting rasti a njemu ce opasti.Rejting je ukraden od šaha skoro kompletno, samo su uvedene adekvatne izmene jer se Pref ipak razlikuje od šaha :rolleyes: Kopam da nađem šta je uzrok prekidima... :unsure: Edited by Preff.net
Link to comment

od kad meni obecavas da ces uvesti rodnu ravnopravnost na preff i ono nista angry.gif a ja sam te ovde popularizovala :rolleyes: hocu da mi pise: dosla, prosla i pala.takodje, ako moze, da mi promenis nick u paculla ;)

Link to comment
od kad meni obecavas da ces uvesti rodnu ravnopravnost na preff i ono nista angry.gif a ja sam te ovde popularizovala :rolleyes: hocu da mi pise: dosla, prosla i pala.takodje, ako moze, da mi promenis nick u paculla ;)
Za pala mogu da ti pomognem, ali ne znam šta će ti prošla? :lol: šalu na stranu, to bi mi TOLIKO zakomplikovalo život da mislim stvaaaaaaarno... :huh:
Link to comment
od kad meni obecavas da ces uvesti rodnu ravnopravnost na preff i ono nista angry.gif a ja sam te ovde popularizovala :rolleyes: hocu da mi pise: dosla, prosla i pala.takodje, ako moze, da mi promenis nick u paculla ;)
žene...Čovek se raspada tražeći i rešavajući problem, a ona brine o imenu i drugim sitnicama...
Link to comment
šalu na stranu, to bi mi TOLIKO zakomplikovalo život da mislim stvaaaaaaarno... :huh:
[prozivanje]izem ti softver kad ne mozes jedan flegic da stavis (musko/zensko) i jedan if da izaberes odakle da citas tri reci. [/prozivanje]
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...