Jump to content
IGNORED

PPPreferans


teacher

Recommended Posts

Lepo mi preselo veče...Prvo nisam mogao 90 minuta da odigram skoro ništa, dolazilo mi neko smeće od karata. Puk'o sam i jednu refu gde sam licitovao sa sasvim solidnom kartama. Onda, kad sam se malo oporavio i stekao šanse da se izvučem, padnem betl. Ne bi me ni to iznerviralo (jebiga, to je stvar sreće), nego je tokom partije bilo nekoliko glupih odigravanja i nedolazaka od strane saigrača. Na kraju je pobedio najgori igrač :frust:

Link to comment
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bad music for bad people

    37

  • Quizmaster

    35

  • Кристофер Лумумбо

    28

  • dare...

    26

Malo sam kibitzovao partiju. Nisam mogao da verujem kad tvoj levi nije zvao kontru na karonu.

Link to comment

Nisi video situaciju kad je tip s leva igrao betl i krenuo osmicom tref. Ja bacam solo devetku i sad moj kompanjon nosi i vraća sedmicu, misleći da je onaj igrač krenuo ispod desetke. Umesto toga, u ruci je imao solo karona, kog da baci školski rušimo, jer preko karoa mu iškartam jednog herca, zatim lupim asa i sedmicu herc i igrač je pao (tu je imao rupu 8, 9).Posle kao izvinjava se, jebiga, mora da proveri... Ma, moraš kitu lastinu da proveriš. Ništa gore u preferansu nego kad neko uvrti u glavu neku fiks-ideju, a druge, normalne opcije ne razmatra.

Edited by Quizmaster
Link to comment
Ništa gore u preferansu nego kad neko uvrti u glavu neku fiks-ideju, a druge, normalne opcije ne razmatra.
:Hail: Inače ovo ponekad ume da se dešava i najboljima... :rolleyes: Ali oni bar znaju/umeju da prepoznaju i preuzmu pad... ;) Elem poslednju partiju igrah sa straycatom (docom) i jednom od preff. devojaka (sheorlando se valjda piše nick). I sad ovaj doca je stvarno dobar igrač i macan, ali mi jedva oprosti, kad sam propustio i nisam u prvoj ruci jašio adutsku damu odigravača... Objasnim ja njemu kako je mene i trećeg kuma, kum kockar u uzaludnom naporu da nas stvarno nauči preferans, naučio recitacijama za svaku priliku.Recitacija za tu priliku glasi: "Svaka dama se jaši sem adutske" I reko: Vidiš i da je Sheorlando (koja je odigravala) znala recitaciju i izašla mi prevarantski iz dame sakrivajući svog keca... :P I tako me prozvaše Dare recitator... ;) A recitacije su korisne :) za svaku priliku: - Sans iz trefa, kontra iz pika, ili jedno i drugo iz licitacije... Ko ne zna, taj vrati... Betl iz najniže karte, najkraće farbe... Nikad malom kroz svog čoveka... Ko kupi pika može da se slika... Pod kontrom, nikad adutom... Pre (re)kontre, proveri ko prvi igra... Nikad betl na refetl...itd.I još mnogo drugih kojih u ovom trenutku ne mogu da se setim ali koje mi samo sinu u "toj i toj" situaciji... Nabiflo nas kum, ne bi li bar kako tako uspeo, da od nas načini koliko toliko ravnopravne protivnike...Inače vidim ja, da bez obzitra na rejting, iste recitacije ne bi škodile priličnom broju igrača sa kojima sam igrao... <_< Edited by dare...
Link to comment

zamolio bih kolege da navode imena onih za izbegavati, cisto da se covek ne nervira bez potrebe. evo ja pocinjem prvi, sa sve kvotovanjem razgovora

# mrsgoca: lose odigrala. trebala sam da adutiram# teki: au dodjem na muda# aram: pa da# aram: bas se pitam, na sta si doso# teki: nas kontru# mrsgoca: na tvoje karte# aram: pa dobro, da sam pao, preizeo bi pad# aram: preuzeo# teki: ne# aram: a sto ne?# mrsgoca: nije teki kriv sto sam lose igrala# aram: da sam ja pao, goco# mrsgoca: znam, ali on ne zna# aram: ocigledno...# teki: ja nikadd ne uzimam pad# aram: dobro...
zafalio mi tm umesto ove trotacke na kraju.
Link to comment

Malo mi glupavo drukati imena... A i svako može da se tu i tamo izglupira ili bude neskoncentrisan...Ono što je sasvim sigurno, to je da rejting nije garancija dobrog igrača... Ponekad je onaj sa rejtingom npr880 bolji i korektniji u igri od onoga sa 1020.Ali je sasvim sigurno da onaj koji ima (-5) tih pet minusa nije dobio od nekoga za džabe...Postoji dosta solo igrača koji ne zovu, jašu vašu kartu i ne drže se nepisanih pravila pratnje kad oboje pratite... Ti igrači ponekad imaju visok rejting, bez obzira na takav način igre i prvi vas utisak može zavarati...E sad ima još jedna stvar kod igrača sa većim rejtingom (bez obzira na opravdanost), a zove se popovanje/prozivka... Znači ono, na šta si došao, na šta si dao kontru, na šta si licitirao, kakav i je to polaz... itd.Tu onda prorade sujete i počne pucanje po šavovima... I eto ti svadje!Imam i ja loših strana:Recimo da kažem dva, na dvaput dalje i kada nemam karte za licitaciju, čisto iz radoznalosti... Zatim da zovem ili dam kontru, samo zato što je odigravač loše kupio, ali bez stvarnog rezona u kartama. Ili da me mrzi da pratim, samo da bi se ogrebao za dve....Ili da se upičkim i zakopam na refama, ili da ziherašim pred kraj partije... Itd. Ima toga još, ali se trudim da ne oštetim onoga sa kim igram, a kada mi se desi, preuzmem pad.Sa tim u vezi, primetio sam da se veliki broj igrača, ne javlja drugome pratiocu, kada odigravač adutira u početku. Znači prvi put kada nemaš aduta, javljaš se iz tvoje farbe iz koje želiš da ti se izađe... Ali ne vredi, bar polovina igrača, o tome ne vodi računa i škarta odokativno, a onda me pita:-što si mi izašao iz te i te farbe... A ja mu kažem, čoveče tražio si mi izlaz iz tog znaka!!!A on će: -Ja tražio? :blink: Kada? :unsure: I šta ja tu dalje da mu odgovorim... <_<

Edited by dare...
Link to comment

dare, to je zato sto ne igras sa vrhunskim igracima kao sto su kojot, bmfbp, aram, qm...:D ja preuzmem pad ako odigram lose, ali u zadnje vreme retko igram nerezonski. poceo sam da igram cesce i usao sam u fazon. cekam samo saveznika da mu objasnim neke stvari. najvise volim da pobedjujem starije i iskusnije.

Link to comment
dare, to je zato sto ne igras sa vrhunskim igracima kao sto su kojot, bmfbp, aram, qm...:D ja preuzmem pad ako odigram lose, ali u zadnje vreme retko igram nerezonski. poceo sam da igram cesce i usao sam u fazon. cekam samo saveznika da mu objasnim neke stvari. najvise volim da pobedjujem starije i iskusnije.
Znači licitiraš sa 4 i po, pa sa 5 sigurnih prolaziš ladnjaka i još jednog obaraš ako su neoprezni... A smrt si za one što se predstavljaju kao stariji i iskusniji... cool.gif Ja sam kobajagi stariji i iskusniji po kilometraži izgubljenog vremena sa kartama u rukama... Ali čovek sa godinama ne postaje ništa pametniji, nego što je bio ranije... Naprotiv... A još pride se postane i oprezna jajara... Znači kojote... Samo deri!smajli_za_petu_stranu_sveta_10.gifInače kritika spraću mene stoji. Moram češće da se družim sa PPPPreff igračima. (imam jednu tek započeu partiju sa bmfbp i pacullom, kad mi je umreo internet)edit: Nemoj da si grub sa saveznikom u startu, nego prvo onako lepo kartaroški... Neka ga krene prvo... Pa polako... Ako si nagao ima čovek da se razočara, pa da me rastuži tamo na poeziji... A tebe će da grize savest...Nego polako... Laganica... :rolleyes: Edited by dare...
Link to comment
Bre, momci, sto ne zasednete uzivo na pref? Ne kapiram taj gust igranja preko kompjutera.
Igram ja i "lajv" preferans, samo što se društvo raštrkalo, obaveze... Plus, mi ne igramo partije ispod 300-350 poena.Ovako, kad god hoćeš, pa i u ponoć, bude slobodnih igrača, za neku partijicu od 100-150.
Link to comment
A i svako može da se tu i tamo izglupira ili bude neskoncentrisan...
cuj, mislim da si iz kvotovanog dijaloga mogao da zakljucis da ni ne mislim na to, naravno da niko nije masina, ali preko bezobrazluka izjave "ja nikad ne preuzimam pad" zaista ne mogu da predjem. a, missim, drukanje... pa naravno da cu takve uvek da drukam kod svih ppprijatelja, ne zelim nikome da gubi zivce sa kojekakvim jajarama, ko sto ih ja izgubih ono vece. zao mi je sto tamo nema nekakav forum, da ga svima odrukam tamo!jbte, idem tamo da ze zabavim, a zavrsim grizuci tastaturu!PS: ja jos nisam ni ukapirao taj sistem sa minusima, moracu da provalim to nekako... :huh:@Lancia : mislis ti da neko u ovom jebenom koelnu zna da igra ljucki pref? Edited by aram
Link to comment

sonoc je teki strasno izvredjao nekog lika. ovaj, umesto da ga otera u tri pm, cuti sve vreme. nije ni cudo sto ima -4.@aram kliknes na nick igraca i mozes da mu das plus ili minus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...