Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Svim srcem :D Svojevremeno je branio svoj prevod na Znak sagite forumu i bio neviđeno snooty prema čitaocima, objašnjavao kako njega taj fantasy žanr nikad nije ni zanimao ali eto zapalo mu, a lektor mu je rekao da je prevod fenomenalan.

Link to comment

Svim srcem :D Svojevremeno je branio svoj prevod na Znak sagite forumu i bio neviđeno snooty prema čitaocima, objašnjavao kako njega taj fantasy žanr nikad nije ni zanimao ali eto zapalo mu, a lektor mu je rekao da je prevod fenomenalan.

Тај као да је самокритику као метод учио на ППП-у. -_-

Link to comment

Je l neko čitao istoriju Vesterosa? Zanimljivo štivo, naročito Egonovo osvajanje i kako je do njega došlo.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Da je preveo "džinovska lignja" isto bi bilo glupo, ali bi bar imalo malo smisla. U stvarnom svetu, džinovska lignja ima 10-15 metara i direktna je inspiracija za mitsko biće po imenu kraken. Džinovska sipa ima 50 cm i ne liči ni na šta.

Zaprepastio bi se koliko ljudi misli da su sipa i lignja sinonimi.

Inače, zbog "Zimovrela" i sl sam odustala od GOT-a na srpskom. Prosto, ne ide.

Link to comment

Ja sam dugo mislio da je sipa nešto kao meduza, jbg :( Ali ništa od toga nije kraken, jer je kraken mitsko biće.

Ako je kraken "džinovska lignja", onda bi zmaj bio "krilati gušter koji bljuje vatru."

(A ako je "džinovska sipa", onda bi zmaj bio "krilati jazavac koji bljuje vatru.")

Link to comment

A ni džinovske zmajevite kornjegulje, realno najzajebanija podvodna stvorenja.

 

kraken_creatures_funny_sea_ships_1920x12

 

Edit: Alternativni link do daleko manje impresivne slike <_<

 

SeaWyvern-1.jpg

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja sam dugo mislio da je sipa nešto kao meduza, jbg :( Ali ništa od toga nije kraken, jer je kraken mitsko biće.

Ako je kraken "džinovska lignja", onda bi zmaj bio "krilati gušter koji bljuje vatru."

(A ako je "džinovska sipa", onda bi zmaj bio "krilati jazavac koji bljuje vatru.")

Pa nije zmaj gušter, to je T-rex.

Od mickih morskih bića najzajebanija je Jormungandr, to je bar jasno.

Link to comment

Pa nije zmaj gušter, to je T-rex.

Od mickih morskih bića najzajebanija je Jormungandr, to je bar jasno.

ne znam sta ti je taj, al moze godzili samo da ide po burek i pljuge :fantom:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Данас Дебели слави 67-ми рођендан. Да би завршио цео еп треба да поживи барем још десетак година. 

Link to comment

Koliko je vremena prošlo od kako sam pročitao poslednji napisani nastavak, zaboravio sam i koliko još delova treba da napiše. Jel postoji bilo kakva indicija da će naredni nastavak biti uskoro? 2016.?

Link to comment

Koliko je vremena prošlo od kako sam pročitao poslednji napisani nastavak, zaboravio sam i koliko još delova treba da napiše. Jel postoji bilo kakva indicija da će naredni nastavak biti uskoro? 2016.?

Најавили за 2016-ту.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...