Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Meni se taj stil uopšte ne sviđa, totalno je 1970s Plava ptica crno-bele ilustracije fazon. A ako je to iz ovog poslednjeg, World of Ice & Fire, onda mislim da je bilo reči da ih je deda lično birao po svom prepotopskom ukusu.

 

Harrenhal izgleda kao neki Minas Morgul, jebote. Još je direktno na nekoj (jezerskoj?) vodi, iz kapije ideš direktno na kupanje. To mora da je fantastična podloga za zidanje Skadra na Bojani, jebeš kamen temeljac, piči džinovski dvorac direktno u mulj.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Kad god da se desilo, suludo je graditi (bilo kakav) zamak tako da je uopšte moguće vodu doterati bukvalno na prag, a posebno neki overcompensating ginormous primerak. 

 

Ne znam, kome se te starinske ilustracije sviđaju, poštujem. Meni su glupave, danas ima mali milion efektnijih ilustratora, evo dva wiki primera samo za pomenuti Harrenhal:

Lino_Drieghe_Harrenhal.jpg

 

Fall_of_harrenhal_by_reneaigner.jpg

Link to comment

I još jedan, featuring Arya. 

 

The_Ghost_in_HarrenhalMarc_Simonetti.jpg

 

Ovaj možda i najbolje pokazuje koliko se samo sa tehničke strane odmaklo od vremena Martinove relativne mladosti. Mislim, ukusi jesu različiti, ali neke stvari su ipak objektivne. Ko može da tvrdi, na primer, da je ova ilustracija Demogorgona...

 

demogorgon.gif

... bolja od ove...

 

demogorgon_by_njoo.jpg

 

... ili ove?

 

232demogorgon5e.jpg

 

 

Link to comment

Meni se taj stil uopšte ne sviđa, totalno je 1970s Plava ptica crno-bele ilustracije fazon. A ako je to iz ovog poslednjeg, World of Ice & Fire, onda mislim da je bilo reči da ih je deda lično birao po svom prepotopskom ukusu.

 

Harrenhal izgleda kao neki Minas Morgul, jebote. Još je direktno na nekoj (jezerskoj?) vodi, iz kapije ideš direktno na kupanje. To mora da je fantastična podloga za zidanje Skadra na Bojani, jebeš kamen temeljac, piči džinovski dvorac direktno u mulj.

ilistracije likova, zmajeva i nekih dvoboja (Posebno Regar vs Robert)  su odlicno uradjeni, ovi dvorci su mogli malo bolje... Prikaz Zmaj kamena je recimo odlicno uradjen... Generalno sa enciklopedijom sam zadovoljan i po meni vredi svaku paru, jedina mana sto mape recimo nisu malo detaljnije...

 

edit: Twoiaf_battle_of_the_trident.jpg

Edited by Geo
Link to comment

Nesmith je bukvalno decenijama ilustrovao Tolkina i ja sam voleo njegove evokativne pejsaže Srednje Zemlje. Očigledno ne može da se otme tom uticaju staaare epske fantastike. 

 

A što se tiče Demogorgona, ove ilustracije iz matorih RPG knjiga meni imaju izvestan šarm, postoji ceo žanr retro-klonova prvog Dungeons & Dragonsa i često su knjige ilustrovane u tom maniru, pogledajte npr Dungeon Crawl Classics, meni to skroz super.

Link to comment

Imaju izvestan šarm u onom "nice place to visit, wouldn't wanna live there" smislu.
 
Ne bih se usudio da podvlačim neku crtu, naravno da ima old school kvaliteta i naravno da ima novijih katastrofa, ali fantasy ilustratori su neviđeno uznapredovali u poslednjih, ne znam, 15-20 godina. Danas oni uspešniji mlate ozbiljne pare uz celebrity status. Ubrzan razvoj tehnologije alata, a i mogućnosti za soc net promociju, pomogli su da kvalitet ispliva na vrh.

 

On topic, zna se odavno da je Martin old fogy, ovaj izbor ilustracija za arhitekturu Westerosa to samo potvrđuje.

Link to comment

Meni se taj stil uopšte ne sviđa, totalno je 1970s Plava ptica crno-bele ilustracije fazon. A ako je to iz ovog poslednjeg, World of Ice & Fire, onda mislim da je bilo reči da ih je deda lično birao po svom prepotopskom ukusu.

 

 

Па кад ниси довољно матор. -_-

Link to comment

Ljubomoran na naše godine i iskustvo.

Mogu samo da zamislim kad šeta gradom i naleti na neku staaaru zgradu pa krene coktanje [emoji38]

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...