Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

3 hours ago, Downforce said:

Zakljucak iz izvestaja jednog prethodnog incidenta sa Embraerom. Bice da aplikacija koja se koristi za proračun ima svojih mana koje su i ovde vrlo lako mogle imati uticaja. Ako ovo nisu korigovali može lako da se desi da je ona pilote dovela u zabludu.

 

I boldovan deo je zanimljiv. Moguce da i u ovom slučaju uopšte nisu dali pun gas pri poletanju.

Ovo može da bude uzrok celog cirkusa. Još jednom, trojica su se zajebali. 

 

Link to comment

U Veljkovićevom prilogu koji sam kačio se spominje da su u kabini bili instruktor za Embraer Italijan i neiskusni Poljak, a da je treći bio na nekim prethodnim letovima, a ne i na ovom.

Edited by vememah
Link to comment

Video sam, da. Sa sve inspirativnim zaključkom inženjera na kraju. Treba sačekati rezultat istrage pa će se saznati ko je tu tačno pritiskao koje dugmiće, ali do tada...:s_d:

 

To onda ispada još gore, u grešci je učestvovao instruktor. Koji je na letu trebalo da nekog nečemu nauči i malo učvrsti znanje posade, jel. I to nije malo učestvovao jer ih je sve podsetio toranj nekoliko puta na mogući problem i odgovor je bio "Ma može i ovako". Morao je da postoji čvrst razlog zašto je greška ponovljena.

 

A sve vreme me i dalje žuljaju procedure, tj. šta se radi kada dođe do greške. I dalje mi je neshvatljivo da toranj opušteno daje dozvolu a vide da će doći do sranja - nisu ih upozoravali tek tako, sa znanjem o težini i parametrima ili bez. Nešto će ovde morati krupno da se menja.

@vememah

 

edit: @namenski, fališ

Edited by ragasto
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Eleniko said:

šta znam, ima tih zvukova kad se uvlači stajni trap kod poletanja

 

Ne ovakvih ritmicnih udara

  • +1 2
Link to comment
Quote

Kapetan je svesno odabrao kraći zalet i pored upozorenja Kontrole letenja kaže za N1 dugogodišnji pilot nekadašnjeg JAT-a Stevan Ignjatović.

„Ovde je nesreća u tome što je došlo do spoja raznih i nacionalnosti i državljanstava, da dva stranca sede u pilotskoj kabini. Jedan je bio Italijan, drugi Poljak. Pitanje je koji je bio nivo komunikacije među njima“, priča pilot u penziji Stevan Ignjatović.

Ignjatović kaže da je došlo do preskoka procedure i da piloti nisu poštovali čuvenih 12 stavki „Take of[f] Briefinga“ koje pilot čita, a kopilot ponavlja. Tada grešaka nema, navodi Ignjatović.

„U „Take of[f] briefingu“ imate da ponavljate da polećete sa te i te tačke da do kraja piste imate 1, 2, 3 hiljade metara i da polećete sa tom i tom brzinom. I kad se to uradi, tek tada dajete gas i krećete. Ovde je došlo do toga da je neko prozevao tu priču iz razloga, ili su bili previše samouvereni ili je svako bio u svom svetu“, dodaje Ignjatović.

https://n1info.rs/vesti/kako-je-doslo-do-incidenta-na-beogradskom-aerodromu/

Edited by vememah
Link to comment

naravno, sad kad znamo šta se desilo

 

ako posada ništa ne kaže ja ni ne bi obratio neku pažnju

 

možda bulaznim, izvinite

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Eleniko said:

naravno, sad kad znamo šta se desilo

 

ako posada ništa ne kaže ja ni ne bi obratio neku pažnju

 

možda bulaznim, izvinite

 

Zavisi i puno od toga gde sedis (dosta su razliciti utisci).

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, 3opge said:

 

plus stajni trap se ne uvlaci na 5 m visine

 

sada uvlače brzo, šta će im i na 5m sem da prave nepotreban otpor.

Link to comment

Uvlace gume kad im se javi positive rate odnosno kad krenu da se penju, a dal je to posle 10-30-50 ili 100 metara visine to je vec do aviona, rute i svega ostalog.

  • +1 1
Link to comment

https://n1info.rs/vesti/moglo-je-da-bude-kobno-povredila-me-izjava-er-srbije-putnica-o-incidentu-na-letu-za-dizeldorf/

 

evo kako je to izgledalo u kabini:

 

„Osetila sam jak udarac tu gde je krilo i nazad, kako smo poleteli tresao se ceo avion. Imali smo osećaj da će ispasti svi koferi“, priča Jelena Đorđević.

I našli su se u vazduhu, svesni da se nešto desilo i ne znajući kako će se sve završiti.

„Pored mene je bio jedan čovek i neka strankinja koja ništa nije razumela i bukvalno je uzimala vodu i kvasila se i pitala nas je o čemu se radi. Tu oko mene su bili muž i žena koji su se grlili, ljubili, opraštali. Jer kao ne znaju šta će da se desi. Iza mene je bio jedan Kinez koji je krenuo da snima testament“, rekla je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...