Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

kao što smo venemah i ja već napisali, samo unapred definisani preseti za različite tipova aviona

 

npr

 

atr sa D5

embraer, 31x sa D6

330 sa D8

itd itd

 

neka ga diže odakle hoće, svakako niko neće koristiti full pistu sem ako nešto ne krene naopako

 

srbija je ovo

 

piloti koliko god su zajebali su ispali veliki heroji

 

spasili su ljude

 

ja da sam kolima proleteo kroz onakvu ogradu a ne sa avionom u poletanju danima ne bi mogao da dođem sebi

 

žao mi je što su sjebali karijere ali naći će posao u drugim formama avijacije, nadam se

 

vučić da ih odlikuje

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, 3opge said:

da, treba ih odlikovati sto su iz ciste obesti skoro ubili 100 ljudi

Dobro, ne preterujmo da je “iz obesti”. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Dobro, ne preterujmo da je “iz obesti”. 

 

kako se to zove kad si siguran da mozes da ga dignes pa ne jebes savete kontrole leta?

Link to comment
2 hours ago, ducca said:

Inače ja ovaj njihov bantu engleski ič ne razaznajem, dodatno buka u kabini i slabiji radio signal (bar tako deluje). Ova devojka iz kontrole u startu bukvalno guta neke reči ili ih ne dovršava, jeziv nivo engleskog za ovako odgovoran posao. Momak što preuzme je bar razgovetan iako je engleski vrlo tvrd.

 

Jesi li imao priliku da čuješ nekad komunikaciju radio amatera, HAM-ovaca, ne CB-jaša?

 

Npr.:

 

Hello CQ CQ CQ this is KB1WMR. Kilo Bravo One Whiskey Mike Romeo. KB1WMR calling CQ 20 meters. Hello CQ CQ CQ this is KB1WMR. Kilo Bravo One Whiskey Mike Romeo. KB1WMR calling CQ 20 meters and standing by for a call.

 

Pa kad se to začini akcentima iz celog sveta... a opet se svi razumeju. :D

 

P.S. Razumeju se zahvaljujući usvojenim standardima u komunikaciji, frazama i skraćenicama za pojmove koji se non stop ponavljaju.

Edited by JozoMujica
  • +1 1
Link to comment

https://n1info.rs/vesti/moglo-je-da-bude-kobno-povredila-me-izjava-er-srbije-putnica-o-incidentu-na-letu-za-dizeldorf/

Quote

„Pored mene je bio jedan čovek i neka strankinja koja ništa nije razumela i bukvalno je uzimala vodu i kvasila se i pitala nas je o čemu se radi. Tu oko mene su bili muž i žena koji su se grlili, ljubili, opraštali. Jer kao ne znaju šta će da se desi. Iza mene je bio jedan Kinez koji je krenuo da snima testament“, rekla je.

Ja bih tuzio Air Serbiu za pretrpljeni stres. A da, zivimo u Srbiji. Nista, bolje onda ne, tek bi bilo stresa kad pokucaju mrki momci na vrata da objasne da se to ne radi.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Ja bih tuzio Air Serbiu za pretrpljeni stres.

 

+1

 

Quote

A da, zivimo u Srbiji. Nista, bolje onda ne, tek bi bilo stresa kad pokucaju mrki momci na vrata da objasne da se to ne radi.

 

Ovo je već diskutabilno. Tuže se državna preduzeća (i dobijaju), mislim da je ovo će ovo biti zanimljiva tema za ozbiljne advokate.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Mene cudi da vise nije odustalo. Jbg ipak je to trauma, verovatno mnogima nece biti do letenja dugo.

Pre desetak godina smo zena, klinja i ja imali jedan aborted landing (go-around?) sa Aeroflotom iz Msk na Surcinu. Bukvalno je bio na par metara od dodira piste, krenuo onaj aplauz par njih, kad odjednom full thrust i ode gore. U avionu muk, zena mi polomi prste :), nimalo prijatno. Napravio krug ka Vrscu, sleteo normalno, izvinio se/prosrao pilot da je bilo nesto na pisti, mada neki tu tvrdili kako su imali utisak da je prebrzo sletao. Ne znam kako je to moguce. Koliko znam oni imaju one check pointe nekoliko km pre same piste pri sletanju gde moraju da budu u granicama visine, brzine itd inace nema sletanja. 
Sve u svemu, nakon toga smo samo jos par puta leteli sa klincem, zavoleli road tripove kroz ruska/beloruska/balticka bespuća :).
Samom mi nije frka, al ovo ostade kao neprijatno secanje.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Just now, jms_uk said:

 

Ja sedam komada do sada.

Pa citajuci te ovde verujem da imas jedno 70x vise letova od mene, minimum, te i ova statistika samo ide u prilog bezbednosti aviona. :)
Al opet, taj indvidualni dozivljaj ostaje kao neprijatnost 

Link to comment
1 minute ago, MeanM@ said:

Pa citajuci te ovde verujem da imas jedno 70x vise letova od mene, minimum, te i ova statistika samo ide u prilog bezbednosti aviona. :)
Al opet, taj indvidualni dozivljaj ostaje kao neprijatnost 

 

Slazem se, nije prijatno kad se (psihicki) pripremis za kraj leta i sletanje, a ono krene ponovo na gore...

Link to comment
23 minutes ago, MeanM@ said:

Pre desetak godina smo zena, klinja i ja imali jedan aborted landing (go-around?) sa Aeroflotom iz Msk na Surcinu. Bukvalno je bio na par metara od dodira piste, krenuo onaj aplauz par njih, kad odjednom full thrust i ode gore. U avionu muk, zena mi polomi prste :), nimalo prijatno. Napravio krug ka Vrscu, sleteo normalno, izvinio se/prosrao pilot da je bilo nesto na pisti, mada neki tu tvrdili kako su imali utisak da je prebrzo sletao. Ne znam kako je to moguce. Koliko znam oni imaju one check pointe nekoliko km pre same piste pri sletanju gde moraju da budu u granicama visine, brzine itd inace nema sletanja. 
Sve u svemu, nakon toga smo samo jos par puta leteli sa klincem, zavoleli road tripove kroz ruska/beloruska/balticka bespuća :).
Samom mi nije frka, al ovo ostade kao neprijatno secanje.

Ja sam imamo aborted landing po magli u Surčinu i na kraju je sleteo u Niš...

 

Let bio iz Podgorice...

 

Tad sam poslednji put išao avionom u zemlju u koju mogu da stgnem autom za oko 8 sati...

 

Nisma se mnogu usrao, kontao sam da pilot zna šta radi, posle sam shvatio da je probao da "napipa" pistu, kad je već sve prošlo... Da sma znao da napipava u tom trenutku kad smo sletali, mislim da mi ne bi bilo svejedno... Promašio je nekih 20-30 metara, podaigao se i nije hteo više da se zajebava... Ne znam da li je to procedura po mogli da se uopšte pokušava, ali bolje da je odmah išao u Niš...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...