Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

...zasto desantni padobranci ne skacu sa 10 hiljada metara pri brzini od hiljadu kilometara na sat...
Skace Steven Seagal u jednom filmu <_< A naravno to moze i Chuck, sa lakocom.
Link to comment
Udar vazduha pri toj brzini slomio bi padobrancu sve kosti u telu.
Pod uslovom da nema specijalnu odecu, kao vojni piloti lovaca/bombardera. Daklem da rezimiramo:1) specijano odelo za sve putnike (ukljucujuci i bebe), koje se u roku od par desetina sekundi napuni... necim sto ublazava udarac vazuha2) kaciga 3) boca sa kiseonikom4) dizajn + proizvodnja aviona gde putnici sa sve sedistima propadaju kroz pod a padobrani se otvaraju automatski na 2 kilometra iznad zemlje.Pravi izazov za civilnu avijaciju, zar ne?
Link to comment

Moj tesla-fest kreativni doprinos bezbednosti putnickog avio-saobracaja: U situacijama kada se iscrpe sve ostale solucije, sa aviona da se odvoje krila i rep, istoci gorivo, prospe cargo sadrzaj (itd.) pristiskom na odgovarajuci taster koji bi trebalo da bude oznacen nekom drecavom bojom na komandnoj tabli. A onda se nad prostalim, znacajno olaksanim, delom aviona otvori gigantski padobran koji bi doveo do relativno blagog prizemljenja. OK, to valjda moze da se izracuna koliki bi taj padobran morao biti... ili da se i trup raspadne na odgovarajuci broj jedinica od kojih svaku moze da podrzi najveci moguci padobran? Doduse, slutim problem u konstrukciji aviona koji bi trebalo da se planski raspadne po tacno odredjenim savovima i to iskljucivo kada je to pozeljno da se dogodi, ali inzenjer bi i to napravio, samo da se malo pomuci. Mislim se, ako izbacuju tenkove padobranima, nekakav efekat bi se svakako mogao postici, makar u smislu povecanja inace mizernih sansi za prezivljavanje. Ili bi rezultat u svakom slucaju bio jednak onim tragicnim skokovima sa WTCa sa stolnjakom rasirenim iznad glave? Osecajte se slobodnim da dalje razvijate ovu smelu ideju :D

Link to comment
A onda se nad prostalim, znacajno olaksanim, delom aviona otvori gigantski padobran koji bi doveo do relativno blagog prizemljenja.
Napravljen od specijalnog materijala koji koristi NASAAli, ajd, i mene zanima koliki bi trebalo da bude i od čega napravljen padobran koji bi relativno nežno spustio avion na zemlju(vodu). Ima li neko ideju?
Link to comment
Moj tesla-fest kreativni doprinos bezbednosti putnickog avio-saobracaja: U situacijama kada se iscrpe sve ostale solucije, sa aviona da se odvoje krila i rep, istoci gorivo, prospe cargo sadrzaj (itd.) pristiskom na odgovarajuci taster koji bi trebalo da bude oznacen nekom drecavom bojom na komandnoj tabli. A onda se nad prostalim, znacajno olaksanim, delom aviona otvori gigantski padobran koji bi doveo do relativno blagog prizemljenja. OK, to valjda moze da se izracuna koliki bi taj padobran morao biti... ili da se i trup raspadne na odgovarajuci broj jedinica od kojih svaku moze da podrzi najveci moguci padobran? Doduse, slutim problem u konstrukciji aviona koji bi trebalo da se planski raspadne po tacno odredjenim savovima i to iskljucivo kada je to pozeljno da se dogodi, ali inzenjer bi i to napravio, samo da se malo pomuci. Mislim se, ako izbacuju tenkove padobranima, nekakav efekat bi se svakako mogao postici, makar u smislu povecanja inace mizernih sansi za prezivljavanje. Ili bi rezultat u svakom slucaju bio jednak onim tragicnim skokovima sa WTCa sa stolnjakom rasirenim iznad glave? Osecajte se slobodnim da dalje razvijate ovu smelu ideju :D
I-ja-o...plagijatoru :P :lol:
Link to comment
Moj tesla-fest kreativni doprinos bezbednosti putnickog avio-saobracaja: U situacijama kada se iscrpe sve ostale solucije, sa aviona da se odvoje krila i rep, istoci gorivo, prospe cargo sadrzaj (itd.) pristiskom na odgovarajuci taster koji bi trebalo da bude oznacen nekom drecavom bojom na komandnoj tabli. A onda se nad prostalim, znacajno olaksanim, delom aviona otvori gigantski padobran koji bi doveo do relativno blagog prizemljenja. OK, to valjda moze da se izracuna koliki bi taj padobran morao biti... ili da se i trup raspadne na odgovarajuci broj jedinica od kojih svaku moze da podrzi najveci moguci padobran? Doduse, slutim problem u konstrukciji aviona koji bi trebalo da se planski raspadne po tacno odredjenim savovima i to iskljucivo kada je to pozeljno da se dogodi, ali inzenjer bi i to napravio, samo da se malo pomuci. Mislim se, ako izbacuju tenkove padobranima, nekakav efekat bi se svakako mogao postici, makar u smislu povecanja inace mizernih sansi za prezivljavanje. Ili bi rezultat u svakom slucaju bio jednak onim tragicnim skokovima sa WTCa sa stolnjakom rasirenim iznad glave? Osecajte se slobodnim da dalje razvijate ovu smelu ideju :D
Ja i dalje tvrdim da su moje preferans-kapsule neprevazidjene. <_< Tebi preostaje da napravis dizajn tih kapsula za Serbian Airways pa da poznjemo uspeh ravan onom sa dresovima srpske fudbalske reprezentacije. :lol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kazu da su nasli nekog prezivelog, ali i da su nadjeni razni problemi na avionu prilikom inspekcije u Francuskoj pre par godina.

"The A310 in question was inspected in 2007 by the DGAC [French transport authorities] and they noticed a certain number of faults. Since then the plane had not returned to France," Transport Minister Dominique Bussereau was quoted as telling French TV.
A i A310 je dosta stariji model od A330.
Link to comment

Zrno sreće u (još jednoj) nesreći je da je 1 petogodišnje dete preživelo udes. Allah-u-ekhbar.Zanimljivo je da se avion srušio gotovo na istom mestu na kojem je 1996. godine oteti B767 Ethiopian Airlines izveo prinudno spuštanje na vodu (ostali su bez goriva jer otmičari nisu verovali da istog nema dovoljno da se stigne tamo gde su oni želeli, a uz to nisu znali ni gde zapravo žele), pri čemu se avion kompletno raspao i 125 putnika je poginulo.

Link to comment
  • 1 month later...

Nije bas nesreca, ali moze se svrstati pod incident:Danas, prilikom poletanja na relaciji LDY-BHX, "pokupimo" desnim motorom neku pticu - jak smrad u kabini, malo vibracija i vrlo neobican zvuk motora za B738.Posto kompanija ima najvecu svoju bazu u Dublin-u, tamo smo sleteli [mada sam ja prvo pomislio da cemo da se vratimo u Derry] sa sve nekoliko vatrogasnih kola pored piste.Sedeli u avionu dok nisu nasli neki drugi, prebacili nas u taj i dodjosmo u BHX pod drugim brojem leta nekih sat i po kasnije.Ovo mi je druga diverzija na putu za Birmingham ove godine [ali prvi bird strike], mada je prva bila zbog loseg vremena zimus.edit: http://news.bbc.co.uk/1/hi/northern_irelan...est/8182583.stm

Bird strike forces plane to landThe Ryanair flight was destined for BirminghamA Ryanair aeroplane which left City of Derry Airport has had to make an unscheduled landing at Dublin Airport after being struck by a flock of birds.It happened on Monday afternoon, just after the plane began its journey to Birmingham.A spokeswoman for City of Derry Airport said no-one was injured and passengers were transferred onto another flight to Birmingham at about 1600 BST.She said a report of the incident would be made to the relevant authorities."The aircraft was diverted to Dublin to allow technicians to check the aircraft," she said."The airport's bird hazard management procedures were in operation and a report of the incident will be made to relevant authorities."
Edited by jms_uk
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...