Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

146 putnika i 6 clanova posade - ali nije jos potvrdjeno ima li ili ne prezivelih.Takodje, juce Lufthansa Cargo MD-11 prilikom sletanja u Rijadu, dva pilota povredjena.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Jel već bio ovaj zamalo-udes?
Jok. Prejak bočni vetar za sletanje, koji pilot kontrira komandama ... Vi`š kako leti pravo, a nos mu je pod priličnim uglom koji mora da ispravi u trenutku sletanja... U takvim sletanjima u traverzu, točkovi se briju samo tako...Ima kolko hoces takvih snimaka na netu... Desava se to cešće nego što misliš...Na kraju je pod udarom vetra, otišao u "go around", a onda verovatno ka drugom aerodromu... Ako ima goriva...
Link to comment
Pa morao bi - zar nije obavezno da se sipa dovoljno za diverziju?
Da obavezno je... Ali prvo ga drzi malo u holdingu, da saceka hoce li se vremenski uslovi poboljšati... Pa onda kad ostane na knap goriva on krene na alternativni aerodrom... Kad na putu dotle, čeoni vetar se razduvao, prži goriva više no planirano i on vidi da nece stici sa gorivom... Onda obrne nazad i sleće kako mora...(ovo sam sad smislio kobajagi scenario)Hocu da kazem da nikada ne mozes sve predvideti... Mozda je na alternativnom aerodromu jos gore vreme. Zato posada uvek na svakom legu uzima najnovije vreme na ruti i racuna i sipa gorivo u najlosijim kombinacijama...
Link to comment

Da ste vi meni zivi i zdravi, takvih sletanja ovde kod mene koliko hoces. Verovatno 2 najgora aerodroma, Velington (WLG) i Kvinstaun (ZQN), u "razvijenim zemljama". Velington je jedno od najvetrovitijih aerodroma, i u samom gradu je veoma cesto bura, a ne pomaze ni veoma kratka pista za sletanje. Bocno sletanje sa 737, a preziveo sam i jedan od najgorih letova (kuc-kuc), u Jetstream-u 41 sa vetrom od 70 cvorova.Queenstown je prica za sebe. Na tri strane planine, a na cetvrtoj veliko jezero. Ovakve stvari se desavaju cesto - srecom bez posledica. Usput, aerodrom ima samo PAPI, pa je letenje dozvoljeno samo tokom dana. A saobracaja koliko hoces. Ne bih voleo leteti direktno u ZQN. Accident waiting to happen. (Preterujem)Edit:i ovo da dodam

Edited by dragance
Link to comment

Ako su im opet otpali delovi u letu, to sve pod hitno mora u staro gvožđe a onda se valja stisnuti milijardu evrića za eskadrilu novih aviona ili zamoliti Italijane da patroliraju za 20k po satu.

Link to comment
  • 1 month later...

Ups, Qantasov A380 sa 460 putnika prinudno sleteo u Singapuru nakon ozbiljnog problema sa jednim od motora - delovi oplate pali u atar nekog sela na teritoriji Indonezije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...