Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

ja se bojim aviona, tj ljudi koji oko njih petljaju, i zato ne znam kako cu da idem na island
Ne sekiraj se, avion je tesko pokvariti... ;) Ali ako se vec plasis, nema frke... Sabijes dva viskica pre poletanja i onim gospodjama na cekiranju uz najlepsi osmeh, uvalis 20 evrica da te stave pored neke dobre devojke na sedalo, jerbo ti zbog straha treba alternativni pogled na svet...I letis...I nebo je tvoje... :D
Link to comment

ma sve ja to znam, ali sam se izgleda pregledao™ air crash investigation-a, i nikako da me prodje... usrah se vise nego od variole vere u osmoj godini zivota :lol:

Link to comment

Hm, ja ne znam da li u Srbiji postoji neko ko više od mene gleda serijale ACI - i što ih više gledam to mi je veći gušt da letim.

Link to comment
posebno me proganjaju one epizode sa grcima kad su svi zaspali, i aloha kabriolet na havajima
ali kabriolet je stigao na odredište i svi putnici u njemu! stjuardesa je odletela, ali ti nisi stjuardesa.
Link to comment

^^osecam da bih krenuo u toalet bas kad bi poceli spustaju krov :Dinace, meni takvom tunjavom jos se i desilo da mili glas iz zvucnika kaze "dragi putnici, zbog manjeg kvara vracamo se na aerodrom, gde cemo preci u drugi avion, pa iz pocetka" sam sebi sam tada dodelio plaketu za hrabrost, a ni dan danas mi nije jasno kako nisam bio medju onih 7-8 putnika koji su odustali...

Link to comment
^^osecam da bih krenuo u toalet bas kad bi poceli spustaju krov :Dinace, meni takvom tunjavom jos se i desilo da mili glas iz zvucnika kaze "dragi putnici, zbog manjeg kvara vracamo se na aerodrom, gde cemo preci u drugi avion, pa iz pocetka" sam sebi sam tada dodelio plaketu za hrabrost, a ni dan danas mi nije jasno kako nisam bio medju onih 7-8 putnika koji su odustali...
što bi odustao, koliki bi baksuz morao da budeš da sedneš istog dana u dva pokvarena aviona? znam priču da su neki sedeli u avionu dok ga popravljaju, pa zatim nastavili tim istim. niko nije odustao, jer bi čekali drugi avion sedam dana u potencijalno ljudožderskom komšiluku.
Link to comment

to je i bila moja procena, nema sanse da se dva pokvare jedan za drugim.. poslednji put kada sam leteo jatovim avionom, ladno sam na vratima proveravao one nitne sto su na alohi popustile... a pred svaki eventualni put avionom kao rain man drustvu ponavljam: qantas, qantas :D

Link to comment

Ja, za sada, od 'neprijatnosti' imah 3 go-arounds pri sletanju, jedno nezakljucavanje glavnih tockova u spustenom polozaju pri sletanju i jednom ptice u motoru pri poletanju [tada smo sleteli na alternativni aerodrom, prebacili nas u drugi avion i nastavili tamo gde smo krenuli].I ukapirao sam da je ok da ti bude frka, ako je i posadi frka :D

Link to comment

Hm, meni se (jos, kuc-kuc) nista ozbiljno nije desilo, ne racunajuci oluje, turbulencije i sl, ali trebao sam da budem u ovom avionu. Mala regionalna linija izmedju mesta Timaru i Velingtona na NZ, Beechcraft imao zajeb sa trapom i morao da sleti u Blenheimskom aerodromu (zbog nenaseljenosti i vise mesta - Velingtonski aerodrom je jedan od zajebanijih, sa kratkom pistom i morem na oba kraja.Elem, evo kako je to majstor uradio, a ja se i dalje userem kad pomislim da sam mogao biti tu - iako je sve proslo bez najmanje povrede putnika ili posade.http://www.youtube.com/watch?v=MZZvNmt57rE

Link to comment
Mali incident na Braču.
Удес српског авиона на Брачу У удесу авиона српског авиопревозника Принц Авиејшн на Брачу нема повређених. Авион који је долазио из Тиране склизнуо са писте при слетању. Млазњак Цесна 550 Цитатион 2 српског авиопревозника Принц Авиејшн, данас по подне излетео је с писте приликом слетања на аеродром на острву Брачу и запалио се, али су два путника и три члана посаде остали неповређени.Како јављају хрватски медији, млазњак, који је летео на релацији Тирана-Брач, пробио је ограду брачког аеродрома.На летелици је избио пожар, који су угасили ватрогасци, а место несреће је под стражом до сутра, када ће се обавити увиђај.На Брач стиже и инспектор за авионске несреће Динко Водановић, који ће покрентути истражни поступак. Аеродром на Брачу због овог удеса није затваран за саобраћај.Цесна 550 Цитатион 2 је нови авион, који постиже висине веће и од Ербаса.Флота српског авиопревозника Принц Авиејшн једна је од јачих у региону, наводе хрватски медији.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...