Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Mislim da nisu upoređivali malezijske 777 nego sve avione čiji "otisak" imaju zabeležen na onoj osi koju su definisali na osnovu pinga. Dakle, slušali su sve šumove koje su drugi avioni ostavili duž te, pretpostavljene ose. Onda su skontali da na severnom kraju nemaju nikakva poklapanja a na južnom ih ima dosta, tako sam barem ja shvatio.

 

Upoređivali su sa 777 duž severnog i južnog koridora.

Meni to upoređivanje ima smisla kada se testira matematika. Evo aviona sa istim SATCOM uređajem, sa poznatom putanjom i brzinom u trenucima pingova, hajde da uporedimo realne podatke sa leta, i podatke koje dobijamo analizom sačuvanih pingova sa tog istog leta.

 

Ne verujem da se beleže šumovi (edit: kakvi šumovi, nema šanse da se radi o audio zapisu), nego se pamte podaci o svakoj razmeni podataka (pingu): vreme, frekvencija primljenog signala, kašnjenje primljenog signala. Na osnovu toga bi trebalo da imaju 6 ili 7 vrednosti za udaljenost od satelita (takozvanu osu) i radijalnu brzinu.

 

Ima više "osa" na kojima se nalazio MH370. Trebalo bi da je sačuvano 6 ili 7 pingova, na svaki sat do poslednjeg u 08.11. Svaki je bio na posebnoj "osi" - odnosno na određenoj udaljenosti od satelita.

 

 

 

Što se tiče pretplata na kojekakve servise, mislim da je nebitno, jer SATCOM uređaj u svakom slučaju komunicira sa satelitom (odgovara na pingove)

Edited by Frile
Link to comment

Ja i dalje ne mogu da dodjem sebi gde su se oni zaputili zapravo. Sve i da su svi moguci aparati za navigaciju otkazali kapiram da ne bi nikad otisli tamo osim ako im nisu otkazale i upravljacke komande. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Mozda je covek hteo misteriozno da nestane i odvuce sa sobom avion sa 200+ zivota, ne postoji bolje mesto za iscezavanje. 

 

I cudnije stvari su se dogadjale, ne znam zasto je ovo neverovatno i zasto po svaku cenu treba traziti racio u celoj prici. Ko se nasao na vrhu visokog tornja/litice/zgrade zna kakva sila vuce u nistavilo, to je tak ljudski ne.

Link to comment
Ima više "osa" na kojima se nalazio MH370. Trebalo bi da je sačuvano 6 ili 7 pingova, na svaki sat do poslednjeg u 08.11. Svaki je bio na posebnoj "osi" - odnosno na određenoj udaljenosti od satelita.

 

Što se tiče pretplata na kojekakve servise, mislim da je nebitno, jer SATCOM uređaj u svakom slučaju komunicira sa satelitom (odgovara na pingove)

 

Ovo sa prethodnim pingovima i njihovim osama je bilo postavljeno kao pitanje ali uopšte nisam siguran da je neko dao zvaničan odgovor. Postojala je nezvanična informacija da ne čuvaju sve pingove nego samo poslednji a tumačenje sam dobio na FT forumu je da prethodne ose u svakom slučaju nisu bitne već je bitna samo ona koju je formirao poslednji ping.

 

Pretplata, opet, nije bitna u smislu pingova ali jeste u smislu real-time podataka. Po ovome ispada da sve i da ACARS nije bio ručno isključen, satcom ne bi mogao da pošalje ništa osim pinga nakon što izađe iz dometa VH/VHF prijemnika na zemlji.

Edited by beowl
Link to comment

Evo zasebnog saopštenja sa tehničkim detaljima. Zvanično napuštaju potragu na severnom kraku i u Južnom kineskom moru, i sužavaju južni krak na otprilike jednu petinu prvobitne površine.

 

 


The Inmarsat technique analyses the difference between the frequency that the ground station expects to receive and that actually measured. This difference is the result of the Doppler effect and is known as the Burst Frequency Offset. The Burst Frequency Offset changes depending on the location of the aircraft on an arc of possible positions, its direction of travel, and its speed.

 

In order to establish confidence in its theory, Inmarsat checked its predictions using information obtained from six other B777 aircraft flying on the same day in various directions. There was good agreement. While on the ground at Kuala Lumpur airport, and during the early stage of the flight, MH370 transmitted several messages. At this stage the location of the aircraft and the satellite were known, so it was possible to calculate system characteristics for the aircraft, satellite, and ground station.

During the flight the ground station logged the transmitted and received pulse frequencies at each handshake. Knowing the system characteristics and position of the satellite it was possible, considering aircraft performance, to determine where on each arc the calculated burst frequency offset fit best.

The analysis showed poor correlation with the Northern corridor, but good correlation with the Southern corridor, and depending on the ground speed of the aircraft it was then possible to estimate positions at 00:11 UTC, at which the last complete handshake took place. I must emphasise that this is not the final position of the aircraft.

There is evidence of a partial handshake between the aircraft and ground station at 00:19 UTC. At this time this transmission is not understood and is subject to further ongoing work.

No response was received from the aircraft at 01:15 UTC, when the ground earth station sent the next log on / log off message. This indicates that the aircraft was no longer logged on to the network. Therefore, sometime between 00:11 UTC and 01:15 UTC the aircraft was no longer able to communicate with the ground station. This is consistent with the maximum endurance of the aircraft.

This analysis by Inmarsat forms the basis for further study to attempt to determine the final position of the aircraft. Accordingly, the Malaysian investigation has set up an international working group, comprising agencies with expertise in satellite communications and aircraft performance, to take this work forward.

Edited by beowl
Link to comment

Ovo sa prethodnim pingovima i njihovim osama je bilo postavljeno kao pitanje ali uopšte nisam siguran da je neko dao zvaničan odgovor.

 

Naravno da je svaki ping na posebnoj "osi", t.j. na nekoj izračunatoj razdaljini od satelita. Bilo je pitanje (bez jasnog odgovora) da li se pamte raniji pingovi - sada je jasno da se pamte inače ništa od ovih analiza i poređenja sa podacima sa drugih letova ne bi bilo moguće.

 

 

 

 Postojala je nezvanična informacija da ne čuvaju sve pingove nego samo poslednji a tumačenje sam dobio na FT forumu je da prethodne ose u svakom slučaju nisu bitne već je bitna samo ona koju je formirao poslednji ping.

 

Ako je to ona poruka gde forumaš ping poredi sa drugom koji ga zove i kaže "ne znam gde sam, znam da sam 10 km od tvoje kuće" i na osnovu toga zaključuje da prethodni pingovi nisu bitni... ta priča ne drži vodu. Ako treba da se rekonstruiše putanja, naravno da jesu bitni i prethodni pingovi. Obaška što u trenutku te diskusije nije bilo poznato da je moguće iščupati još jedan podatak - radijalnu brzinu.

Link to comment

Mozda je covek hteo misteriozno da nestane i odvuce sa sobom avion sa 200+ zivota, ne postoji bolje mesto za iscezavanje. 

 

I cudnije stvari su se dogadjale, ne znam zasto je ovo neverovatno i zasto po svaku cenu treba traziti racio u celoj prici. Ko se nasao na vrhu visokog tornja/litice/zgrade zna kakva sila vuce u nistavilo, to je tak ljudski ne.

 

to psiholoski svakako moze da stoji, samo sto je na putu ka nistavilu trebalo pridaviti posadu, sto je vec poduhvat

Link to comment

to psiholoski svakako moze da stoji, samo sto je na putu ka nistavilu trebalo pridaviti posadu, sto je vec poduhvat

 

ne samo to, nego nikad ne mozes da budes 100% siguran da se nece saznati sta se zapravo desilo, a to onda znaci da si voljan i da rizikujes 1 svetski gnev (a mozda i nesto gore) na svoju porodicu posle toga. Treba stvarno biti...ne znam sta, pa to uraditi. 

Link to comment

mogao je likvidirati kopilota ili obrnuto i onda preostali pilot samo zaključa vrata i ostatak posade može da se slika

- zašto bi to uradio, možda je zapao u dugove ili je otkrio neku neizlečivu bolest pa da makar porodici omogući veliku premiju osiguranja, koja abi bila isplaćena u slučaju samoubistva npr, ko zna

- indijski okean je logično mesto ako je želeo da sudbina leta mh370 zauvek ostane misterija i da se i kroz sto godina snimaju dokumentarci o istom a samim time i "večnu slavu" iliti pominjanje sopstvenog imena, kao što i danas 80 god kasnije mnoge fascinira sudbina amilije earhart

- ali nije računao na inmarsat pa će se sudba nesrećnog leta možda ipak otkriti

Link to comment

 

- zašto bi to uradio, možda je zapao u dugove ili je otkrio neku neizlečivu bolest pa da makar porodici omogući veliku premiju osiguranja, koja abi bila isplaćena u slučaju samoubistva npr, ko zna

 

 

to bi se do sada saznalo (doduse pitanje je da li bi bilo i objavljeno)

Edited by MancMellow
Link to comment

Posada može da se slika a može i da ukuca šifru za otvaranje vrata (koja im je poznata) i da uđe u kokpit.

 

Ja negde procitah da sifra mora da se 'odobri' iz kokpita, pre nego sto se vrata otvore.

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...