Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

pilot ima 35 sekundi da spreči da posada otvori vrata tom šifrom (oglasi se zvučni alarm door door door), na papiru dobra sigurnosna mera a pilot je ipak glavni, jer šta da otmičari prisile članove posade da ih puste unutra, to obesmišljava zaključana vrata pilotske kabine posle 9.11.

Edited by gone fishing
Link to comment

to bi se do sada saznalo (doduse pitanje je da li bi bilo i objavljeno)

 

vjerujem da bi bilo objavljeno jer bi to bio trag koji usmjerava istragu i ogromna sredstva koja se u nju ulazu

Link to comment

My bad. U svakom slučaju samoubistva pilota čine jedan nanopromil uzroka avionskih udesa pa ih ne treba potezati bez nekog dokaza. Ako je neko namerno hteo da ovaj avion završi u onoj nedođiji, samoubistvo uopšte ne mora da bude prvo na listi mogućih razloga. Najčešće je u pitanju kombinacija tehničkog i ljudskog faktora.

Edited by beowl
Link to comment

Od samog početka mi sve oko ovog aviona predstavlja potpuno ludilo.

Naročito činjenica da je moguće da letelica (NLO u ovom slučaju) bez ikakve identifikacije može da preleti pola sveta i da to niko ne proveri niti zabeleži.

 

Od ludila do ludila na kraju ću poverovati da su kupovali vreme da osmisle kakvu-takvu priču za kraj. Pogotovo ako ne nađu nikakvo parče aviona ili bilo čega što je bilo na tom avionu.

Link to comment

da ceo ovaj slučaj je plodno tle za teorije zavere, dovoljno je čitati komentare na netu

- od otmice vanzemunaca, preko vprostorno-vremenskih vrtloga koji su prebacili avion u neko drugo doba ili dimenziju, do obaranja aviona bilo slučajno ili namerno ako nešto ili neko ko se nalazio na tom letu nikako nije smeo da stigne do pekinga

- parče aviona nije nikakav dokaz, ako ga je oborila vojska ona može pokupiti  neke ostatke sa stvarnog mesta udesa i odneti ih na mesto gde ga sada traže, naravno i čelnici inmarsata moraju biti uključeni u celu priču o zataškavanju itd

Link to comment

to psiholoski svakako moze da stoji, samo sto je na putu ka nistavilu trebalo pridaviti posadu, sto je vec poduhvat

 

 

Pa ne znam, meni nije nemoguce.

 

Rekoh vec, i cudnije stvari su se desavale.

Link to comment

ali imamo namerno isključene transpondere, zar ne, koliko sam ja razumeo njih je neko morao ručno da onesposobi?

 

Mogao i je neki ozbiljan kvar da onesposobi sve komunikacije u kokpitu ali to bi morala da bude neka ogromna havarija posle koje je čist SF ostati još 7 sati u vazduhu.

 

Parče aviona bio bi dokaz da se srušio ili da je srušen, štagod. Ovako, bez trunke ostataka, on je u statusu misteriozno iščezlog bez obzira na to što je Inmarsat izmodelirao da mu je poslednja lokacija bila negde gde nije imao nikakvih opcija osim da se sruši.

Link to comment

Mogao i je neki ozbiljan kvar da onesposobi sve komunikacije u kokpitu ali to bi morala da bude neka ogromna havarija posle koje je čist SF ostati još 7 sati u vazduhu.

 

i to da mu se desi upravo i bas u tih 10-15 minuta dok ne predje iz malezijskog u vijetnamski VP? No way Jose :D

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...