Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

samo da ponovim za sve koji imaju živaca da se akaju po zagrebu - diskont vrutak, magazinska bb, hrvatska vina po cenama koje ne deru kajiševe kože s leđa. i još jako, jako puno dosta interesntnih stranih vina. neka nećete naći, npr. bakovićevu murvicu koju je preporučio bghost, al jako puno toga hoćete.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Decansko crno, god. 2007., kupaza Merloa i Vranca. Monasi i dalje cuvaju tradiciju vrhunskih metohijskih vina.
Ne bih niposto da pomislis da je ovo opet nesto "djonom na rukija", ali bih voleo da znam o kakvoj tradiciji u vezi Merloa u Metohiji pricas. :)
Link to comment
Ne bih niposto da pomislis da je ovo opet nesto "djonom na rukija", ali bih voleo da znam o kakvoj tradiciji u vezi Merloa u Metohiji pricas. :)
I ja bih voleo da znam gde to pricam o tradiciji Merloa u Metohiji... Samo kazem da je vino vrhunsko, u najboljoj tradiciji metohijskih vina.
Link to comment
Probaj vino, pa sam zakljuci.
Rado, no nijesam u prilici.U principu sam (blago receno) nepoverljiv kada sa na balkanskim prostorima prica o "tradiciji" neceg vrhunskog (ne mora da bude vino, ali posebno ono).
Link to comment

Pa. da znas...Ta vinska tradicija Metohije vazi u okviru Ex-Yu. Van toga - tesko.Vino sam dobio od prijatelja koji je poslom obisao Decane pa ga je dobio na poklon.

Link to comment

steta metohijskih vina sto su toliko van svake kontrole i ko zna kada ce to biti dovedeno u red. bas me zanima vrzmaju li se neki stranci oko toga, kao sto su ovde pomogli nekima. a bilo je tu svega i svacega, jedno godisnje orahovackog crnog burgundca s pocetka devedesetih je dugo bilo najbolje vino sa ovih prostora uprkos tome sto je svaka treca flasa bila ciknula od losih cepova, mislim da se radi o 1993. to je davno razgrabljeno po bg diskontima gde se nalazilo na rafovima uz caricu milicu i slicne bisere. inace sam pio to vino koje pominje yoda, nije nezanimljivo. ima neke navlake u toj nepatvorenoj, gotovo neartikulisanoj divljini koju to vino ima. kada smo kod kosovskih vina, bila je sema ovde za neku orahovacku kupazu vranca koja je bila sjajna, jedini problem je sto si morao da uzmes minimum 200 litara i sto je ostatak na dnu dekantera bio blizi poimanju blata nego vinskog taloga.

Link to comment

samo da potvrdim gazzinu opservaciju da pivka (makedonija) uopšte nije loša. za sada probao pinot noir, solidno za te pare (mizernih 300 kinti). inače sva vina su im 300 kinti. :P

Link to comment
  • 3 weeks later...

do kraja sveta je izbacio sovinjon 2007, selectionvrlo jako 14%, vockasto, sto hladnije to boljecena je negde oko 700 kinti. dobro, ali mi je nota zove u mackovom podrumu interesantnija.sijacki i dalje najbolji bang for the buck, doduse radi se o sardoneu.

Link to comment

srpska posla, drpanje na brzinu. poserem im se u politiku cena i bojkotujem do daljeg. sta se kupuje u hrvatskoj, zemlji 3x vecih prosecnih plata od srbije, u rasponu od 37 do 49 kuna - zlahtine, malvazije, razni frizzantei na bazi istih, bolje da ne pisem ovde. a nemacku i rizlinge da i ne pominjem. strasno, ua!

Link to comment

Pa da, nerazvijeno trziste pogoduje visokim cenama. Jedina pomoc je edukacija populacije, ne bi li povecana potraznja otvorila lokalno trziste i podstakla takmicenje (i obaranje cena). Mrzi me sad da kopam po netu (dial up, jebi ga), ali po secanju Hrvatska prednjaci u konzumaciji vina (i na globalnom nivou). Nemam pojma kako stoje stvari sa Srbijom, ali sumnjam da je cak i blizu.

Link to comment

ako sam dobro razumeo sta mi je rekla jedna ovdasnja vinarska zvezda (ili zvezdica, covek je bio skroman i simpatican), politika cena u srbiji nema veze ni sa troskovima, ni sa godistem tj kvalitetom vina, vec samo sa prostom procenom sa kojim maksimumom mozes da prodjes na trzistu. sad, da ne budem lokalno dzangrizalo, ne znam ni zasto nekakav sibenski babic kosta 20 i kusur evara, spram krckog katunarovog merloa koji je sjajno vino za 6 istih, ali sam siguran da su recimo cene aleksandrovicevih vina u srbiji cisti skandal i posledica samo dobrog marketinga i nista vise od toga (da ne pominjem bullshit sa "tajnom recepturom dvorskih vina karadjordjevica" i tome slicno"). nema sanse da u srbiji danas moze da se napravi vino koje na globalnom nivou vredi 15E.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...