Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ijao, kum je doneo ovoMarqu?s de Murrieta Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial 1995šteta što je alergičan na mačke tako da otpadaju neka mesta za degustiranje...moraću na gostujućem terenu.

Link to comment
nadam se da je jasno da je ta crna tamjanika sa tolikim % alkohola dezertno vino. prema tome uskladiti koriscenje i ocekivanja. meni je zanimljivo, vec smo otvarali u vecim drustvima da 'zaokruzimo' turu i recimo da radi i kod strucnjaka i kod amatera;). najpriblizniji opis: zdravo seljacko vino bez previse patetike, od dobrog grozdja. znam da ti nisam nista rekao, ali ajd jos malo - 2 klase iznad bermeta kao ideja dezertnog vina.
Informacija zlata vredna! Do j...! :thumbsup:Naravno, dezertno! Edited by C žeton
Link to comment

ako su to oni sto imaju i prokupac u ponudi, onda taj prokupac nije los za manje od 400 dinara koliko kosta. izvini na nemustosti da dam vise informacija samo se secam da nije bilo sirce i da nisam imao osecaj da sam bacio pare, sto je ponekad sa srpskim vinima dovoljno. ali za merlo ne znam.

Link to comment
kepo sta bi, jel si promenio firmu ili si jos u zemlji vina?
promenio sam firmu sad sam u vinomondu, valjam portugalceda li ste raspolozeni da se proba nesto novo iz portugla ima odlican syrah (ima na forumu o stranim vinima), mozemo odmah da se dogovorimo za sledecu nedelju kod Mice na spratu
Link to comment

dobih refošk, rojac istra (slovenija), 2005. prezent od prijatelja. svakakve sam refoške probao, uglavnom ružne. ovaj je 12.5, veoma suv i dosta dobar. jake kiseline, super suvoća, zanimljivo vino. lep odmor od barikirane monotonije, ponekad vredi naići i na nešto hrabro. dosta poena za sloveniju iz našeg studija.

Link to comment
dobih refošk, rojac istra (slovenija), 2005. prezent od prijatelja. svakakve sam refoške probao, uglavnom ružne. ovaj je 12.5, veoma suv i dosta dobar. jake kiseline, super suvoća, zanimljivo vino. lep odmor od barikirane monotonije, ponekad vredi naići i na nešto hrabro. dosta poena za sloveniju iz našeg studija.
Zapamtio sam Rojac, po dobrom, sa prošlogodišnjeg festivala vina u SC. Čak mi se čini da je delio štand sa Simčičem.Tada su mi se svideli i neki terani (negde sam zapisao...). Edited by C žeton
Link to comment

Za poznavaoce domaceg vina molba!!!Dobih onomad (pre neki dan) flashu vina na kojoj stoji sledece:belo stono suvo vino (meni ovo "stono" vec sugerishe i na vino za kuvanje)2004 sopstvena berbaVinarija BononiA,BanostorChardone je kao u pitanju.Jel da ga otvaram ili da ga dalje poklanjam? Lepo zapakovano0?Il da ga spricerishem?

Link to comment
Za poznavaoce domaceg vina molba!!!Dobih onomad (pre neki dan) flashu vina na kojoj stoji sledece:belo stono suvo vino (meni ovo "stono" vec sugerishe i na vino za kuvanje)2004 sopstvena berbaVinarija BononiA,BanostorChardone je kao u pitanju.Jel da ga otvaram ili da ga dalje poklanjam? Lepo zapakovano0?Il da ga spricerishem?
posalji meni.
Link to comment
BTW, slican trend je u starim vinskim drzavama gde pojedini proizvodjaci izbegavaju da se potcine prestrogim kriterijumima apelacije, pa svesno lepe "stone" etikete na izvanredna vina.
jakako, pogledas cenu i sve ti je jasno...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...