Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

:D
:Hail: sta mi se smejes, kad bi samo znao koliki sam mentalni napor ulozio u tu glupost, drugog bi smajlija tu stavio. ma hteo sam nesto zanimljivo da opisem - da ga ima u ustima a da se pije ko voda - ali jbga, nisam profesionalni vinopisac, znam:)
Link to comment
Jesi li siguran da je to nova vinarija? Mislim da sam bio tamo jos pre godinu-dve, ako mislimo na isto mesto. Imaju i neke sireve i sunke za meze, a astal je bure?
To mi lici na Barbaresco u Nebojsinoj, kod Trpeze i Surija.Fete ima par meseci, mislim negde od aprila, mozda ranije.U vojvode Stepe, vinoteka, navodno je gazdarica Nemica (tako mi rekose) pa imaju super rizlinge, ali me prilicno minula zelja za belim vinom (zbog sezone :) ). Uvek sam prolazio u neko nevreme, pa nisam svratio.
Link to comment
:Hail: sta mi se smejes, kad bi samo znao koliki sam mentalni napor ulozio u tu glupost, drugog bi smajlija tu stavio. ma hteo sam nesto zanimljivo da opisem - da ga ima u ustima a da se pije ko voda - ali jbga, nisam profesionalni vinopisac, znam:)
:lol: ma jok bre, ja sam samo presrecan sto mi je neko drugi resio problem i izrekao frazu za kojom godinama tragam i kojom cu napokon sve da joj objasnim :thumbup: , jos kad ubacim aftertejst :naughty: A vinoteka Fete je otvorena jos negde u maju, junu i nije se mnogo reklamirala, a vlasnistvo je zemunske firme Sun trade koja je jedan od prvih privatnih uvoznika i distributera vina u Bgd. Mala je voluminozno, ali ima lepu ponudu etiketa, vidi se brizljivo biranu.
Link to comment

aaa sun trade, dobro stvari postaju jasnije, sem ako nisam pobrkao sa nekim drugim ali mi se cini da su oni na pretproslom dogadjanju vinskog naroda u hajatu imali mnogo lepu ponudu francuskih vina koju sam upamtio i pokusavao sam da ih ulociram posle toga ne bi li eventualno nesto i pazario.c zeton: nisam bio u toj vinariji u v.stepe ali sam pio njihov uvoz - koglov sovinjon iz slovenije za koji potpisujem da je trenutno jedno od najboljih belih vina u ponudi u srbiji koje sam imao prilike da probam. toliko je zapravo dobro da nisam smeo da pitam za cenu.

Link to comment
aaa sun trade, dobro stvari postaju jasnije, sem ako nisam pobrkao sa nekim drugim ali mi se cini da su oni na pretproslom dogadjanju vinskog naroda u hajatu imali mnogo lepu ponudu francuskih vina koju sam upamtio i pokusavao sam da ih ulociram posle toga ne bi li eventualno nesto i pazario.c zeton: nisam bio u toj vinariji u v.stepe ali sam pio njihov uvoz - koglov sovinjon iz slovenije za koji potpisujem da je trenutno jedno od najboljih belih vina u ponudi u srbiji koje sam imao prilike da probam. toliko je zapravo dobro da nisam smeo da pitam za cenu.
Verovatno si dobro zapamtio, oni imaju obicno tu lepu ponudu francuza, imaju neke peljesac varijante i slicno, onda tokajska vina, a oni su i prvi radili distribuciju Sjekloce, pa je kod njih, doduse retko jer nisu dobijali za promotivne aktivnosti, moglo da se proba i to crmnicko vince.Mislil da su ucestvovali na gotovo svakom salonu vina.
Link to comment

OK, probao i villa vinum cabernet sauvignon. ne tako impresivan na prvu loptu kao shiraz ali svakako solidan materijal na delu, meni se cini da je previse stegnut sto bi trebalo da bude posledica toga da je vino jako mlado (2007). voleo bih da ga probam za jedno 5 godina.

Link to comment
OK, probao i villa vinum cabernet sauvignon. ne tako impresivan na prvu loptu kao shiraz ali svakako solidan materijal na delu, meni se cini da je previse stegnut sto bi trebalo da bude posledica toga da je vino jako mlado (2007). voleo bih da ga probam za jedno 5 godina.
...sto je na ovim prostorima daleka buducnost...cak i za vino...PS postoji i u Karlovcima proizvodjac, Ubavic Dr.Milan (doktor medecine) cija se vinarija isto zove Vinum. Male serije italijanskog rizlinga, bermet i neka frankovka. Imao je i neku seriju zlatni talijanski rziling koji je bio veoma prijatno vino. Ovo je cisto da ne bude zabune, jer da slucajno nisam cuo skoro za ovog iz Bucja i ja bih verovatno pomesao. Edited by Corkscrew
Link to comment

uuu, do kraja sveta selection 2006 merloprvo srpsko vino od 11 evra koje opravdava tu cenu. etiketa kaže da je grožđe iz 'leskovačkog vinogorja', navodno loza stara 30 godina. dugo, ali ne i predugo (merlo ume da bude ko da valjaš kamen po ustima), barik je fino odradio posao tako da ima maline i čokolade. za kafu, duvan i kupinu su slagali, no možda je samo reč o mom ubivenom čulu njuha i okusa.slike nema ni na sajtu dokrajasveta.

Link to comment
uuu, do kraja sveta selection 2006 merloprvo srpsko vino od 11 evra koje opravdava tu cenu. etiketa kaže da je grožđe iz 'leskovačkog vinogorja', navodno loza stara 30 godina. dugo, ali ne i predugo (merlo ume da bude ko da valjaš kamen po ustima), barik je fino odradio posao tako da ima maline i čokolade. za kafu, duvan i kupinu su slagali, no možda je samo reč o mom ubivenom čulu njuha i okusa.slike nema ni na sajtu dokrajasveta.
Eeeee, vidi se da je diktator poceo da gubi vezu sa okolinom, klasican primer izolacije diktatora...Kasni se, kasni ! Na devedesetdvojci se vec pilo to pre X dana.Ja ne znam za cene, probao sam to malo ranije, al imaju i fantastican Sovinjon selekciju, jako dobro vino. Doduse nije moj omiljen pristup preradi Sovinjona, al sto kaze Bata Stojkovic, bez obzira. Po definiciji skolski dobro uradjeno ono sto su zeleli. Imaju i Kaberne iz iste posebne serije, al njega nisam nesto doziveo da bih mogao da prenesem pravi utisak.Musarafe aj donesi nam nesto iz US&A, taman da castis sto je izabran demokracki precednik, bas kao i ti u Kraplakistanu. :ph34r:
Link to comment
Musarafe aj donesi nam nesto iz US&A, taman da castis sto je izabran demokracki precednik, bas kao i ti u Kraplakistanu. :ph34r:
jbg nije bilo mesta u podmornici za flaše :(
Link to comment

poštovane kolege, a ovo?dioniswebro7.jpgja sam totalni duduk za vince, ali ovaj navipov Dionis mi prijao. Merkator je tokom juna i jula imao promotivnu akciju i davao to vino po ceni od 138 din. stoga sam ga prilično pio u minulim letnjim noćima i nekako me baš fino uznosilo. lepo je išlo uz hleb sa maslinama i mlad kozji sir, a isto tako, lepo je išlo uz pripovetke Rejmona Karvera ili "Faktotum" od Kinaskog. boca od 0,75 bila je optimalna doza za noć, taman dovoljno da se nacvrcaš, a da se to ne odrazi na tvoj sutrašnji radni elan. i tako, šta mislite?

Link to comment
poštovane kolege, a ovo?dioniswebro7.jpgja sam totalni duduk za vince, ali ovaj navipov Dionis mi prijao. Merkator je tokom juna i jula imao promotivnu akciju i davao to vino po ceni od 138 din. stoga sam ga prilično pio u minulim letnjim noćima i nekako me baš fino uznosilo. lepo je išlo uz hleb sa maslinama i mlad kozji sir, a isto tako, lepo je išlo uz pripovetke Rejmona Karvera ili "Faktotum" od Kinaskog. boca od 0,75 bila je optimalna doza za noć, taman dovoljno da se nacvrcaš, a da se to ne odrazi na tvoj sutrašnji radni elan. i tako, šta mislite?
Za vino konkretno nista. Mada taj Merlo je nekad bio izuzeten, sa najboljig potesa u okolini Vranja, s tim sto ga davno nisam probao. Ali za zivotnu filozofiju i hedonizam svaka cast! Mozda si za vino duduk, al znas da zivis i uzivas. Sto znaci da ces i vino nauciti sigurno! Impresioniran sam i kako si nasao sredinu u zivotu. Iskusno, iskusno...Doduse ne znam ti godine, al sto stari pametno kazu; "iskustvo je cesalj koji bog da coveku u ruke, onda kad ostane bez kose". Ti si na dobrom putu da zeznes izreku. Eeee kad bi ja stao na jednoj butelji...Eto bas cu da pazarim i probam taj Merlo, a ti ako se navratis malo po postovima unazad videces jos puno dobrih preporuka, ne za tako nisku cenu, ali prilicno dobrih.Jos ako ti je nik po onom kepecu Ozgud Willow...
Link to comment

pozdravljam, kao nov taze forumas,vino volim, ali se ne razumem. znam samo kako mi je sutra. a postovi su mi veoma zanimljivi.mozda sam previse slobodan ili nije za ovde, ako ne, moze i na pp, imam u nedelju deciji rodjendan, pa u utorak slicno,i treba mi preporuka za neko domace vino, do pedesetak km od bgda, 5-10 L

Edited by bivsipotpredsednik
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...