Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

i dalje pod utiskom izuzetnog slovenackog kogl mea culpa sovinjon blana koji probah u cetvrtak uvecewww.kogl.netu srbiji distribuira ova nova vinarija u vojvode stepe sa desne strane malo iznad autokomande.ne znam koliko kosta ali po onome sto je u casi, moze da kosta bilo koje pare. vrhunski sovinjon, mlad, cist, rezak a lagan, bez suvisnih tonova koje neki sovinjoni novog sveta tako cesto imaju..... nemacka skola, rekao bih, nema nicega u casi cemu tamo nije mesto.sreca da je leto proslo, mislim da bi se navukao.

Link to comment
  • 2 weeks later...

rajnski rizling marinkovic iz vrscafini omjer kiselina, cak na laksoj strani u odnosu na nemacke standardetreba da se proba i njihov italijanski rizling - sorta koju licno ne volim - ali je prosle godine lepo vreme proizvelo da ga kasno oberu tako da je kolicina kiselina dosta niska (sto ne mora nuzno da bude i dobro ali recimo da imam razloga da verujem preporuci iz pouzdanog izvora).bojim se da ga nema u prodaji u beogradu sem u par perifernih kafana (bataja) pa se mora ili u vrsac ili da se naruci kod proizvodjaca koji isporucuje. cena je 350 din sto je ionako realno za vecinu domacih vina.

Edited by gazza1
Link to comment
rajnski rizling marinkovic iz vrsca...bojim se da ga nema u prodaji u beogradu sem u par perifernih kafana (bataja) pa se mora ili u vrsac ili da se naruci kod proizvodjaca koji isporucuje. cena je 350 din sto je ionako realno za vecinu domacih vina.
Bataja, Batajnica? Koja kafana?Ucini mi se, da sam u Kalenicevoj video Dajicev crni burgundac po ceni od 950 dinara!? Zar je tolko otišo? Na istom mestu slicna cena za Opijum, Rajkovic (prokupac, vranac, zacinak), jel probo ko? Edited by C žeton
Link to comment
Bataja, Batajnica? Koja kafana?Ucini mi se, da sam u Kalenicevoj video Dajicev crni burgundac po ceni od 950 dinara!? Zar je tolko otišo? Na istom mestu slicna cena za Opijum, Rajkovic (prokupac, vranac, zacinak), jel probo ko?
batajnica da ali ne znam koja kafana, pitacu coveka kada mi donese krajem nedelje karton ovog rizlinga koji sam pomenuo. inace vino nije nikakva babaroga, da ne bude greske, prosto cisto korektno domace vino koje cu za te pare radije da pijem na dnevnoj bazi nego neki casillerov sovinjon za 700 din.u srpskoj kuci vina je poslednji put taj burgundac pre mesec dana bio nesto oko 550din. opijum probao na salonu u hajatu, pod utiskom hajpa oko princa ali me nije posebno dojmilo (u prevodu 30 sek kasnije sam zaboravio da sam probao).
Link to comment

Opijum je sad odlican, probao ja skoro na promociji knjige Vinari Srbije.Odlicno vino, pitko, socno,mekani tanini, vocno kako neki kazu srpski barbaresko. Trenutno najbolje crveno vino Srbije ubedljivo. Mada je i Bozin Rodoslov super vino u ovom trenutku, ali ko zna sta ce biti za godinu dana u buretu.I Trijumf Pinot Noir je bio pitak prosle godine u maju, a sad je suv skroz iscedilo ga je bure katastrofa.Opijum treba kupiti dok je na promotivnoj ceni, jer ce poskupeti za mesec dana.

Link to comment

Znam da je to bolesna cena, ali to su Srbi, nemaju pojma koliko im je trenutno dobro sto se tice cena.Ali kad 20?? skinu carine na uvoz vina, tek ce onda da vide gde su, i da nemaju sansu na trzistu.Ali do tad, to nam je sto nam je.

Link to comment

da li je neko probao domaci chiraz koji pravi villa vinum iz bucja.vrlo sam veliki skeptik spram ovoga ali bi svejdno voleo da probam, 750din u onoj novoj vinariji iza zapleta.

Link to comment
... inace vino nije nikakva babaroga, da ne bude greske, prosto cisto korektno domace vino koje cu za te pare radije da pijem na dnevnoj bazi ...
Ma, to se i trazi! Hvala!
Link to comment
da li je neko probao domaci chiraz koji pravi villa vinum iz bucja.vrlo sam veliki skeptik spram ovoga ali bi svejdno voleo da probam, 750 din u onoj novoj vinariji iza zapleta.
To je neki povratnik iz Svice, Milosavljevic cini mi se. On je jedan od prvih tih pomoravskih proizvodjaca(doduse tu je i Stemina iz Trstenika). Kazu da je mnogo ulozio. Ima u pomoravlju jos dobrih malih proizvodjaca koji su neafirmisani, a sadili su kvalitetan lozni materijal i rade lepa vina uz sve moguce moderne tehnoloske gedzete.Opium sam takodje probao na festivalu u Hajatu iz one dzambo boce od 5 lit. i ostao sam nekako ravnodusan, kao i na njihovu Dinu (burgundac), dok mi je Princ (prokupac) still favorite iz njihovog podruma. E sad cene...Pache, al si ti udario u dubinsko sondiranje srpske ponude vina...pohvalno, pohvalno...Bez obzira na cene, koje su zaista u vecini slucajeva bezumne ipak stvarno treba da se promovise ta srpska ponuda, naravno, samo kvalitet u kontinuitetu, ne treba bas i nesto tako da nam pojede globalizacija. Ipak se ovde loza uzgaja dva milenijuma... Edited by Corkscrew
Link to comment
To se meni redovno desava na sajmovima vina. Posle 30 sekundi zaboravim i kako se zovem :)
Ha, sad videh. :D Pa znas kako ono kazu iskusni, ja i pijem da zaboravim (narocito kad treba da plate)
Link to comment

pazario sam ovaj villa vinum shiraz, 750 din, kao i neki njihov cuvee koji na papiru obecava - tamjanika, rizling i sovinjon, taj je bio 535 din.inace fina vinoteka, fete (sa apostrofom na prvo e, znaci fet:)) u vojvode supljikca, jedno 200m ispod zapleta sa desne strane. cene su maksimalno korektne, imaju svoj uvoz vina sa korcule i peljesca kao i 1 dobar francuski (grand cru) podrum, sa cenama od 1200 do 5600 din. simpaticna prodavacica.

Link to comment

ne, nije ta. pomesao si sa necim. ova je stvarno nova, mislim da nije starija od nekoliko meseci.lm, shiraz villa vinum otvoren. prvi utisci direktno spektakularni, mislim da imam domaceg favorita za ovu zimu. rutinski najbolje domace crno vino u ovom rangu cene, trebalo bi da proverim kako mi se sada svidja dajicev game barik, ali ovo je daleko iznad ocekivanja, shiraz u srbiji, ko bi rekao.edit: stuko sam celu flasu minus 1 casa za zenu posto je ona neutralni wine taster. utisci se poklapaju: vrlo skladno i harmonicno vino, bogato taninima i voluminozno a opet vrlo lako klizi niz grlo. meko, somotasto i nadasve ugladjeno, uz dobar nos pun bosiljka ili slicnih trava.rekao bih da je ovo definitivno srpska teska kategorija - tu negde u domenu princa, ranih ivanovicevih prokupaca, ili kovacevicevog caberneta iz prvih serija. iskrena preporuka za 750 din. nije losija kupovina od yellow tail shiraza, sta god ovo znacilo.e da, na poledjini pise da proizvodi i puni milosavljevic milomir, bucje, trstenik. kao sto rekoh, jedina vinarija za koju znam da ga prodaje je fete u vojvode supljikca (bivsa zarka zrenjanina).

Edited by gazza1
Link to comment
ne, nije ta. pomesao si sa necim. ova je stvarno nova, mislim da nije starija od nekoliko meseci.lm, shiraz villa vinum otvoren. prvi utisci direktno spektakularni, mislim da imam domaceg favorita za ovu zimu. rutinski najbolje domace crno vino u ovom rangu cene, trebalo bi da proverim kako mi se sada svidja dajicev game barik, ali ovo je daleko iznad ocekivanja, shiraz u srbiji, ko bi rekao.edit: stuko sam celu flasu minus 1 casa za zenu posto je ona neutralni wine taster. utisci se poklapaju: vrlo skladno i harmonicno vino, bogato taninima i voluminozno a opet vrlo lako klizi niz grlo. meko, somotasto i nadasve ugladjeno, uz dobar nos pun bosiljka ili slicnih trava.rekao bih da je ovo definitivno srpska teska kategorija - tu negde u domenu princa, ranih ivanovicevih prokupaca, ili kovacevicevog caberneta iz prvih serija. iskrena preporuka za 750 din. nije losija kupovina od yellow tail shiraza, sta god ovo znacilo.e da, na poledjini pise da proizvodi i puni milosavljevic milomir, bucje, trstenik. kao sto rekoh, jedina vinarija za koju znam da ga prodaje je fete u vojvode supljikca (bivsa zarka zrenjanina).
:D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...