Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

jes 15 evra, ali u Srbiji. tamo za četvrt jeftiniji.da, možda mu fali ono nešto, ali iz te serije limited meni najbolji od crvenih.inače, vina Chateau Kamnik - koja su moj lični izbor za najbolje iz MK (pisao sam ovde nešto o tome), pokupila su kako sam čuo neke silne nagrade u Hrvatskoj. Ono, oduvali konkurenciju čak i medju hrvatskim vinima - dakle, na njihovom terenu.Opet sam se prisetio njihovog kabernea i tamjanike. ... čarobna vina. Ali teško da će ih ikada biti kod nas. Ni tamo ne možeš baš da ih kupiš. Malo vinograda, butik vinarija - zaista ograničene serije.

Edited by banatjanin
Link to comment

jel to niko nije išo kod Ćire na festival?... ako.ja išo, a nisam ni moro. ubi ga termin. malo izlagača, malo i posetilaca, a i ono što je bilo u istoj postavci, čak su im i štandovi bili na istim mestima kao predhodnih godina.ona žikina WoW vinarija imala dobar štand i poneka odlična vina, o cenama sad neću.pojavili se neki uvoznici moldavskih vina, koje je neko dobro zahebo i uvalio im neke bele krševe i potpuno oksidisana crvena vina (2002 godište pa na dalje). a ljudi sae raširili sa paletom od jedno dvajes etiketa. široko i promišljeno, nema šta. jedino dobro je bio neki neobični kaberne iz kasne berbe, na nosu sa puno ukuvanog voća, gotovo likerski sladak, ali lepo balansiran.gomilu sam jednostavno preskako, nemam više živce da probam milioniti put jedno isto i milioniti put prosečno ili čak loše i sa manom (tu posebno mislim na neke domaće).veoma me dojmio Vukoje vranac rezerva. ozbiljno i veliko vino, ali cena po ušima, naravno.sloveneca kao i uvek, standardna postavka domaćih, bilo pristojne španije i već poznate Italije, francuza na štandovima nekih Bg distributera... i tako. sve u svemu, neuzbudljivo.

Link to comment

Treba da odnesem na kućno slavlje vino - i to poznavaocu. Pročitao sam da je Cabernet Sauvignon Barrique 2006 vrlo visoko (maksimalnih pet zvezdica) ocenjen u magazinu "Vino", ali ne znam da li da im verujem.

Link to comment
Treba da odnesem na kućno slavlje vino - i to poznavaocu. Pročitao sam da je Cabernet Sauvignon Barrique 2006 vrlo visoko (maksimalnih pet zvezdica) ocenjen u magazinu "Vino", ali ne znam da li da im verujem.
koji ciji csb 2006? fali ime podruma/proizvodjaca?nijedan normalan poznavalac ne ocekuje da ga oboris na ledja nekim sumanutim izborom ako nisi iz te price. evo ti jedna preporuka ako ti savsko pristaniste nije preterano daleko. u redu gde su (klub) magacin, one prodavnice egzoticnog odnosno hiperdizajniranog namestaja i galerija offspace, nalazi se nova vinarija, finovino.kupi nesto sto se zove TRIGAIO DEI FEUDI DI SAN GREGORIO 2006. kosta 691 dinar, i ako je covek open minded, zaintrigirace ga. italijanska sorta (aljaniko), odlican relativno jeftin letnji izbor, lako, vocno, vrlo izbalansirano, bez dodatnih korekcija u vidu barika. ograda: ne preporucujem ljubiteljima tezih fina. recimo da bi se moglo svrstati blizu pinot noira po lakoci konzumacije;). ako se prijatelj nalozi, moze da (o svom trosku) eksperimentise sa raznim skupljim varijacijama iz istog podruma, rezervama, baricima itd, sve do 8000 din po boci.
Link to comment

Jok ja! Ja pito i pito al me iskulirali. Zamolio sam drugara da mi donese, kad bude otiso na more u Hr. Navodno je u staroj Jugi jedino babic bio pristojno vino u flasama od 1l. Valjda je i Plenkovic spremio zasade babica na nekom starom vojnom poligonu. Svasta sam pio na terasi sem babica :) !edit: Te terase su pod UNESCO zastitom, taj predeo. Kolko se secam, tako sam procitao.

Edited by C žeton
Link to comment

e ispao sam glup u društvu, izostavio sam da stavim da je u pitanju kaberne iz podruma Radovanović. :ph34r::blink:

Edited by vasudeva418
Link to comment
e ispao sam glup u društvu, izostavio sam da stavim da je u pitanju kaberne iz podruma Radovanović. :ph34r::blink:
radovanovic je persona non grata na ovom casnom forumu :lol: Edited by gazza1
Link to comment
edit: Te terase su pod UNESCO zastitom, taj predeo. Kolko se secam, tako sam procitao.
to bi bili primoštenski vinogradi s babićem, koji se nalaze na brdu iznad primoštenske marine.
SI190407KRONBUCAVACThumbnail.jpg

mali_Vinogradi.jpg

koliko mi je poznato oni su na UNESCO-voj tentativnoj listi, odnosno u proceduri priznavanja za svjetsku baštinu (po priznaju bi bili drugo po redu područje s vinovom lozom u takvom statusu, iza vinograda na Azorima).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Lep tekst o slovenačkim belim vinima na mom omiljenom vinskom blogu.slovenian_coat_of_arms.gif

Snuggled as it is between the Mediterranean on the Southwest, Italy on the West, Croatia on the Southeast, and the Austrian Alps to the north (beautifully summarized by the country's coat of arms, seen above), it will come as no surprise that the region's major influences when it comes to wine are Italian, German and Hungarian with some French sensibility thrown into the mix.Nothing is a greater influence on Slovenian wine, however, than the extremely variable climate of the region, which can vary to such a great degree that the size of the country's wine production regularly fluctuates twenty or thirty percentage points from vintage to vintage.
Ima i preporuka & opisa nekoliko vina, od kojih (prema opisanome) osećam 1 priličnu žeđ za rizling-kupažom Kogl "Mea Culpa" (Podravje, 2005).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...