Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Znam da je Radovanovic imao bag in box, ali nisam probao...

A pino Belo brdo je verovatno berba 2012. pa je prejak alkohol, davno sam to probao i sećam se da mi je od alkohola više smetalo prejako drvo.

Link to comment

Imam samo lepe reči za beli i crveni "Orfelin" vinarije Kovačević. Fina vina. Pitka, podsticajna, boca ode dok kažeš keks. Super idu uz neko jelo, ali i kad se, tako, pijuckaju solo, nevezano za klopu. Vidim da mogu da se naruče onlajn na sajtu proizvođača. U Univerexportu koštaju oko 400 dinara. Šta da kažem - vredi. 
 
Takođe, da pohvalim i vino Nostalgija vinarije Aleksić. Ovo vino ima nešto naglašeniji ukus od "Orfelina", pritom ne izlazeći iz okvira prefinjenosti... Osobe koje ne vole trpki ukus crnog vina biće prijatno iznenađene.

Link to comment

Gera valjda uvek ima vina..tukli smo kod njega letos, kada vozamo bajsikl prodjemo tuda, svratimo da vidimo treba li mu pomoc oko necega a on posluzi vino. Nazalost, u vina se ne razumem i ne smem da garantujem za nivo kvaliteta.

Link to comment

Kako se odlučite da probate neko novo domaće vino? Preporuka, reklama ili slučajni uzorak za 1000 dinara, pa kako bude? Vidim da se pojavljuje sve više nekih novih vinarija, meni potpuno nepoznatih... (Za vas kojima je probanje vina u opisu posla mi je jasno :lolol: )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...