Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

 

 

predhodna dva puta su ovi klinci iz Vinske ilegale pokidali. uglavnom imaju izlagače koji se ne viđaju često, bude gužva i dobra atmosfera. nepretenciozno i baš dobro. pa ko može...

Link to comment

on to radi nešto sa minimumom sumpora, ore vinograd konjima, obrađuje ručno, u fazonu raw/authentic wines (ipak ne do kraja, mada je pokušavao i neka vina potpuno bez  SO2)

 

većinom njegovih belih vina nisam bio srećan, a opet imao je neki rizling, zvao se "3 dana, 3 godine" koji je bio veoma dobar, zdrav, razvijen, petrolejski i komleksan, sa dosta fenola, kao oranž vina (mislim da ga je tako i radio, sa dugom maceracijom)

 

i dopala mi se njegova kadarka

Da, bela izgleda radi sva sa dužom maceracijom i prirodnim kvascima, pa su manje više narandžasta i blago oksidativna, ima i neku zanimljivu  kupažu starih sorti - Gospodsko vino.

Bolja su mu crna, pored pinoa pio sam njegov merlo iz 2011., popio sam dve boce, bilo ga je u Hungarikumu za smešnih 500din, koje su bile vrlo različite jedna je imala izraženu malolaktiku pa je ukus bio prožet šlagom i pavlakom, a druga boca je imala skroz drugačiji stil sa malo prejakim taninom.

Link to comment

pio sam neko belo maurerovo, ne secam se detalja ali sam mislio da je bilo korkovano tj da je oksidiralo

 

doduse ja nisam neki reper za ta bela, retko sam nalazio na tu vrstu vina koji bih konzumirao sa predumisljajem a nekako mi je najsimpaticnije bilo neko sa limnosa koje sam doneo za slavu, karton od 5 litara, ljudima se bas dopalo a i meni. da ga je napunio neko sa slovenacko italijanske granice i nadrkao etiketu mogao da je da ga valja 3x skuplje za 0.7 od onog sto sam ja platio za 5 litara (10e)

Link to comment

probao ja, ali davno, zanimljivo, ali crvena vina neobično alkoholna (berba 2012) pinot i kadarka

 

ista filozofija kao Maurerova i isto kao on, vinograde imaju na Fruškoj gori, na potesima Karaš i Matej

 

imaju furmint, to me zanima posebno u subotu (inače, imaju i teoriju, i oni i Maurer, da furmint potiče sa Fruške gore, i da su ga mađarske izbeglice posle turske najezde odnele u Tokaj. ali to je vrlo klimava teorija, iako furmint pouzdano jeste poreklom iz Srednje Evrope)

Edited by banatjanin
Link to comment

attachicon.gifilegalci.jpg

 

predhodna dva puta su ovi klinci iz Vinske ilegale pokidali. uglavnom imaju izlagače koji se ne viđaju često, bude gužva i dobra atmosfera. nepretenciozno i baš dobro. pa ko može...

 

 

jel bio neko?

Link to comment

bio ja.

 

iznenađujuće za lokaciju (napsovao sam se u kolima na račun navigacije, Trudbenika, ciglane i Lešća samo tako) i pasije vreme, skupilo se ljudi. interesantno je bilo videti vinare u takvom prostoru, ali sam događaj po sebi, onako... probalo se par stvari novih, iznenadio Nedin iz Gudurice belim burgundcem, ostalo manje - više poznato.

 

 

i baš odlazim odatle, stigne sms za Kiša.

iznenadilo me, bio je vispren, vitalan, bistrog i britkog uma uprkos godinama. baš mi je žao, mislio sam da neće skoro. ipak, otišao je kako je hteo, na nogama i iz vinograda. rip

Edited by banatjanin
Link to comment

dajte pliz neki predlog za degustaciju vina u Istri. treba da je vino solidno a da (za degustaciju) ne udaraju po usima.

treba da vodim neko ino drustvo a ne bih da se brukam.

Link to comment

hajde malo razjasni, šta ti znači "za degustaciju"?

 

hoćeš da ideš po Istri po vinarijama ili hoćeš da kupiš vina da negde cirkate. koliko vina, da li uz klopu, šta gađaš, malvazije? terane?

Link to comment

ono, odes u posetu vinariji, cujes neku pricu, obidjes podrum , probas njihova vina uz neke zalogajcice.

i na kraju kupimo sve sto nam se svidja.

gadjamo ta neka istarska, domatja.

 

nasao sam na netu Kozlovic? Matosevic? Vredi to?

Link to comment

ne napisah, jer smatram da se podrazumeva... :unsure: ili ne?

 

kakogod, poslušaj Kentu, odnosno, obavezno se najavi, jer se u ozbiljne vinarije ne ide bez najave

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...