Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

nemacko kuvano je meni odlicno, a oni dodaju obavezno i limun i narandzu. plus ga pojacaju nekim brendijem.

 

koru skinu pazljivo ljustilicom, da nema onog belog, a od vocke iscede sok. to se sve doda u secer, dolije se oko 1dl vode i zacini u kesici od gaze (da se posle lakse izvade i bace) i to se kuva dok se ne redukuje za 1/3. onda se doda vino i 1dl brendija i greje se do strujanja, nikako da prokljuca.

Link to comment

e ovo skroz ok vino ali za do 350din(u rodi i u drink storu je do 365,00)..nije za preko,negde bude i oko 400

 

nesto mi je bolje od Plantazinog Vranca,koji mi je bio go tu vino oko 300din, cini mi se

 

rubinov-prokupac.png

Edited by ivy
Link to comment

e iskopavam ta vina oko 300din gde stignem i danas evo u Drink storu naidjem na prijatno iznenadjenje-Begovac,vinarija Djordjevic, Aleksandrovac cabernet/merlot

za 345din odlicno!!puno,vocno a pitko.. bas dobro!

Edited by ivy
Link to comment

@Đipalo Junuz

Dobar Salon, kao i uvek. Meni su Slovenci fetiš pa sam i krenuo od Goriških brda, međutim ovog puta mi je najinteresantnije slovenačko vino bilo laški rizling (graševina) - vinarija Ducal, imaju i dobar rajnski ali ovaj laški je spektakl. Simčič i Ščurek klasika, jedino što Opoke nije bilo na štandu dok je Ščurek točio Staru brajdu.

Moj utisak su srpska vina, opevani Ivanovićev No 1/2, pino Botunjac, Margus margi od Budimira, penušava tamjanika od Temeta, Tvrdoš velika rezerva, sva ova vina komotno ulaze u vrh onoga što je bilo na salonu.

Link to comment

Vršački Vinogradi otišli u stečaj pre par nedelja, stečajni upravnik je država (Agencija za licenciranje stečajnih upravnika). Sreo sam njihovog poverenika u Vinogradima u petak, čovek mi je stečajni upravnik u jednom drugom stečaju - čupa kosu, kaže dobio je predujam 500 hiljada RSD, a samo za najosnovnije aktivnosti da pregura zimu mu treba više od 60 miliona. Pitao sam ga i da li ima nekog ko bi bio zainteresovan da ih kupi zbog vinograda, kaže neki ozbiljan, sve se motaju neki šarlatani bez para.

Link to comment
  • 2 weeks later...

e iskopavam ta vina oko 300din gde stignem i danas evo u Drink storu naidjem na prijatno iznenadjenje-Begovac,vinarija Djordjevic, Aleksandrovac cabernet/merlot

za 345din odlicno!!puno,vocno a pitko.. bas dobro!

 

 

 

ovo je,na moju veliku zalost,zaostavstina zaliha od prethodne radnje i to bog zna od kada jer su boce iz 2012..... i toga nema vise :cry: plakacu!!

nasla sam njihov i sovinjon blank i roze (sve odlicno!!) za 345din i kupila sam sve sto je bilo u radnji(4flase)..ali nema vise  :cry:

 

 

i sada kad vidim onaj Rubinov Prokupac sto sam kacila gore za iste novce mi se jos vise place  :cry:

 

 

 

necu se vise ovde javlajti,idem na temu jeftina vina

Edited by ivy
Link to comment
  • 2 weeks later...

ovo je,na moju veliku zalost,zaostavstina zaliha od prethodne radnje i to bog zna od kada jer su boce iz 2012..... i toga nema vise :cry: plakacu!!

nasla sam njihov i sovinjon blank i roze (sve odlicno!!) za 345din i kupila sam sve sto je bilo u radnji(4flase)..ali nema vise  :cry:

 

 

i sada kad vidim onaj Rubinov Prokupac sto sam kacila gore za iste novce mi se jos vise place  :cry:

 

 

 

necu se vise ovde javlajti,idem na temu jeftina vina

begovac imaš u radnjama :kupovina za čistu desetku (njegoševa, kursulina itd) nađi im sajt ima na još mesta. I meni je odlično vino za tu kintu

Link to comment

dobio sam poziv na vajn tejsting parti, i trebao bih da donesem neki Merlo. Imate li neki predlog sta bih mogao da odnesem, posto se zasita ne razumem? S obzirom da se slabo razumem, ne znam ni kakav je price range za nesto sto je prihvatiljvog kvaliteta. Ono sto sam izguglao da ih ima od 300 do 30000 dinara.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Hitno mi treba preporuka za najbolji domaci crveni i beli rinfuz u bag in box pakovanju?

 

Ranije sam uzimao Milanovicevu Silu i Probus ali je to vec neko vreme nedostupno a ono sto jeste, pakuje se u obican bidon od 5 litara. Treba mi pakovanje sa pipom.

 

Hvala!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...