Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ai! pa danas je cetvrtak! i jos malo pa 17 casova a ja se smaram na forumu radnom mestu iako mi mesto za pijancenje za dz promociju vina na par minuta hoda

Edited by Pontijak
Link to comment
u cetvrtak od 17.30 pa nadalje (mislim do 20h) u srpskoj kuci vina u branicevskoj promocija podruma villa vinum.ulaz slobodan i pozeljan:), mozete da se upoznate sa gdinom milomirom. u ponudi cab sov, shiraz, sov blanc, beli cuvee.
Brate meni nije jasna jedna stvar,ako vec siris dezinformacije,mogao bi da se bar izvinis.Danas oko 6 sati popodne bio sam do srpske kuce vina.Veoma debilna devojka koja radi tu mi je na pitanje da li ima promocije podruma villa vinum,odgovorila da promocije ima ali da je to samo za gazdine prijatelje.Izvinte nisam znao da je potrebno da budem neki budza da bi probao to vino.To akonto tvoje price da je ulaz slobodan i pozeljan.Ko da sam ja znas neko seljace pa mi kazu izvini ti nisi pozvan,vrati se u svoje selo.Umesto toga trebalo bi da vide kakve seljacine su im dosle na promociju,dosle su da se nasljemaju,vec su bili crveni u licu.Pa majke im ga hohstaplerske necu vise uci u tu njihovu enoteku,iako sam dosta puta tu kupovao vino,sad im kazem zbogom.Rece mi jos ta debilka koja radi tamo da je bio pre mene jedan covek koji je isto tako naivno kao ja dosao,a oni ga odjeb*li.Isto tako cao i gosn milomiru,sad bas ne bi zeleo da ga upoznam pa da mi i plati.A sto se tice njegovih vina,prijao mi je njegov cabernet,ali sada mi samo ostaje velika doza gorcine.No thanks!
Link to comment
Brate meni nije jasna jedna stvar,ako vec siris dezinformacije,mogao bi da se bar izvinis.Danas oko 6 sati popodne bio sam do srpske kuce vina.Veoma debilna devojka koja radi tu mi je na pitanje da li ima promocije podruma villa vinum,odgovorila da promocije ima ali da je to samo za gazdine prijatelje.Izvinte nisam znao da je potrebno da budem neki budza da bi probao to vino.To akonto tvoje price da je ulaz slobodan i pozeljan.Ko da sam ja znas neko seljace pa mi kazu izvini ti nisi pozvan,vrati se u svoje selo.Umesto toga trebalo bi da vide kakve seljacine su im dosle na promociju,dosle su da se nasljemaju,vec su bili crveni u licu.Pa majke im ga hohstaplerske necu vise uci u tu njihovu enoteku,iako sam dosta puta tu kupovao vino,sad im kazem zbogom.Rece mi jos ta debilka koja radi tamo da je bio pre mene jedan covek koji je isto tako naivno kao ja dosao,a oni ga odjeb*li.Isto tako cao i gosn milomiru,sad bas ne bi zeleo da ga upoznam pa da mi i plati.A sto se tice njegovih vina,prijao mi je njegov cabernet,ali sada mi samo ostaje velika doza gorcine.No thanks!
hm, jedino sto mogu da uradim je da prosledim tvoje pismo vlasniku srpske kuce vina (tzv gazdi) posto sam siguran da je ovo nesporazum i da ta devojka prosto nije imala odgovarajuce instrukcije tj da je verovatno pala s marsa tu. a znajuci i micu uzelca i milomira milosavljevica, 101 posto sam siguran da bi bio posluzen i ugoscen isto kao i bilo ko od njegovih prijatelja. shvatam razmere neprijatnosti situacije. video sam jedan par koji je isto tako dosao oko 19.30h, bez problema su dobili sto i bili posluzeni hranom i vinom, licno ih je sluzio milomir.eto ako je do mene, ja se izvinjavam. stvarno mi je neprijatno sto si se ovako proveo.
Link to comment
hm, jedino sto mogu da uradim je da prosledim tvoje pismo vlasniku srpske kuce vina (tzv gazdi) posto sam siguran da je ovo nesporazum i da ta devojka prosto nije imala odgovarajuce instrukcije tj da je verovatno pala s marsa tu. a znajuci i micu uzelca i milomira milosavljevica, 101 posto sam siguran da bi bio posluzen i ugoscen isto kao i bilo ko od njegovih prijatelja. shvatam razmere neprijatnosti situacije. video sam jedan par koji je isto tako dosao oko 19.30h, bez problema su dobili sto i bili posluzeni hranom i vinom, licno ih je sluzio milomir.eto ako je do mene, ja se izvinjavam. stvarno mi je neprijatno sto si se ovako proveo.
Vrlo vrlo neprijatno za mene, da sam bio sa nekim drustvom,totalno bi se izblamirao. Inace nemoguce da je bas toliko blesava ta devojka da mi kaze da je to zatvorenog tipa a ustvari nije.Uostalom neki covek za koga verujem da je vlasnik,se jedno tri cetiri puta vrzmao gore dole,i cuo je celu pricu.Nemoj pogresno da me shvatis nisi ti kriv uopste,nego znas kako je to kad ocekujes lep provod a ono te doceka hladan tus.
Link to comment

razumem sve i jos jednom se izvinjavam. meni je licno milomir rekao da obznanim prezentaciju, mada iskreno receno, i ja sam bio malo iznenadjen kako je to tamo izgledalo zapravo visi nivo nego sto je uobicajen. sedenje, vrlo kvalitetno posluzenje mimo vina. dosta je tamo bilo faca iz vinskog sveta - moguce da su to ti zajapureni pijanci koje pominjes - tek ja sam proveo vrlo prijatno vece sa radenkovicem mladjim.u svakom slucaju cu sutra javiti mici o ovom incidentu, mislim da mu nece biti prijatno.

Link to comment

face iz vinskog sveta-zajapureni pijanci :thumbup: ova je dobrane mogu da verujem da su tako lispaljivali ljude ne lici to na Micu,ili se vinoteka promenila od vremena dok sam ja bio tamo. tu je verovatno doslo do neke greske u organizciji pa ove zenske nisu bile dobro obavestene. Znajuci i Milomira on je covek normalan i na mestu, samo hoce da sto vise ljudi proba njegova vina.sto se tice radenkovica mladjeg, odlican je lik, jedan od normalnijih vinara u srbijiajmo malo komentare vina, ja sam letos poslednji put probao da vidim da li se nesto promenilo do sad

Link to comment

pa sto se mene tice, ja sam se jos jednom prijatno iznenadio caberneom koga nisam pio celo leto, izgleda da je ovih par meseci doprinelo da vino jos sazri i da omeksa, mislim da gubi onu reskost koju je imalo na pocetku. s obzirom da vino nije barikirano (sto smatram posebnim kvalitetom) ovaj cab sov ima bas lepu zaokruzenost a istovremeno je lagan zato sto nema hrastovine da ga oteza. prijatan utisak je ostavio roze koji mi se kada sam ga prvi put proletos probao i nije preterano dojmio. sada se i to vino zaokruzilo i otvorilo. bez suvisnih aroma, jedan cist i lagan roze od cabernet sovignona, vise ima zajednickog sa onim sto rade radenkovic i ivanovic nego za aleksandrovicevim naparfimisanim vodicama.sauvignon blanc sam hvalio i ranije pa necu sada. cuvee nisam probao.

Link to comment

Poštovani g. Nemanja, žao mi je što ste imali neprijatnost.Degustacija koja je bila juče u vinoteci je unapred zakazana, alista ljudi koji su pozvani zaključena i definisana uz saglasnostdomaćina - vlasnika vinarije Villa Vinum. Obzirom da je broj mestafizički ograničen na 20 bilo je nemoguće bilo koga, pa nažalost i Vas,primiti na degustaciju. Pored toga na sajtu firme ili bilo kom drugom sajtu nije bio zvanično objavljen poziv ili informacija o degustaciji.Nadam se da ćete uvažiti ovo objašnjenje. S poštovanjem, Mićo UzelacOvo je odgovor koji sam dobio od mice uzelca,jer sam juce iznerviran poslao email da vidim je li to uobicajeno da ljude vracaju kao smrdljiv sir.S obzirom da je broj mesta bio ogranicen mogao je ili on ili neko od njegovog osoblja da kaze da pricekam ili da se vratim kasnije,a ne da me gledaju ko da sam pao sa marsa.Jedino sto se lista ljudi ne pravi za javne prezentacije,tako da to nije mogla biti javna prezentacija.Jos je cudnije da su primili te ljude koji su dosli oko pola 8,cak su dobili sto.Neko laze ali mene pravo da kazem uopste nije briga ko.Zao mi je ali necu uvaziti ovo objasnjenje,i ne zbog toga sto nisam bio usluzen,vec zbog nacina na koji su me primili.Ima jos enoteka,nije jedina.Jedino sto nikom ne bi vise preporucio ovu enoteku.

Link to comment

e jbga, to je sve sto mogu da kazem - napravicu ja o svom trosku jedan ovakav event kod mene, cisto da milomir ne nastrada ni kriv ni duzan. nemoj da mu neko prijavi ovo, umrece covek od sramote.

Link to comment

ehehe.srbijo, beograde...mene zanima jel prinosite dionisu zrtve na tim misticnim okupljanjima?a jos vise, da li si me, tetrebe, preporucio radenkovicu (mladjem od koga/cega; koliko mladom), da mu gazim grozdje? :D nemke, ubuduce pozoves telefonom da sebi ustedis vreme i zivce. degustacije su ovde uvek za odabrane, sto je u redu na kraju krajeva. u tom smislu, proizvodnja od cca. 1000 flasa godisnje bi svakom vinaru morala da bude dovoljna, a vinoteke ne moraju ni da postoje.licno celu srpsku vinsku pricu mogu da pozdravim, izuzev 4-5 vina i povremenim puckih okupljanja (citaj: in vino) teski amaterizam koji zapravo stoji iza kvazi-elitizma je turn off.

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...