Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Koja je tačno etiketa? Koliko vidim na sajtu, ima bar jedno 5 linija Hardys proizvoda u Evropi koje od sorti imaju i širaz.
jedna greska mi se potkrala;nije 299,00kn nego 29,90kn.sorry
Link to comment
sta je sa REGENTOM?
Probo ga ja u nekoj enoteci,kao neka promocija.Ali sta reci vino ko vino, klasicni komercijalni proizvod.Berba je 2007 kolko me secanje sluzi.Znam da je dosta mlado i haoticno.Kiseline i alkohol ga ubise,ali mozda se to vremenom smiri.Pise da ima 13.5% alkohola,ali garantovano ima vise.Kupaza je 50%cabernet i 50% merlot.Nisam neki veliki fan tog vina...
Link to comment
nanisanila pilatovu malvaziju i teran, samo da me jos put nanese. cijene: 7,5 i 8 evra, unapred se radujem ^_^
najzad odstrelila, al sam morala da ih maknem iz vidnog polja, da ne izazivaju, jer me boli grlo.platila malko skuplje od planiranog, ~10 evra, tamo gde mi je bilo blize.naopako je krenulo s ovim vinima, ocekujem ¨obestecenje¨ kad ih otvorim.do tada: jel neko pio i sta ima da izjavi?
Link to comment

malvazija pillato odlicna - pio je na preporuku najbolje somelijerke hrvatske u plavom podrumu u voloskom prvi put. klasicna dobra malvazija, pitka, ne oseca se na antifriz:=). video je letos ali bila bizarno skupa u konzumu, skoro 80 kuna. secam se da sam je u opatiji u vinoteci 2007. placao oko 55 kuna.

Link to comment

pila je i ja proletos, pa se nadam da ce mi se opet onoliko dopasti. na konto nje sam se i odlucila za pilato teran. tje da izvestim kad se oblocem ^_^

Link to comment

Dajte ljudi da u ovim ladnim danima pricamo o crvenim vinima,malo je ladno za malvaziju.Pio sam po prvi put prince rskavac.Jel ima nekih noviteta kod crvenih vina(osim regenta).Sta je sa berbom 2008 villa vinum podruma.Tehnicki najmoderniji i najsveziji cabernet ubedljivo je onaj koji pravi milosavljevic,pa me zanima bas kakav ce biti cabernet 2008.

Link to comment

mislim da ce biti pusten krajem novembra pocetkom decembra. ista je prica i za shiraz. shvatio je da mu vinu malo fali zrelost pa ga je ove godine ostavio daleko duze nego sa cab sovom iz 2007....ja sam prosle nedelji pio dinu to je pinot noir barikirani od rajkovica. sta da kazem, samo se na hrast i oseca, jeste atraktivno na prvi gutljaj ali je preterano meni sve to. kad sam posle tog vina otvorio fincu antigvu (spanac, 890 din) criancu 2005 mislim, kao da sam otvorio grand cru.

Link to comment
malvazija pillato odlicna - pio je na preporuku najbolje somelijerke hrvatske u plavom podrumu u voloskom prvi put. klasicna dobra malvazija, pitka, ne oseca se na antifriz:=). video je letos ali bila bizarno skupa u konzumu, skoro 80 kuna. secam se da sam je u opatiji u vinoteci 2007. placao oko 55 kuna.
Izvinjenje za off topic, ali sam ovo morao da pohvalim! Divno mesto... Ne znam da li te je put možda naneo i u obližnji Lovran, ima jedan vrlo sličan restoran tamo, "Najade"...Opatija u srcu, "Villa Ariston", to je.
Link to comment

Jebeni Dragulj, koji mi se na jednom od Festivala vina dopao, a kad sam ga kupio ziva propast. Nedovrseno vino. Mislim da sam na tom istom festivalu probao i neki njegov mix tamjanike i rizlinga, recimo.To je ono vino što si reko da im se: "divlje prase popiškilo na hrast lužnjak u kome su ga barikirali" :puke::lol: . Citirano. :Dedit: Što pitaš, da nema nešto da valja?

Edited by C žeton
Link to comment
Jebeni Dragulj, koji mi se na jednom od Festivala vina dopao, a kad sam ga kupio ziva propast. Nedovrseno vino. Mislim da sam na tom istom festivalu probao i neki njegov mix tamjanike i rizlinga, recimo.To je ono vino što si reko da im se: "divlje prase popiškilo na hrast lužnjak u kome su ga barikirali" :puke::lol: . Citirano. :Dedit: Što pitaš, da nema nešto da valja?
pitam zato sto sam nekim drugarima organizovao na slepo 100 litara za neku proslavu. nema veze, napice se pa ce im se dopasti...:)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...