Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

pa to ti je srbija prijatelju, treca najskuplja zemlja u evropi. ako benzin moze da bude skuplji nego u hrvatskoj, sloveniji, austriji i nemackoj (dalje nisam isao), sto ne bi mogla da se skromno paorsko vino zlahtina zavaljuje sa koeficijentom 2.5 u odnosu na cro radnju. pomenuta kosta inace 40 kuna na krku kod proizvodjaca - a oko (malo manje od) 50 kuna u radnji (tacnije bila je toliko bila proslog septembra kad sam tovario gepek). slicne su ti cene za sve zlahtine na krku, variraju 10 kuna gore dole, od recimo 37 pa do plafon 50-tak, katunarova, drzavna, frajonina itd. koliko je sada planciceva bogdanusa ovde? u hrvatskoj ke 65kuna.

Link to comment

zaboravila vino na ledu, pa se, gle cuda, zaledilo.

img0532a.jpg

a kad se vinska santa leda delimicno otopila:oborila i razbila omiljenu vinsku casu koja mi je bila lepa uspomena, pored toga sto mi je bila najvise handy. ukratko: samo sam iz nje pila sve od reda, jedini trag da je postojala je na gornjoj slici :cry: ostalo nema veze s topikom, pa necu.bar cu da se utopim u lepom vinu. sa slike.

Link to comment

Jel ima neko neki predlog, treba mi crno vino uz rostilj.Hteo sam da uzmem dajicev game barik ali sam ga vec dosta puta pio, pa reko sebi da uzmem nesto drugo.Moze i roze,cuo sam da je villa gema ok?

Link to comment
Jel ima neko neki predlog, treba mi crno vino uz rostilj.Hteo sam da uzmem dajicev game barik ali sam ga vec dosta puta pio, pa reko sebi da uzmem nesto drugo.Moze i roze,cuo sam da je villa gema ok?
jeste. taj villa gema ti je najblize crnom vinom sto roze moz da dodje (a da ima ovde da se pazari), znaci dosta jak, suv, punog ukusa. cak dotle da mu treba jedno pola sata da "krene" da radi. mislim, nije od ovih pickastih, naparfimisanih rozea. mislim da je napravljeno od montelpulciana sto ako je tacno, dosta govori o tome.
Link to comment
jeste. taj villa gema ti je najblize crnom vinom sto roze moz da dodje (a da ima ovde da se pazari), znaci dosta jak, suv, punog ukusa. cak dotle da mu treba jedno pola sata da "krene" da radi. mislim, nije od ovih pickastih, naparfimisanih rozea. mislim da je napravljeno od montelpulciana sto ako je tacno, dosta govori o tome.
Super, ali problem je sto nigde ne mogu da nadjem taj roze.Jel znas ti mozda gde bi mogao da ga nabavim?
Link to comment
Super, ali problem je sto nigde ne mogu da nadjem taj roze.Jel znas ti mozda gde bi mogao da ga nabavim?
kuca vina u branicevskoj. vlasnik je i uvoznik (barem je bio). najbolje nazovi i proveri da li imaju na stanju, cisto za slucaj da ih je neko opustosio, pa da mogu da ti donesu.
Link to comment
kuca vina u branicevskoj. vlasnik je i uvoznik (barem je bio). najbolje nazovi i proveri da li imaju na stanju, cisto za slucaj da ih je neko opustosio, pa da mogu da ti donesu.
Hvala na informaciji,bio sam danas i kupio. Cena mu nije mala za roze (900 kinti), pa se nadam da je odlican.
Link to comment

Zlatna zlahtina, vrbnicka, 8,60 jura u CG. Uvoznik Tazex. Lik uvozi sve i svasta. gazda je na biotehnicki institut. Ima taj institutov vranac i odje. Poceo je da otvara vinske barove i vinoteke po CG primorju.

Link to comment
Jel ima neko mozda informacije koliko se krece recimo zlahtina vrbnicka u Hrvatskoj posto ovi nasi nisu normalni. Danas sam bio u vinoteci i vidim zlahtina vrbnicka,proizvodjac Toljanic, cijena 1680 dinzi!?pomislim u sebi ovo je bolesno. Pa znam da se ovi nasi ugradjuju na hrvatska vina nenormalno ali to je previse.Mislim da li vredi dati pare za tako nesto?
nepunih 7 evra/50 kn, s tim sto sigurno moze i jeftinije da se nadje.img0556an.jpgovi nasi se u malo koje vino ne ugradjuju nenormalno <_< dal konkretna zlahtina vredi i koliko, javljam kad je probam.edit: slika Edited by Cruella De Ville
Link to comment

ne zaobidji Jastožeru (pored konobe Bako, obalom prema Gospi Gusarici) i ne zaobidji konobe u mestu Žena Glava (kozletina, hoba ispod sača, sir .. )... ajme, stvarno te mrzin

Link to comment
ne zaobidji Jastožeru (pored konobe Bako, obalom prema Gospi Gusarici) i ne zaobidji konobe u mestu Žena Glava (kozletina, hoba ispod sača, sir .. )... ajme, stvarno te mrzin
a da mu oprostimo ako nam sve potanko opiše?
Link to comment

Evo opet malog osvrta na nasa precenjena vina.Pio sam juce Stephanos cabernet, proizvodjac je Stemina,Trstenik. Za cenu od 1000 dinara, dobija se vrlo bledunjavo crveno vino,doduse sa pristojnim taninima, ali bez nekih posebnih ukusa i aroma,a o zavrsnici da ne pricam.A i vrbicin cabernet je nekim cudom promenio ukus, tako da je sad prepun hrasta,jedino sto mu je malo sacuvan sortni karakter i bolja zavrsnica.Jedino pristojno domace vino koje sam u poslednje vreme pio je bilo Carigrad iz 2007, ali i ono ubija sa cenom zbog vinoteckih lihvara.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...