Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Niko nista ne pise,zamrla diskusija,pa zar je moguce da se ne desava nista na domacem vinskom nebu.Elem,juce sam po prvi put probao rajkovicev opium.Vino je stvarno skupo(za domace vino), negde oko 1200 dinara,ali mogu reci da mi se dopalo.Nema sminkeraja i ne vuce na slatko kao mnoga nasa vina.Veoma puno vino,socno,sa lepom kiselinom,ukusom podseca na crveno voce.Oseca se hrast ali ne previse,ima i neku zacinsku notu,i jako dobre tanine.Posle cuganja u ustima ostaje ukus crvenog voca i kupina.Ima dobru strukturu.Dopada mi se i sto je suvo a opet nije previse oporo.Jedino cena..... :blink:

Link to comment

ja, bre, nemam kolekciju, sutra moze da me ne bude, pa tesko da ce kolekcija da mi vredi na hipotetickom onom svetu ^_^ samo tu i tamo prijavim sta se pije, sto me podseti na ovo:img0602a.jpgimg0603a.jpgdakle, mali anoniman proizvodjac, ne razumeh najbolje od cega se sastoji, secam se da su po sredi meni nepoznate sorte i zapamtila sam da mi je receno da se koristi kao misno vino, sto je uvek zanimljivo probati. kad sam ga probala (neoladjenog!), veoma mi se dopalo, medjutim, od buteljke sam naknadno popila samo par gutljaja i nije mi prijalo kao na degustaciji. bice da mi je bio los dan ili pak trenutak. na kraju, ne znam sta da mislim, pa cu morati, ako se ukaze prilika, sve da ponovim. btw. kosta 300 kinti.edit: fotkice

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Bas sam za vikend bio na Palicu ali se nisam susreo sa pomenutim. Moracu da obratim paznju sledeci put mada me je malo zacudilo da je su tamo vrlo zastupljene Plantaze Podgorica...

Link to comment

ah, ja dobih flajer koji obavestava je vizionar zile (wow) otvorio radnju, da znas, da slucajno ne propustis :P inace su mu vina zivi krs, probala 3 neka, vise se ni ne secam koja, u zivotu nisam nesto slicno pila. negde je na tragu veoma razblazene tecnosti za sudove, ne znam kako bih jos docarala taj uzas... pri cemu sam jedno od tih vina pila pre mislim 2 godine, gridjo bese li, kad je bila sasvim druga prica. ne secam se koje su ( i cije :lol: ) berbe bile u pitanju, al sve u svemu-katastrofa!tebi saljem na pm adresu ovog podrumceta, da imas za sledeci put, cim pronadjem vizitku.p.s. "plantaze" su kao korov <_<

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Hvala, hvala...Imao sam tu "cast" da Zivojina upoznam kada je zapoceo WOW... Prosle godine sam probao Pinot Gris i Merlot koji su bili vrlo dobro, naravno ne za te pare... a na Palicu sam probao njegov novi buckuris koji se zove Silver (belo i crveno) i pokidao sam se od smeha kada sam procitao opis na etiketi koji je, naravno, on licno pisao (a kako drugacije). Cini mi se da je pisalo "harmonicna i bujna zavrsnica" :isuse: :lol:edit. Plantaze necu uopste da komentarisem... Pitam ih ja tamo pa kako da nemate neko fino domace vino, sigurno se moze naci a oni ce da se traze plantaze...

Edited by LukaLaban
Link to comment

ma jok, nemke. ako se izuzmu moje babadevojacke vinske tlapnje (tu i tamo zacinjene drvljem&kamenjem u pravcu domacih proizvodjaca i njihovom odnosu prema kupcu), najmanje se zlahtina spominje :D valjda zato sto nije dostupna ovde, a sto je veeeelika steta, jer nisu bas cesta takva laka, pitka i apsolutno svakom trenutku i raspolozenju prikladna vina, pa jos pristupacna. katunar je placen 6 evra*.slobodni ste da nabrojite nasa bela koja ovoliko kostaju, a da su kvalitetna. mozda otkrijem da nesto propustam :) edit: *u samoposluzi.

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Pa dobro to je negde oko 500 do 600 kinti,za te pare od domacih belih stvarno retko sta dobro moze da se nadje.Hmm...tezak zadatak.Mada ja mislim da u tom cenovnom rangu ipak ima domacih belih koja bi mogla da se takmice sa nekom zlahtinom.Sta mislis o jankovim belim vinima.

Link to comment

smederevku ne propustam priliku da pohvalim (tetrebe, javi se, nemo da si ptic! :P ). da se razumemo, ne zato sto je vrhunska, ali je koretna, a i u pitanju je jedina meni poznata smederevka koja moze da se pije bez tezih zdravstvenih posledica.adut otpada jer je traminac ( :mellow: )onog jos jednog se ne secam, nisam ga skoro pila. od crvenih ponekad crveni zapis i redje zavet. priznajem da me nazivi, hm, malko iritraju, al dobro, nosim se nekako s tim :lol: nazalost, ovde nema vina koje bar malo podseca na zlahtinu...

Link to comment

š'o, pa i ja sam hvalio tu smederevku jankovu onoliko, i u gešprct sam je stavljo! dobro, kruela je u pravu da nema vina te fele kao žlahtina, da se lako pije, malo košta i ne oseća na antifriz, ali mislim da mož da se nekako preživi u srbijici ako se čovek potrudi. ja sam uspostavio direktnu vezu sa 1 proizvođačem i trošim njegovo i crno i belo kao dnevnu da ne kažem stonu varijantu, 400-450 dingera, dobijam kartone na noge. a u pozadini lagano trošim rvacke zalihe malvazije i žla'tine i da vam pravo kažem, ne osećam se ko govno kada srknem domaće. u istu bešiku na kraju dođe, govorio moj deda!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...