Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Jel ima neko mozda informaciju u vezi sa dishirazom proizvodi ga suboticka vinarija Dibonis. Znam da kod nas u Srbiji nema puno siraza, ali cena ovog je oko 2000 dinzi?!!! Kakav li je kad su mu toliko nabili cenu,tj. jel kusao neko,ne bacaju mi se pare bas tako olako.
Nisam impresioniran sa tim vinom.Prvi put sam ga probao iz tek otvorene flase i osecaj mi je bio takav kao da sam zagrizao hrastovu fosnu, a ne probao vino.Drugi put je bilo mnogo,mnogo bolje.Dekantirano je bilo jedno pola sata pre nego sto ga probah i mogu reci da se tad moglo pricati "vinskim",a ne "stolarskim" jezikom.Ne mogu reci da sam odusevljen tim vinom, i pored lepih aroma ribizle,a pogotovo ne cenom koja je realno x3 u odnosu cena kvalitet.Nazalost nisam imao prilike da probam cika Milomirov shiraz pa da ga uporedim,a ,mada nerado,dacu svoja glas uvoznim Shirazima poput Yellow tail ili Golden kaan
Link to comment

MeniBeogradski mediji prenose i šta će u Predsedništvu na svečanom ručku biti na meniju.Tako se navodi da će za predjelo biti poslužena rolovana ćureća šunka sa prelivom od patlidžana i ajvara na vitaminskoj salati.U "ponudi" su i gratinirane palačinke od heljde sa mladim sirom i sosom od mirođije.Supice neće biti, ali će za glavno jelo biti poslužen file smuđa sa barenim povrćem i file minjon sa grilovanim povrćem i sosom od borovnice i zelena salata.Predsednici će na kraju moći da se "oslade" tufahijama.Uz ovaj ručak biće služeno belo i crno vino domaćih vinarija - "šardone" vinarije Radovanović i "aurelijus" vinarije Kovačević.Predsednik igra ziheraški sa Rusima?!

Link to comment
MeniBeogradski mediji prenose i šta će u Predsedništvu na svečanom ručku biti na meniju.Tako se navodi da će za predjelo biti poslužena rolovana ćureća šunka sa prelivom od patlidžana i ajvara na vitaminskoj salati.U "ponudi" su i gratinirane palačinke od heljde sa mladim sirom i sosom od mirođije.Supice neće biti, ali će za glavno jelo biti poslužen file smuđa sa barenim povrćem i file minjon sa grilovanim povrćem i sosom od borovnice i zelena salata.Predsednici će na kraju moći da se "oslade" tufahijama.Uz ovaj ručak biće služeno belo i crno vino domaćih vinarija - "šardone" vinarije Radovanović i "aurelijus" vinarije Kovačević.Predsednik igra ziheraški sa Rusima?!
Sto se tice Chardonnay Radovanovic ok(tipicno srpski chardonnay???)ali mislim da su promasili crveno definitivno.Mozda su u Rusiji dobili vodku Smirnoff(made in London)?!
Link to comment
Uz ovaj ručak biće služeno belo i crno vino domaćih vinarija - "šardone" vinarije Radovanović i "aurelijus" vinarije Kovačević.[/i]Predsednik igra ziheraški sa Rusima?!
sto da ne igra ziheraski ako na raspolaganju vec ima, da kazemo, ne vise od 5 domacih vina koja vrede. i sama sam postala ziheras kad su domaca vina u pitanju-dosta je bilo entuzijazma, avaturizma & iracionalnog patriJotizma <_< aurelius kao izbor apsolutno uvek podrzavam, dok bih taj sardone zamenila nekim drugim, zasto da ne bas opet kovacevicevim. mada bi u takvoj prilici trebalo posluziti autohtona, kakva god da su, cak i ako bas nesto i nisu...
Aleksandrovic je sigurno mnogo, mnogo ljut... :))
:lol: taman sam pomislila kako covek ima vise medalja od marsala tita, snobovi se kunu u njega, al je izvisio u visokim prigodama :lol: izgleda da taj neko ko tamo sastavlja meni zna sta radi, sto se i u ranijim slicnim prilikama pokazalo.licno sam nanisanila pilatovu malvaziju i teran, samo da me jos put nanaese. cijene: 7,5 i 8 evra, unapred se radujem ^_^
Link to comment

Ja bi Medvedevu uz tu curku posluzio Dajic gamay barrique ili recimo merlot selection do kraja sveta.A belo recimo kovacevic sardone(dosta bolji od radovanovicevog). Uvek moraju da uzmu radovanovica,strasno.Covek ima strahovit marketing.

Link to comment

радовановић већ низ година снабдева двор својим вином које прецедатељ поклања кано репрезентацију. видех неком чудном приликом једно такво паковање кабернеа у дрвеној кутији. мислим да ми је неко пријавио да се и александровић пласирао на двор али би неко информисанији требало да потврди.питање је наравно да ли ови винари у оваквим приликама дају своје нормалне серије (куповне) или имају у штеку нешто боље. реално у србији тешко да постоји топ вино, тако да је мање више свеједно. да се ја питам, дао би му тамјанику спасићеву или чија је већ најбоља сада, и сирилов гаме овај старији од два које је пустио. евентуално ако је међедев фан паркетираног вина пробрао би нешто од оног преваранта, како се беше зове..... што има тамуз и мораву. тај има једно црно барикирано које убија а кошта скоро 2.000 дин.

Edited by gazza1
Link to comment

taj je, kako sam cula, na neko ocenjivanje pocetkom godine, poslao barikirano vino iz poslednje berbe, dakle staro jedno 4-5 meseci. prema tome, nemoj olako da nazivas ljude prevarantima -_-

Link to comment
taj je, kako sam cula, na neko ocenjivanje pocetkom godine, poslao barikirano vino iz poslednje berbe, dakle staro jedno 4-5 meseci. prema tome, nemoj olako da nazivas ljude prevarantima -_-
лажу те бре душмани, каљају углед српског винског домаћина - јелићево (јеееееееее!) грожђе расте на храсту и њему не треба барик! питај индија и кепу ако ми не верујеш, они су и факултет завршили :huh:
Link to comment

naravno da Mija ima u steku bolje vino, ono koje pravi za Tadica to je totalno druga prica od onog sto se prodajesvi proizvodjaci imaju u steku nesto bolje, to salju i na ocenjivanja to je stara prica jos iz Rubina i Vinjakaipak mislim da su trebalo da posluze nesto od autohtonih sorti ili bar od onih za koje mi tvrdimo i mislimo da su autohtone Spasiceva Tamjanika ili Ivanoviceva mogli su i onaj Sauvignon iz kraljevih vinogradaPrinc, Opijum, Prokupac Ivanovic, Dajic, Carigradmozda to cuvaju za Putinamada se cika Mija opasno gura po tim zvanicnim dogadjajima skoro su u Bernu bili dani Mikija Manojlovica davali se njegovi filmovi i kad je on bio gost tocio se Mija iako se ne uvozi ovde cudi me da nisu uzeli Bozu on ima legalan uvoz u Svici

Link to comment

sta je ovo, nesto nam je forum mrtavizgleda da se slabo piju vina pa nema komentaraotiso je Medvedev, popio je Miju i Kovacevica i ne dade nam milijardu, sad Boza misli da je pio Trijumf, Varijantu, Viziju, Trijum Noir otvorio bi se za milijardu ovako....ajmo Srbi nije valjda da niko nije izbacio novo vino,nema novih vinarija na srpskom vinskom nebu, slabo rodilo u Makedoniji izgledasta je sa REGENTOM? i kod stranih vina je slabo ajmo malo

Link to comment
sta je ovo, nesto nam je forum mrtavizgleda da se slabo piju vina pa nema komentaraotiso je Medvedev, popio je Miju i Kovacevica i ne dade nam milijardu, sad Boza misli da je pio Trijumf, Varijantu, Viziju, Trijum Noir otvorio bi se za milijardu ovako....ajmo Srbi nije valjda da niko nije izbacio novo vino,nema novih vinarija na srpskom vinskom nebu, slabo rodilo u Makedoniji izgledasta je sa REGENTOM? i kod stranih vina je slabo ajmo malo
zna li neko cenu Hardys shiraza(JI Australija)kod nas po vinotekama ili ovim s.marketima?Imam ispred sebe vinski katalog jednog hrvatskog supermarketa i tamo stoji cena od cca 360-370 rsd(299,00kn).Ukoliko me secanje dobro sluzi kod nas,pre jedno 2-3g,je kostalo oko 600-700 rsd.Pa se pitam ,ukoliko je to tacno,KO JE OVDE LUD!!!PSVino je bilo sasvim korektno,cak i vise od toga.
Link to comment
zna li neko cenu Hardys shiraza(JI Australija)kod nas po vinotekama ili ovim s.marketima?Imam ispred sebe vinski katalog jednog hrvatskog supermarketa i tamo stoji cena od cca 360-370 rsd(299,00kn).Ukoliko me secanje dobro sluzi kod nas,pre jedno 2-3g,je kostalo oko 600-700 rsd.Pa se pitam ,ukoliko je to tacno,KO JE OVDE LUD!!!PSVino je bilo sasvim korektno,cak i vise od toga.
Koja je tačno etiketa? Koliko vidim na sajtu, ima bar jedno 5 linija Hardys proizvoda u Evropi koje od sorti imaju i širaz.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...