Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

http://www.vinarijavrbica.rs/Arandjelovac (upravo mi Google reche ko su)Ja ne dajem 8 evra za vino koje ne poznajem i gde je tradicija 8 godina.
Evo i ja trazeci im sajt provalio sve na jednom mestu da ne moras da guglas, mada sam cini mi se video ovo negde vec i po nekim spec.vinskim forumima. Naravno jos bolje bi bilo kad bi im svima cene bile pristupacnije ;) http://www.vivis.org.rs/jbg, sta cemo mi koji zivimo u Srbiji, mora da placamo skuplje dok ne udjemo u tu pustu Jevropu.
Link to comment
Evo i ja trazeci im sajt provalio sve na jednom mestu da ne moras da guglas, mada sam cini mi se video ovo negde vec i po nekim spec.vinskim forumima. Naravno jos bolje bi bilo kad bi im svima cene bile pristupacnije ;) http://www.vivis.org.rs/jbg, sta cemo mi koji zivimo u Srbiji, mora da placamo skuplje dok ne udjemo u tu pustu Jevropu.
3 evra mi je nekako malo za vino. Ali 6-8 je u redu i onda sam kao sigurna da ce vinoda mi prija.I obicno je tako. Onomad sam u Zajecaru pila jako dobro vino( ali mislim danema nigde u radnjama da se kupi a u te vinarije ne zalazim zbog jedne flashe vina)od brace Jovic,bio je Chardonnay, íz Knjazevca. Pila sam ga u restoranu, a neko drugi platio pame bilo sramota da pitam koliko je kostalo. A stvarno je plemenito.Ostalo mi u lepom secanju. Edited by Teja
Link to comment

Znam da su cene vina u Srbiji naduvane kako stranih tako i domacih vinarija, ali uvek volim da probam nesto novo od domacih.Zato sam juce bio u vinoteci na vracaru (compania de vinos). Pojavila su se kod njih i ta nova vrbnicka bela vina,pa cu ih pazarim sledeci put.Po onome sto prave od crnih reko bi da su ozbiljna vinarija i da ne prodaju maglu.Naravno svako ima pravo na misljenje ali nikad ne bih rekao da necu da probam neko vino samo zato sto taj kraj nije poznat.Oni koji ne vole "parket" nek probaju njihov rizling,po meni jedno veoma veoma ozbiljno vino.Inace probao sam villa vinum cabernet prvi put i mogu reci da je lepo vino, mada mi je zamerka sto mu je drugi dan puno losiji ukus.Mora da se stuce odma prvog dana.

Link to comment
Pojavila su se kod njih i ta nova vrbnicka bela vina
aaaaaaaaaaaaa!cija vrbnicka bela?jes siguran? :unsure: uzbudih se u zlo doba/neradne sate :mellow: p.s reci mi da nisi greskom napisao vrbnicka, tj. mislio na vrbicu? <_< edit od editovog edita... Edited by Cruella De Ville
Link to comment

nije, nije! a i sve je blize! :s_c: onoliko se uzbudih zbog 1 lapusa, ccc, (sta je babi milo...), bila sam spremna da momentalno obustavim pivsku fazu zbog zlahtine :heart: da li je mozda negde ovde ima, da vi znate a ja ne?

Link to comment

ako je u pitanju adresa tetrebovog gnezda, moram da pitam čaleta, isto vazi i za pm. a adresu vinoteke slobodno metni ovde, javno ^_^

Link to comment

lukacevicpinotsivivelik.jpg

nikad cula za lukacevica, ne nadjoh ni sajt, ali je kutjevo samo po sebi preporuka. pilo se ovo sa slike, al 2003. utisak je da nije na vrhuncu tj. da mu predstoji jos koja godina kvalitetnog zivota. vrrrrrrlo zadovoljna :) sto se najbolje moglo primetiti po intenzitetu potezanja buteljki :D

Link to comment

eeee, kume, kad samo bacim pogled naokolo, na svuda prisutne misaone lavine & odrone kojima nisam dorasla, preostaje mi samo da se inferiorno dovatim najblize buteljke ^_^

otpozdravljam :naughty:

Link to comment

Jel ima neko mozda informacije koliko se krece recimo zlahtina vrbnicka u Hrvatskoj posto ovi nasi nisu normalni. Danas sam bio u vinoteci i vidim zlahtina vrbnicka,proizvodjac Toljanic, cijena 1680 dinzi!?pomislim u sebi ovo je bolesno. Pa znam da se ovi nasi ugradjuju na hrvatska vina nenormalno ali to je previse.Mislim da li vredi dati pare za tako nesto?

Link to comment

od neznatno preko 600 kinti na vise, zavisno od toga gde je kupujes il narucujes, cena ume da dosegne sumanute visine, sto se lepo vidi iz primera koji si naveo. sto se konkretno toljanica tice, u njegovoj kafani spircer je 10 kn (raspon je od 8-14), dok za buteljku ne znam, jer je nisam ni kupila ni narucila. p.s. pozutela arhiva kaze da bude i za 500njak ;)

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...