Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

cini mi se da je kuve povukao malo na tamjaniku pa ko voli... meni je veci problem (ako se to zove problemom) cinjenica da svi vinari kod nas kupuju isti kvasac sto se narocito oseca kod belih vina. (rekao bih)roze je ok, a sto se cabernea tice nisam bio siguran (mladi tanini?) pa sam kupio 1 flasu za kucnu degustaciju.sauvignon blanc nisam probao svojom krivicom. imao sam malo vremena pa sam poslednji dosao, a prvi otisao.milomir je super lik - ostavio je jako pozitivan utisak na mene - tako da cu nastaviti da kupujem njegova vina.inace, nisam siguran kakvo je vreme bilo te 2007. tj. koliko je bilo dobro za grozdje - cini mi se da je bilo dosta kise?takodjem, slazem se da je uvek bolji inoks od loseg starog bureta.offtopic: treba mi bozole za subotu. jel' ima neko neki predlog?

Link to comment
offtopic: treba mi bozole za subotu. jel' ima neko neki predlog?
imas nekakav mladi game iz rogljeva, ne znam tacno ime - moze biti da je nekakvo "obecanje" ili slicna glupost - ima u srpskoj kuci vina. to prave oni francuzi sto su radili dusu dunava pre nego sto su zapalili iz kladova za negotinsku krajinu. ne stoji tamo gde su domaca vina, nego kad pogledas na kasu pa sa desne strane, ali znaju o cemu su radi.
Link to comment
Rece mi jos ta debilka koja radi tamo da je bio pre mene jedan covek koji je isto tako naivno kao ja dosao,a oni ga odjeb*li.
:lol: evo da se javi pomenuti covek tj. ja :lol: prema meni su postupili isto ali sa dozom masonske konspirativnosti :lol: prvo su mi rekli da ne znaju nista o ikakvoj promociji vina i pitali me otkud mi uopste takva ideja a kada sam i ja pomenuo da sam vest nasao na internetu rekli su da je to nemoguce a kada sam rekao da je itekako moguce i da je vest sa foruma rekli su a, forum, to je moguce ali da je promocija samo za ljude sa pozivnicama i da ne bi bilo fer da zauzmem mesto nekome sa pozivnicom :lol: htedoh onda da se pozovem na gazzu1 ali kako da se pozovem na nick? :lol: kako bilo, mene je to nasmejalo, debilka je za medalju, pa ona o vinima izgleda zna isto kao i one reklamne lutke na tv koje uz sinhronizaciju pricaju o prasku za ves ili tecnosti za sudove. kako bilo, kakvo trziste poznavalaca vina takve i beograske vinarije.
Link to comment
a jos vise, da li si me, tetrebe, preporucio radenkovicu (mladjem od koga/cega; koliko mladom), da mu gazim grozdje? :D
haha. slusaj tetrebkinjo, ima ovaj vikend u hramu radenkovica u trnovcima velika svetkovina koja trazi zrtvu. zovi domacine, obradovace se tvojim nozicama:)
Link to comment
e jbga, to je sve sto mogu da kazem - napravicu ja o svom trosku jedan ovakav event kod mene, cisto da milomir ne nastrada ni kriv ni duzan. nemoj da mu neko prijavi ovo, umrece covek od sramote.
ma nece umreti od sramote, sta ti je. plus sto to nema nikakve veze sa tobom. sto se mene tice, otisao sam na rostilj i pivo posle tog nemilog dogadjaja, sta cu, mator sam covek i ne pogadja me kada me nova klasa zalije govnima sve misleci da sam apoznavalac i prostak iliti tikva bez korena ili kako vec ne. jedno vino koje nisam upoznao, big dil. a odjebavanje moje persone je ipak bilo na 1 nivou i poprilicno me zasmejalo :lol:
Link to comment
meni je veci problem (ako se to zove problemom) cinjenica da svi vinari kod nas kupuju isti kvasac sto se narocito oseca kod belih vina. (rekao bih)
ili to ili temperatura maceracije. mislim da ce ako ova berba bude dobra, a bice, sa nizom temperaturom (ako mu oprema dopusta) sledeci sauvignon biti jos cistiji i bez tog "preliva" koji se malo oseca. malo ali je tu.
Link to comment

iskreno, i meni je izgledalo kao da je gazda pozvao drustvo na dzabe pice i klopu...uostalom, ne pravi se tejsting u 5 popodne kad su ljudi vec unistili nepce ruckovima, kafama i slicno(ja sam dosao posle klope i piva, pa nisam ni probao klopu koja je izgledala ok, a i vina sam popio tek da osetim ukus - vise sam njuskao i gledao :)steta i zbog milomira - bas se potrudio.

ma nece umreti od sramote, sta ti je. plus sto to nema nikakve veze sa tobom. sto se mene tice, otisao sam na rostilj i pivo posle tog nemilog dogadjaja, sta cu, mator sam covek i ne pogadja me kada me nova klasa zalije govnima sve misleci da sam apoznavalac i prostak iliti tikva bez korena ili kako vec ne. jedno vino koje nisam upoznao, big dil. a odjebavanje moje persone je ipak bilo na 1 nivou i poprilicno me zasmejalo :lol:
Link to comment
cini mi se da je kuve povukao malo na tamjaniku pa ko voli... meni je veci problem (ako se to zove problemom) cinjenica da svi vinari kod nas kupuju isti kvasac sto se narocito oseca kod belih vina. (rekao bih)roze je ok, a sto se cabernea tice nisam bio siguran (mladi tanini?) pa sam kupio 1 flasu za kucnu degustaciju.sauvignon blanc nisam probao svojom krivicom. imao sam malo vremena pa sam poslednji dosao, a prvi otisao.milomir je super lik - ostavio je jako pozitivan utisak na mene - tako da cu nastaviti da kupujem njegova vina.inace, nisam siguran kakvo je vreme bilo te 2007. tj. koliko je bilo dobro za grozdje - cini mi se da je bilo dosta kise?takodjem, slazem se da je uvek bolji inoks od loseg starog bureta.offtopic: treba mi bozole za subotu. jel' ima neko neki predlog?
bozole se po pravilu pije najkasnije do februaraali ako je toliko hitno onda jedino ovo sto pravi Cyrille sto je i gazza1 predlozio, nisam ga probao tako da ne znam kakvo jea neki bozole bi mozda mogao da nadjes kod Caneta u Hedonistu mada to vise nije to, jer za 2 meseca stize novi bozole
Link to comment

sto se kvasaca tice uglavnom nasi vinari koriste Lallemand i to kupuju od gazda Bozezato je vecina srpskih belih vina na isti fazon, jos i sto u srbiji rade 2,5 tehnologa vina svim vinarima onda dobijamo vina na isti fazonSauvignon bez svezine, kiselina (kojih ima u analizi ali se ovako ne osecaju) i mineralnosti jer mu je to ubijeno malolaktikom i dobijamo vino bez potencijala koje mora da popijemo za godinu dana jer posle toga je krsi tako redom za ostala vinacast izuzecima a ima ih nazalost veoma malo

Link to comment
haha. slusaj tetrebkinjo, ima ovaj vikend u hramu radenkovica u trnovcima velika svetkovina koja trazi zrtvu. zovi domacine, obradovace se tvojim nozicama:)
:cry: ali! za vikend cu da budem nadomak nekih drugih vinograda & podruma, al nisam bas toliko zla da ti kazem kojih i gde ^_^ mada si zasluzio, jer ti ocito nisam bila na pameti u kljucnoj situaciji <_< a u srpskoj kuci vina ima 1 bedevija koja me svaki put uplasi. ista je i na njihovom standu po festivalima. prikladna je za prodavacicu traktorskih guma, taj je neki senzibilitet, drzanje & ton obracanja :ph34r:
Link to comment
:cry: ali! za vikend cu da budem nadomak nekih drugih vinograda & podruma, al nisam bas toliko zla da ti kazem kojih i gde ^_^ mada si zasluzio, jer ti ocito nisam bila na pameti u kljucnoj situaciji <_< a u srpskoj kuci vina ima 1 bedevija koja me svaki put uplasi. ista je i na njihovom standu po festivalima. prikladna je za prodavacicu traktorskih guma, taj je neki senzibilitet, drzanje & ton obracanja :ph34r:
bas me interesuje koja je, kratka ili duza kosa? za odgovor donosim flasu odlicnog spanca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...