Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Ako imaš kontakt nekog dobrog servisa ja bi rado čuo, moj je Ixus 400, otišla je mehanika optike, iskreno mislim da je pukao zubac neki i da je popravka preskupa, al' ne škodi da se raspitam. Uzgred, odslužio je 6000 fotki, meni dosta.
Steta :(Meni je to bio prvi digitalac, i posle nekih 10ak hiljada fotki, prodah ga za ok kintu...To ne verujem da se isplati popravljati, jer i da nadjes nekog ko bi odradio posao za dz, delove bi bilo tesko nabaviti...
Link to comment
  • 11 months later...

Nikon P90 je superzum, 24x, nije mali, nije ni G10, koji je sasvim druga klasa aparata. Lično, uzeo bih Nikona, zato što ima toliki zum.http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2009/04/30/Nikon-Coolpix-P90/p7

Edited by Vapad
Link to comment

Po tom što imam Nikona. :) Sori, zvučalo je kao da sam brend-lover. Ovde ipak ne bi trebalo da bude dvoumljenja. Veći senzor, pune manuelne komande, sve bolje.

Link to comment

Oh, ok, veci senzor znaci bolje performanse pri noćnom slikanju, ali ne drastično bolje, zato je menjan senzor na G11, smanjen na 10 megapiksela sa 14,7 a i G10 nema pokretan ekran a Nikon ima (mada samo tilting a ne svivel :)), doduše Canon je primetno lakši. Puna ručna podešavanja znače ako ti trebaju. I G serija jeste vrthunskog kvaliteta, no nije sva baš toliko bolje ipak je P serija Nikona najskuplja pre DSLR game, a i zum je zum :DPotpuno različite klase aparata...ja bih Canon rado nosio ali za izlete je uvek lepo imati zumaru da možeš da izdvojiš detalj.Šta ja znam.Mora da prelomi.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...