Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

nije bas pravo mesto za pitanje, izvinjavam se, al bezveze mi da otvaram nov topik...elem, imam ovaj model sa slike. vec duze vreme skuplja prasinu na polici jer cim ga upalim, dobijem upozorenje 'low batery', a nije do baterije. neki majstor ga je pregledao i rekao da je aparat ispravan...mozda da ipak odem kod nekog drugog majstora? u to ime, zna li neko u novom sadu pouzdanog strucnjaka za foto-aparate i da li mi se vise isplati da popravljam ovaj ili da kupujem novi...? 620.jpg

Link to comment

paa, sigurna sam da je baterija koja se stavlja u aparat ok, ne znam jel na tu mislis ili postoji jos neka ugradjena u sam aparat? ma nema veze, nema potrebe da davim ovde, odnecu ga kod majstora. hvala na paznji Zmitjkoe.

Link to comment

ako je aparat skupljao prašinu na polici, probaj da navlažiš štapić za uši alkoholom pa da prebrišeš konktak od baterije.posle toga obavezno ostavi da se dobro osuši pre nego što ponovo probaš. worked for me :)

Link to comment
nije bas pravo mesto za pitanje, izvinjavam se, al bezveze mi da otvaram nov topik...elem, imam ovaj model sa slike. vec duze vreme skuplja prasinu na polici jer cim ga upalim, dobijem upozorenje 'low batery', a nije do baterije. neki majstor ga je pregledao i rekao da je aparat ispravan...mozda da ipak odem kod nekog drugog majstora? u to ime, zna li neko u novom sadu pouzdanog strucnjaka za foto-aparate i da li mi se vise isplati da popravljam ovaj ili da kupujem novi...? 620.jpg
Ima o tome ovde: http://photo.net/digital-camera-forum/00N9eVMislim da imas problematican fotoaparat (ne pokvaren, vec problematican).
Link to comment
ako je aparat skupljao prašinu na polici, probaj da navlažiš štapić za uši alkoholom pa da prebrišeš konktak od baterije.posle toga obavezno ostavi da se dobro osuši pre nego što ponovo probaš. worked for me :)
haha, ja ovo napisala vise kao stilsku figuru, al moguce da je i to problem, hvala Alphonse! :)
Ima o tome ovde: http://photo.net/digital-camera-forum/00N9eVMislim da imas problematican fotoaparat (ne pokvaren, vec problematican).
Indy, za tebe 1 :heart: ... mada ja i kad stavim napunjene NiMH AA rechargeables, opet zeza. :(
Link to comment
  • 2 months later...
Razmishljam se da pazarim neshto za shkljocanje unaokolo, do 250e.Ovaj mi deluje kao glavni favorit:Kodak EasyShare Z981
Deluje kao solidan izbor...zanimljiv opticki zum i solidan video...pre kupovine obavezno proveri kvalitet zapisa zvuka na videu. Imaj na umu da je 250Eur solidan budzet za tu klasu.
Link to comment

:D Aparat nije ništa posebno, kvalitet slike je podprosečan, jedino što ga malo vadi je taj masivni optički zum i rock bottom cena za taj rang. Kvalitetniji aparati starije generacije (Nikon P100, Canon SX20, Panasonic TZ35) su oko 350e a nove generacije (SX30 i TZ45 (ili 100 uf)) 400-450e. Sa te strane jedino i valja. Inače, kvalitet slike je uvek nešto niži na tim aparatima sa velikim zumom. Čitaj.http://www.dpreview.com/reviews/Q110superzoomgroup/page6.asphttp://www.photographyblog.com/reviews/kodak_easyshare_z981_review/conclusion/Ukoliko ti je, iz nekog razloga, potreban toliki zum i možeš da pređeš preko nedostataka - super. Ali preporučujem da se još malo informišeš. Ako ti treba škljoca za svaki dan koja je tu negde sa cenom a nije drešina pogledaj Canon sx130, vidim da je i mršavi Nikon S8000 straobalno pojeftinio (mada ima manjkavosti), možda čak Sonija H55 ili neki Samsung WB600 ako ima negde da se nađe da pogledaš. Od zumara, panasonik TZ35, Canon SX20 ili Nikon P100 su donja crta, kako se i na testu dpreview vidi, ostali im još nisu prišli, i to se odražava na cenu.Pozzdravčić

Link to comment

Thnx na savetima. Videcu shta cu. Znam ja da ima boljih ali se ne bih izuvao vishe od 250e. Josh nishta nije odlucheno. Mada mi i dalje ovaj Kodak deluje bash zabavno. :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...