Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Код нас? Koд тебе или код нас код нас?Да колега није бивши грађанин САД и предавач на државној установи у Београду?
Ма код мене, мене. Колега је држављанин САД. Откада ми је открио чари Лајкиног сочива, ја сам са топчетом из Јапана завршио мада сам био скоро религиозан фан истог. Моја боља половина се бави сликањем архитектуре и потребно јој је добро сочиво, које то може да обухвати а оне велике камере су јој тешке. Мала футрола коју окачим за пас је мени много конфорније решење него да камеру стављам у џеп. Успут цена је овде преко Баре врло повољна.
Link to comment
nešto sam se ložio da uzmem neki low class reflex, no videvši ovog malca mislim da sam odustao od te ideje
Pa, ipak ti porazmisli... svi ovi malci su spori, bre. Nema niceg goreg nego kad oces da uvatis "momenat" (decisif), a kamera skljocne koji sekunad kasnije. Yebo ti takvu tehniku, moja Smena 8m je bila zakon za to.
Link to comment
Pa, ipak ti porazmisli... svi ovi malci su spori, bre. Nema niceg goreg nego kad oces da uvatis "momenat" (decisif), a kamera skljocne koji sekunad kasnije. Yebo ti takvu tehniku, moja Smena 8m je bila zakon za to.
e jbg sad i ti. daj onda neki tip za refleks u 500 jura rangu. Edited by Gonzo
Link to comment
e jbg ga sad i ti. daj onda neki tip za refleks u 500 jura rangu.
Pa, ne znam kakve su cene tamo u Juropi, ali vidi ili/ili Canon EOS 1000D/ Nikon D3100.(Istina, ovi malci su u prednosti ako kanis nositi aparatic u dzepu od kosulje.)Nikon_D3100.jpgSamo reference radi, na ovom ozi sajtu ima D3100 (telo) za 470 australijskih para, sto je znatno manje od istog u jurima (~340). Ja inace najvise volim prime objektive (one koji nisu zoom), a jedan od najboljih Nikkorovih je normalac. Mali, jeftin, a optika, vrh.eos-rebel-xs-o1-460.jpgAko vise volis Canon (sto nikad nisam razumeo, al' ima gi razni), na istom sajtu ima Canon EOS 1000D sa 18-55mm zoomom za 580 ozi para, oko 420 eu. (Inace, Australija nije bas povoljna sa cenama, verujem da se po Istocnoj Aziji sve ovo i povoljnije moze naci).
Link to comment

3100 nisam naletao, no imam aktualnu ponudu za D3000 kit, 18-55 i 55-200 nikkor optika, plus memorija za 500tinak evropskih dinara. kakva je razlika između 3000 i 3100?

Link to comment

Mislim da je d3100 tek izasao, verovatno je minimalni upgrade u odnosu na 3000. Ima ovde super-detaljno o njemu. Jedna od lepih stvari u vezi ovoga je da ima odlican video (ako ti to treba). D3000 nema movie mode i nema Live View (=shooting mode: "you're seeing what the camera's lens is seeing, but you're seeing it on the camera's LCD"). Ostalo je manje-vise isto (ima na linku uporedna tabela).

Link to comment

video.. dunno, želim aparat da bi pravio fotke, filmići me ne zanimaju mnogo. taj live view koliko čitam vrijedi kad aparat moraš da držiš u nezgodnom položaju pa ne možeš da viriš kroz prozorče. cenim da mi ni to nije preko potrebno.ostaje cena, dobijam kameru, dva objektiva, memoriju i torbicu, za malo preko 500 jura. not bad, or what? :unsure:

Link to comment
ostaje cena, dobijam kameru, dva objektiva, memoriju i torbicu, za malo preko 500 jura. not bad, or what? :unsure:
pas mal du toutSlazem se u vezi filmica... to sam jednom ukljucio da vidim na sta lici. Lepo je, ko voli, ali mene vise fotke interesuju
Link to comment
  • 4 weeks later...

Potreban mi je savet sto se tice kupovine second-hand aparata: kako vam zvuci kombinacija CANON EOS 1000D + SIGMA APO DG 70-300 mm : 4-5,6 objektiv za 300€? Aparat je jedva koriscen, dobila bih ga sa originalnim racunom i ostalo mu je jos godinu ipo dana garancije za slucaj da nesto zaskripi.Najvise me zanima makro i landscape fotografija, do sad sam imala samo kompaktne aparate (poslednje dve godine Lumix DMC-ZS1) i prilicno sam zadovoljna, al' kako neko rece ovde da tek sa reflexom "progledas", i ja bih malo... ;)Koji jos objektiv preporucujete za ovo Canonovo telo?Hvala unapred,D.

Link to comment

za te novce je to sasvim kool. ja bas imam tu sigmu i meni je dobra za novce koje sam potrosio na nju. ta sigma je malo hevi za ruke ako se dugo drzi u rukama, ali ja sam lenj i ne smeta mi kada je koristim. kada je makro u pitanju, meni je ona sasvim ok, mogao bih da kazem fenomenalna za tu lovu. imas jos makro 100-tku, ali ne znam koliko kosta ona stara verzija, znam da nije nesto dzabe i polovna.

Link to comment

Zvuci kao dobra kupovina. Ta SIGMA mozda da se zavali za 100-120e i da se uzme neki drugi objektiv. Mozda je dobar izbor SIGMA 17-70mm, za malo vece novce. Takodje ima (skrome) makro mogucnosti a pokrice ti i landscape varijantu.Koliki je budzet za objektiv(e)?

Edited by Mostly harmless
Link to comment
Potreban mi je savet sto se tice kupovine second-hand aparata: kako vam zvuci kombinacija CANON EOS 1000D + SIGMA APO DG 70-300 mm : 4-5,6 objektiv za 300€? Aparat je jedva koriscen, dobila bih ga sa originalnim racunom i ostalo mu je jos godinu ipo dana garancije za slucaj da nesto zaskripi.Najvise me zanima makro i landscape fotografija, do sad sam imala samo kompaktne aparate (poslednje dve godine Lumix DMC-ZS1) i prilicno sam zadovoljna, al' kako neko rece ovde da tek sa reflexom "progledas", i ja bih malo... ;)Koji jos objektiv preporucujete za ovo Canonovo telo?Hvala unapred,D.
Ja bih za landscape uzeo nesto sire od 70-300 :) Imaj u vidu da taj aparat ima crop faktor za Field of View od 1.6x. Da li aparat ima i kit objektiv [18-55mm] ?Znam da neke od tih Sigma 70-300 imaju i Macro opciju, ali ne znamtacno da li bas ima i taj.Takodje, kakva je to garancija gde je ostalo jos godinu i po dana? Canon, kao proizvodjac, daje godinu dana garancije [osim keca gde je 2godine - bar bilo do skoro].
Link to comment

Hvala svima na brzim odgovorima :)Ideja je da zadrzim ovu Sigmu za tele/makro i vrebam neku povoljnu priliku za siri objektiv zbog pejzaza. Ako sam dobro razumela Sigma je OVA i trebalo bi da ima makro opciju.Jes' da nemam iskustva sa kupovinom ozbiljnih aparata ali bi ovde u Spaniji sva tehnika trebalo da ima garanciju od 2 godine po zakonu.Sto se tice budzeta za drugi objektiv za sada je do 200€ max. Videla sam da ovde na eBay-u Canonove nove kit objektive (EFS 18-55 IS) za 95€. Nemam predstavu da li je to ok cena...

Link to comment

ne da bi trebalo, ta sigma jeste i makro. okrenes na 200mm ili 300mm (ne moze manje od 200mm) i fokusni prsten mora da bude na manual kada ga vracas iz makro moda. otvoris je na 200mm i pokrenes klizac na makro mod (fokusiras autofokus-om ili rucno) i mozes da vrtis od 200 ka 300mm s' tim sto ces na 300mm u makro modu morati da budes mirna jer je prilicno osetljivo dok je na 200mm sasvim ok u rukama. ovaj drugi deo pitanja vezano za 18-55 nemam da ti kazem nesto pametno, nadam se da ce ti vec napisati sta ti je najbolje. samo jedno dodatno pitanje, za sta ti treba taj drugi objektiv?

Edited by bob mould hair style
Link to comment
Sto se tice budzeta za drugi objektiv za sada je do 200€ max. Videla sam da ovde na eBay-u Canonove nove kit objektive (EFS 18-55 IS) za 95€. Nemam predstavu da li je to ok cena...
Imas 2 varijante: Prodati tu Sigmu za 100tinak eura, dodati na tih planiranih 200 i kupiti neki pristojan macro objektiv (Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM je oko 300-350e) sa oglasa. Ustekati kasnije jos 100-tinak za taj kit objektiv, koji je za te novce jedina moguca kupovina...Druga je da odmah kupis taj kit objektiv i u prvo vreme radis sa tim, dok ne shvatis da je ipak ona prva opcija bila bolji izbor :P Naravno, ovo vazi samo ako ti ne smeta da budes ogranicena na macro/portretno staklo.Zasto? Vrhunstka stakla ostaju i jedino tu ima smisla ulagati novac. Taj ce te Canon pratiti sa svim telima koja budes menjala u buducnosti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...