Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

garancija je esencijalna stvar za canone. do jaja su nepouzdani. dva puta su me skidali iz gaca za vadjenje G9 iz klinicke smrti u servisu u beogradu zato sto sam se pravio pametan i ustedeo 50E tako sto sam ga kupio napolju.u medjuvremenu mi je umro i sony, trazili mi za servis u beogradu vise nego sto kosta ceo aparat napolju. debili.

Link to comment

Ma kakva osetljivost filma, Zorki 4 to nije imao, jer nije imao ni ugradjeni svetlomer. Zatvarac radi, ali lose - druga zavesica kao da negde zapinje, na duzim ekspozicijama cesto se i ne zatvori potpuno. Verovatno mu treba ciscenje i podmazivanje. Medjutim, u eri digitalije, jedva sebe nateram da ponekad ispucam neki film na svoja preostala dva filmasa, tako da ovog zorkija cuvam iz cisto sentimentalnih razloga (prvi ozbiljan aparat).

Link to comment

zanimljivo opazanje sa tim old school aparatima. opsetih se da sam od 1998. kada sam kupio prvi, do danas, promenio tacno 6 aparata, od toga su 2 bila high-end, 2 solidna visa klasa i 2 consumers mainstream. toliko o tome, da ne pominjem da nijedan nije prisao ni blizu mom ordinarnom analognom nikonu. vreme je da pocnem da razmisljam na sta bacam pare.

Link to comment

jbt, nema nigde ovog kenona A650IS! izgleda da su ga povukli, skroz...uopste ne znam sta da radim sad. pomagajte, razmisljam da pravim kompromis na 720IS (slicno jeftino podvodno kuciste, a karakteristike nisu lose)

Link to comment
jbt, nema nigde ovog kenona A650IS! izgleda da su ga povukli, skroz...uopste ne znam sta da radim sad. pomagajte, razmisljam da pravim kompromis na 720IS (slicno jeftino podvodno kuciste, a karakteristike nisu lose)
bogami imaces problem, drugarica kupovala 720is i njega je jedva nasla .. probaj
Link to comment

nikad nisam kupovao preko ibeja, to je na principu licitacije, kakav je za placanje/dostavu?inace, sve sam ovo zvao u Srbiji, definitivno su povuceni...hvala na sugestijama ali mrka kapa

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...