Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Ahem...ne. Ne radi se o boranisanju, već nečemu mnogo ozbiljnijem. Olympus Pen E-P1 je stvarni začetnik nove klase aparata, koja daje kvalitet DSLR-a u kompaktnoj formi. Ne radi se o rasipanju frazama tipičnim za velike kompanije, već istinskom prvencu nove klase. Naravno, takvi aparati će se usavršavati i bivati još bolji, ali ni govora o tome da drugi kompaktni aparati nude što i ovaj, ili da je micro 4/3 isto što i nešto tamo što kenjaju ostali proizvođači.

Link to comment

ja sam ga okacio zato sto mi se svidja ali to tvoje ostaje da vidimo. meni je istu pricu pricao kenonovac za ovu masinu, dok mu je saborac oponirao tvrdnjom da je to vec trasirao G10...a verovatno ima neki koji ce da kaze da su oni budzeniji nikonovi kul/fudzijevi fajn/pixevi to uradili prvifakat je da se radi o odlicnom kompaktu, dizajniranom za cistu 10tku (po mom skromnom ukusu)

Link to comment

Ne kapiram šta ostaje da vidimo? Svako ko iole prati tržište digitalne fotografije će ti to reći :) To je u rangu tvrdnje "Meni je novi Punto dobar, a za taj Golf VI ostaje da vidimo, mnogi su tvrdili da su slična kola dobra" :DLansiranje ovog aparata je nešto što je najveći pomak u poslednjih nekoliko godina. To što neće svako osetiti napredak zbog cene - šta da se radi :)

Link to comment
Svako ko iole prati tržište digitalne fotografije će ti to reći :)
1.gore-parafrazirani je (uvezeni) profi fotograf koga smo koristili za potrebe fotografisanja nekih filmskih lokacija, a koje su usle u produkcijski dosta skup spot (naravno, slika sa dSLR, SX mu je bio back-up aparat)2.gore-parafrazirani je profi dizajner s posla, koji veoma cesto fotografise na terenu
Lansiranje ovog aparata je nešto što je najveći pomak u poslednjih nekoliko godina.
za ovo sam ti rekao da cemo da vidimo. a isto moze da udje u rang tvrdnji o kojima pises gore.....a sad dosta, uhvatio sam sebe kako relativizujem kvalitet aparata koji sam okacio jer mi se nenormalno svidja :D
Link to comment
  • 4 weeks later...
utisci o canonovom a1100 IS? koristio neko, preporuka ili ne za everyday korisnika? cijena 200 eurica.
Ortak uzeo sa karticom od par giga i ounjivum baterijama/punjačem i torbicom za 170e, vratio se iz kroacije sa dosta slika, nisu loše, ali može to i mnooogo bolje. Ako ti nije problem koja desetina euroa-eurea više pogledaj kenon SX110 IS, panasonik DMC-TZ5 i fuđi F200EXR, svi bolji.
Link to comment
Ne kapiram šta ostaje da vidimo? Svako ko iole prati tržište digitalne fotografije će ti to reći :) To je u rangu tvrdnje "Meni je novi Punto dobar, a za taj Golf VI ostaje da vidimo, mnogi su tvrdili da su slična kola dobra" :D Lansiranje ovog aparata je nešto što je najveći pomak u poslednjih nekoliko godina. To što neće svako osetiti napredak zbog cene - šta da se radi :)
Nema opticko trazilo. Znaci, dovidjenja, ne bih platio ni 70 dolara za njega, a ne 700. Edited by vasudeva418
Link to comment

na stranu citanje novina i sajtova, ko REALNO koristi viewfinder kada koristi kompakt kameru? mislim da sam prvu kupio neke 1998 - nisam siguran da sam do danas okinuo vise od 5x gledajuci u nesto drugo a ne u ekran, sem jedno kratko vreme kada sam koristio neki bedni olympus krs sa nekim mikro ekrancicem.

Link to comment
na stranu citanje novina i sajtova, ko REALNO koristi viewfinder kada koristi kompakt kameru? mislim da sam prvu kupio neke 1998 - nisam siguran da sam do danas okinuo vise od 5x gledajuci u nesto drugo a ne u ekran, sem jedno kratko vreme kada sam koristio neki bedni olympus krs sa nekim mikro ekrancicem.
Ja. Zagasim ekran da stedim bateriju i slikam kao nekad, Smenom 8...Pazi preziveo bih da nema trazila na nekom aparatu velicine kreditne kartice. Ali ovom lepotanu se to ne prasta, sa takvim retro izgledom aparat apsolutno mora imati opticko trazilo.Stvar preferencija. Aparat je mica mala generalno, ali eto...(Doduse, primio bih ga rado na poklon)
Link to comment
ko REALNO koristi viewfinder kada koristi kompakt kameru?
Ja. Inače je, za neko "enthusiast" tržište na koje Pen pretenduje veliki nedostatak nepostojanje tražila. Tražilo se, naravno, može dodati, ali to malo oduzima na eleganciji.
Link to comment
a refleksija pri sunčanim uslovima, treskanje ruku? a i nekako taj feeling kad ga prisloniš i gvirneš kroz prozorče...
pa dobro, feeling :Hail: je jak argument, slazem se - ali jbmu mater, pre digitalije sam skljocao sa nekim canonom klasicnim SLR, recimo AE-1 ako ima ta oznaka, i meni viewfinder ima rezona samo za DSLR zbog feelinga. moj G9 mogu da prislanjam i gvirim kroz njega do prekosutra, cisto gubljenje vremena. tezak je ko cigla pa se ruke ne tresu a refleksije ne postoje u 99% realnih situacijamislio sam da ima nesto vaznije od svega togaedit: sad videh ovo sto kazu deva i indy. baterija, hm, pa zar nemas uvek pri sebi rezervu. mislim, ovaj G9 jede bateriju kao zver i opet nikad nisam uspeo da se dovedem u situaciju da ostanem bez vise od 2 tokom celodnevne upotrebe (samo 2 i imam, 1 u kameri i 1 u dzepu). ali ok, ima smisla. indyjev argument je pretpostavljam retro prirode - fotoaparat se tako koristi i tacka. dobro, i to je validno. zapravo, ako se cela rasprava konkretno odnosi na ovaj olympus, sprava realno izgleda kao kusi pas bez trazila, svejedno da li ga iko koristi ili ne. odakle genijima ideja da naprave retro kameru bez toga. Edited by gazza1
Link to comment
AE-1
:Hail:
mislio sam da ima nesto vaznije od svega toga
nema, jednostavno sam oldfashioned. bar što se laika poput mene tiče, ovi znalci će već znati ako ima još nešto.
moj G9
kako mu se kreće cena these days, el popustila malo?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...