Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Meni je idealno za kadriranje gledanje u okular na kameri. Vidiš sliku onakvu kakvu snimaš, a pri tome ti je pažnja odvojena od okoline i vidiš samo to što slikaš/snimaš, dok je okolina potpuno crna.

Link to comment

Dilema:Nikon D80 trenutno ide u određenoj radnji ovde za A$789, dočim je aktuelniji i unapređeniji D90 trenutno A$1700. (Cene su za aparat bez objektiva, A$100 ~ €59). Znam šta D90 ima a D80 nema, ali dodžavola, da li to vredi skoro 1K dolara?! Šta mislite? Za razliku se može kupiti super staklo za Nikon dSLR (npr).

Link to comment
na stranu citanje novina i sajtova, ko REALNO koristi viewfinder kada koristi kompakt kameru? mislim da sam prvu kupio neke 1998 - nisam siguran da sam do danas okinuo vise od 5x gledajuci u nesto drugo a ne u ekran, sem jedno kratko vreme kada sam koristio neki bedni olympus krs sa nekim mikro ekrancicem.
a refleksija pri sunčanim uslovima, treskanje ruku? a i nekako taj feeling kad ga prisloniš i gvirneš kroz prozorče...
Ja. Zagasim ekran da stedim bateriju i slikam kao nekad, Smenom 8...
Ja. Inače je, za neko "enthusiast" tržište na koje Pen pretenduje veliki nedostatak nepostojanje tražila.
Meni je idealno za kadriranje gledanje u okular na kameri.
Ja!Nije bas da svaku sliku gledam preko njega ali recimo od 10 slika sigruno 3 budu preko njega. Naravno zavisi od situacija. Kad si pored vode, bez toga se ne moze ... Edited by eye of the beholder
Link to comment
Dilema:Nikon D80 trenutno ide u određenoj radnji ovde za A$789, dočim je aktuelniji i unapređeniji D90 trenutno A$1700. (Cene su za aparat bez objektiva, A$100 ~ €59). Znam šta D90 ima a D80 nema, ali dodžavola, da li to vredi skoro 1K dolara?! Šta mislite? Za razliku se može kupiti super staklo za Nikon dSLR (npr).
Uf...Koja slatka dilema, osim automatskog čišćenja senzora koje je uvek dobrodošlo koliko bi ti značile d-light, snimanje video materijala, live view, veća rezolucija ekrana, bolji senzor......http://www.trustedreviews.com/digital-came...-digital-SLR/p7http://www.trustedreviews.com/digital-came...-Digital-SLR/p7I zar nije malo previše 1700aud...hoću reći, kod nas je u ponudi sa kit objektivom 18-105 VR i SDHC 8Gb i rezevnom baterijom i torbicom negde oko 1650aud... Nije valjda da vas osije tako deru ?
Link to comment
I zar nije malo previše 1700aud...hoću reći, kod nas je u ponudi sa kit objektivom 18-105 VR i SDHC 8Gb i rezevnom baterijom i torbicom negde oko 1650aud... Nije valjda da vas osije tako deru ?
U međuvremenu sam našao D90 za 1590aud, i to čak sa standardnim 18-55mm zoomom, što je dramatično manje od ranije pomenute cene, ali ne tako dobro kao što ti napisa. Međutim, ništa još nisam odlučio, a možda ću sve i da ostavim za neko drugo vreme... mnogo para, bre.
Link to comment

Kolko je D5ooo? Jeste klasa (ili pola klase) ispod, ali izgleda dosta dobra masina. Takodje ne znam sta imas od manuelnih nikkora. Mozda ti se isplati da razmislis i o nekom D2oo, ako tu jos uvek mogu da se nadju. U Bg se prodaju (novi) za nesto ispod 700 evra (pola cene koju su imali pre pojave D3oo).

Link to comment
Kolko je D5ooo? Jeste klasa (ili pola klase) ispod, ali izgleda dosta dobra masina. Takodje ne znam sta imas od manuelnih nikkora. Mozda ti se isplati da razmislis i o nekom D2oo, ako tu jos uvek mogu da se nadju. U Bg se prodaju (novi) za nesto ispod 700 evra (pola cene koju su imali pre pojave D3oo).
U toj istoj radnji gde sam video D90 za 1590aud D500 košta 1500aud (takodje sa nekim zumom). Skoro da nema razlike. Nešto što sam naučio u vezi digitalnih SLR-a: najbolji model je najnoviji model (tj. bitnije je da je nov nego iz koje je klase). Zaista me uznemirava što dSLR-ovi tako brzo zastarevaju (skoro da su na rubu potrošne robe - što je možda OK za profesionalca, ali za amatera je finansijska propast). Zanima me ako ima nekog ovde ko duže koristi dSLR, kako se nosi sa tim problemom? Koliko danas "traje" dSLR? 3 godine?
Link to comment

for LukaLaban glede SX200IS. I ja sada gledam aparate, lomim se izmedju panasonika DCM-TZ 28/38 i Canona SX10IS/20IS. (izlaze sutra-preksutra novi modeli, septembar je)Dvestotka mi malko nezgodna, ne leži mi, mada je solidno kućište i uopšte ne deluje jeftino kao mlađi bratić SX110IS. Optika je brza i sve radi k'o podmazano. Crveni je leeeep. BITNO : Blic je užasno nezgodan, stalno je "iskočen" kada se slika. Odustao najviše zbog toga.Za 30/40e više ide SX10IS koji jeste veći i moćniji ali ima taj jeftinoplastični momenat koji me nervira, i ostali koriste plastiku pa nije baš tako - ili sam naleteo baš na dva rasklimana komada. Panasonik TZ 28/38 je slučajno upao u priču, pohvalili su ga na par različitih strana, pogledao sam o čemu se radi i sviđa mi se ali se plašim, veliko je to meni ulaganje da bi se sad zezao.

Link to comment
Koliko danas "traje" dSLR? 3 godine?
Pa zavisi koliko i kako se koristi - dosta ljudi jos uvek skljoca [i zadovoljni su] sa aparatima iz 2003/04/05.Ja trenutno koristim aparat koji je model iz 2005. i meni je sasvim ok.Od novijih modela, nekoliko ima interesantnih stvari, ali ne sve u jednom [mada ovaj novi 7D deluje vrlo dobro, bar na papiru].
Link to comment
for LukaLaban glede SX200IS. I ja sada gledam aparate, lomim se izmedju panasonika DCM-TZ 28/38 i Canona SX10IS/20IS. (izlaze sutra-preksutra novi modeli, septembar je)Dvestotka mi malko nezgodna, ne leži mi, mada je solidno kućište i uopšte ne deluje jeftino kao mlađi bratić SX110IS. Optika je brza i sve radi k'o podmazano. Crveni je leeeep. BITNO : Blic je užasno nezgodan, stalno je "iskočen" kada se slika. Odustao najviše zbog toga.Za 30/40e više ide SX10IS koji jeste veći i moćniji ali ima taj jeftinoplastični momenat koji me nervira, i ostali koriste plastiku pa nije baš tako - ili sam naleteo baš na dva rasklimana komada. Panasonik TZ 28/38 je slučajno upao u priču, pohvalili su ga na par različitih strana, pogledao sam o čemu se radi i sviđa mi se ali se plašim, veliko je to meni ulaganje da bi se sad zezao.
I ja sam dosao do istih zakljucaka mada sam ipak prelomio i uzeo sx200, jeste da blic uvek stoji izvucen ali navikao sam na canon... Crveni je stvarno lep ali sam ipak uzeo plav :) Putujem u subotu pa cemo videti kako ce se pokazati na brdovitom Pjamonteu!
Link to comment
A koji je stari Canon sto je zaribao?
Stari je A85... displej je poceo da baguje, sto i nije neki veliki problem ali mi se cini da je i kvalitet fotografije dosta opao. Verovatno se vremenom nahvatao prasine a vise nece ni da se upali jer sam ga pri poslednjem zatvaranju malo manuelno pogurao posto nije hteo sam... Mislim da mu je i vreme da bude zamenjen u svakom slucaju...
Link to comment
Pa zavisi koliko i kako se koristi - dosta ljudi jos uvek skljoca [i zadovoljni su] sa aparatima iz 2003/04/05.
Znam i neke koji nisu baš (ima ih i ovde na forumu ;-)). Zavisi šta slikaš, naravno. U međuvremenu je napravljen ogroman napredak, pogotovo u pogledu brzine ("spremnosti na akciju"). Ne znam kako tvoj Canon stoji s tim, mada ako većinom slikaš arhitekturu, ona nigde neće pobeći. :)
Link to comment
A koji je stari Canon sto je zaribao?
Ako imaš kontakt nekog dobrog servisa ja bi rado čuo, moj je Ixus 400, otišla je mehanika optike, iskreno mislim da je pukao zubac neki i da je popravka preskupa, al' ne škodi da se raspitam. Uzgred, odslužio je 6000 fotki, meni dosta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...