Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

kako mu se kreće cena these days, el popustila malo?
pojma nemam, zadnji put kada sam cekirao nemacki ebay, G9 i G10 su isto kostali. meni to nije bilo jasno, ocekivao sam da ce G9 da se sunovrati.iskreno ne kapiram toliko hajp oko te kamere, njen automatski mod je sasvim prosecan. bogohulicu ali da nije prednosti u brzini, minorno je bolji od starog sonyja DSC-W1 sa kojim sam isto mnogo pristojnih slika napravio. pricamo o dnevnom svetlu naravno, i jedan i drugi su manje vise zbogom kad padne mrak, sony je bas dreshina.e sad, u manual modu jede malu decu, al dok ga tamo brate napenalis, pobeze sve sto si hteo da uhvatis:)
Link to comment
e sad, u manual modu jede malu decu, al dok ga tamo brate napenalis, pobeze sve sto si hteo da uhvatis:)
jbg, ti bi odma da loviš u paparazzo style-u. prvo slikaš građevine, nebo, beskrajna polja žita..
Link to comment
indyjev argument je pretpostavljam retro prirode - fotoaparat se tako koristi i tacka. dobro, i to je validno. zapravo, ako se cela rasprava konkretno odnosi na ovaj olympus, sprava realno izgleda kao kusi pas bez trazila, svejedno da li ga iko koristi ili ne. odakle genijima ideja da naprave retro kameru bez toga.
Što se mene lično tiče, napisao sam na drugoj temi da uopšte numem da fotkam gledajući u ekran, a i konceptualno mi je to nekako pogrešno (ne samo u retro smislu, već i šire - ja hoću da moj kadar vidim odvojen od tzv. stvarnosti). Međutim, iz onoga što ja znam o tržištu foto-aparata, taj segment tržišta (tržište "entuzijasta") u principu želi tražilo, nema veze da li je SLR ili kompakt (Inače, Olympus PEN je, što možda nije očigledno, tzv. half-frame SLR aparat.) Koliko vidim, mnogo reviewera uzima u "cons" to što Pen nema tražilo, što bi reklo da nisam jedini koji tako oseća. Realno, mislim da je prizor osobe koja drži foto-aparat na dužini ruke ispred sebe 1 od ružnijih slika današnjeg vremena koju se trudim da potisnem iz svesti. Edited by Indy
Link to comment
Realno, mislim da je prizor osobe koja drži foto-aparat na dužini ruke ispred sebe 1 od ružnijih slika današnjeg vremena koju se trudim da potisnem iz svesti.
:lol: istina. btw sad me bacate u paranoju oko tog trazila ali me mrzi da trazim G9 i proverim kako se ponasa u varijantama kada se radi u manualnom modu. da li ti u trazilu izlazi milion ovih komandi i podesavanja ili se nesto od toga radi na nekakav "osecaj". i sta je recimo kada se slika u makro modu, da li se vidi kako kamera fokusira ili cekas da ti da nekakav signal da je ready...jbte, upravo sam shvatio da verovatno nikada nisam okinuo sa ovom kamerom kroz trazilo a imam je 4 godine. koja glupava pitanja postavljam, strasno.
Link to comment
e ali pazi kad nije glupo.. gledam sad EOS SLRove, pa nijedan nema tražilo. pu bre. pa pre bi uzeo tvoj legendardni AE-1.
eh. koliko sam puta hteo da ga ponesem na putovanje i uvek se izbedacim i ostavim kod kuce. zadnji put sam ga nosio 2000. u pustinje kalifornije i nevade i sad ce da me naguzi empejac, ali brate u americi lepo kupis americki film radjen za americko trziste, to nije ono govno sto smo ovde kupovali ceo zivot, kakve su turisticke slike ispale samo zbog te sprege dobra kamera/dobar film/dobro (kalifornijsko :Hail: ) svetlo..... na kraju se secam da nam je to razvijao neki profi lik sa terazija koji cudom nije mogao da se nacudi kako su takvi amateri poput mene i moje zene napravili takve slikea mene kuja (kujucev) ubedjuje da je progledao kada je otkrio digitaliju. pu, bre! :lol:EDIT: sto je najgore uopste nismo nosili AE-1 nego nikona FG-20 koji je klasa ispod.... sad se setio da je ovaj bio u kvaru tada Edited by gazza1
Link to comment
E da i ova poslednja Barska stolica je fenomenalna Je li Indy je l prodajes fotke
Hvala :blush: Zasad samo poklanjam, a ako 1 krenem pro i otvorim firmu "Inglourious vouyeurs" onda cu poraditi i na 1 prajsingu.EDIT. A za odlazenje pro Nikon Australia nudi da se kupnjom 1 Nikon aparata udje u 1 draw za ovu lepotu dole. I sad, kako da covek odoli da ne ode da pazari 1 D90? I onda udjes u 1 crtez...

hnau1658hero.jpgWhat’s in the kit? * D3 Body * AF-S 24-70 f2.8 * AF-S70-200 f2.8 * 1 x SB-900 * 1 x SB-600 * Capture NX2 * Camera Control Pro 2 * Apple 15" MacBook Pro * EPSON 3800 printer * SLIK CF813 Carbon Fibre Tripod and head * 4 x Lexar 16GB Pro CF cards * 1 x Lexar UDMA card reader * Belkin Pure AV Blue HDMI mini-c cable * Tamrac Expedition 7 Photo Back Pack * COOLPIX S620

Edited by Indy
Link to comment

Kakvo crno trazilo na kompaktnim kamerama, obicna nepotrebna rupa. Kao da gviris kroz kljucaonicu (gvirilo?). Istina, kada sam kupio G9 bilo mi je malo neobicno u prvo vreme ali sam se vrlo brzo navikao (devoajerizacija). Display od 3 inca i LIVE VIEW rules!!!!!! :Hail:E, sad, DSLR's su nasto sasvim drugo.

Edited by Zmitjkoe
Link to comment

^Svidja mi se kakav jeste i nedostatak trazila™ me ne bi obeshrabrio da ga kupim. Ipak, posle prvog šoka, prelazim na G11. Idealna koncertna kamera (u vreme kada ti za unosenje DSLR treba press kartica i akreditacija).

Link to comment
Kakvo crno trazilo na kompaktnim kamerama, obicna nepotrebna rupa. Kao da gviris kroz kljucaonicu (gvirilo?). Istina, kada sam kupio G9 bilo mi je malo neobicno u prvo vreme ali sam se vrlo brzo navikao (devoajerizacija). Display od 3 inca i LIVE VIEW rules!!!!!! :Hail:
Cekaj, na sta si se navikao kod G9? Pa on ima trazilo.Elem, sad sam gvirnuo kroz trazilo na G9. Ljudi, smehotres. Prvo, sta to trazilo hvata uopste - pa ja sam zaboravio da sam ceo zivot koristio kamere kod kojih se gleda kroz objektiv, ovde naravno ne. Kad pogledas kroz G9 trazilo sve vreme imas obod objektiva u kadru:). Drugo, pored toga sto nemas tacnu predstavu o kadru, nemas predstavu o realnom stanju slike. Nijednog pokazatelja da li fokus izostren - sto je u zaguljenijim situacijama tipa makro mod - apsolutno obligatorno. Na full automatici mozda i ima smisla skljocati, ovako, tesko. Drugim recima, stavili su ga da se kaze da ima a ne da se koristi. Edited by gazza1
Link to comment
Cekaj, na sta si se navikao kod G9? Pa on ima trazilo.
Navikao sam se da kadriram na displeju jer je trazilo nepotrebna neupotrebljiva rupa. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Prvo, sta to trazilo hvata uopste - pa ja sam zaboravio da sam ceo zivot koristio kamere kod kojih se gleda kroz objektiv, ovde naravno ne. Kad pogledas kroz G9 trazilo sve vreme imas obod objektiva u kadru:). Drugo, pored toga sto nemas tacnu predstavu o kadru, nemas predstavu o realnom stanju slike. Nijednog pokazatelja da li fokus izostren - sto je u zaguljenijim situacijama tipa makro mod - apsolutno obligatorno. Na full automatici mozda i ima smisla skljocati, ovako, tesko. Drugim recima, stavili su ga da se kaze da ima a ne da se koristi.
Naravno, ja kad kažem da mi je neophodno tražilo, mislim na tražilo, a ne te zaebancije. Inače, iskreno se čudim da iko može da slika (sa ikakvim zadovoljstvom) gledajući u displej, ali to će za mene ostati samo još 1 misterija univerzuma.
Link to comment
Inače, iskreno se čudim da iko može da slika (sa ikakvim zadovoljstvom) gledajući u displej, ali to će za mene ostati samo još 1 misterija univerzuma.
Kao i sve u zivotu, moc navike. Dobro je da vise ne moramo da navlacimo crnu krpu preko glave dok slikamo. Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...