Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

39 minutes ago, Sammael said:

uz neki triger koji izaziva konačni kolaps, tipa smrt Misandei il nešto slično. Nije isključeno da bi tu bio na kraju neki epiphany gde ona shvata šta je postala, ali odlazak na Essos ili gdegod jednostavno nije opcija, neko bi je asasinirao usput jer je prevelika pretnja.

Bold: Pa da - Cersei je umesto da je postedi, ubila Daenerisinu najbolju drugaricu i saradnicu, i to surovo i to bez preke potrebe - sto je najava totalnog rata. A Missandei je pre svoje smrti jasno rekla sta da uradi ako je ubiju - Drakaris...

 

Slazem se i za drugi deo citiranog dela posta...

 

@Jumanji - hvala za link, dosta objasnjava

Edited by mozzer
Link to comment
9 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Тренутак у којем "савезници" крену у јуриш на војску која је положила оружје је сулуд. Немам ништа против тога да су кренули у освету, палеж, клање и силовање цивила, али ко још јуриша на војску која се предала? 

 

Sveta srBska vojska u Srebrenici? Sovjeti i nacisti nakon kapitulacije Poljske, i kasnije nacisti sovjetske zatvorenike? Japan.. pa sve protiv kojih su se borili u ww2, jer ko se preda ne zaslužuje da živi...

Link to comment

 

Quote

 

Whatever the outcome of the final episode, Game of Thrones has already angered a lot of people, many of whom believe Daenerys would not have torched the innocent citizens of King’s Landing.

Of those people particularly annoyed by the Daenerys’s villainous turn are parents who named their children Khaleesi in honour of the Mother of Dragons.

According to the United States’ Social Security Administration, more than 4,500 babies were named after Game of Thrones characters alone. The data found that 560 of those were named Khaleesi and 163 were named Daenerys.

 

- očekivao sam da ove brojke budu mnogo veće :happy:

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

Kad će spinoff u Meereenu?

 

A Song of Peace & Prosperity with Dario: A Game of Picnics

 

:lolol: umro sam od smeha kad je krenuo taj intermeco

Link to comment
 

Nije ovo asasinacija lika nego je trapano sprovedeno jer se kroz seriju ne vidi transformacija u ludilo pošto je sve zbrzano.

 

Kroz knjige bi bilo daleko bolje dočarano, uz neki triger koji izaziva konačni kolaps, tipa smrt Misandei il nešto slično. Nije isključeno da bi tu bio na kraju neki epiphany gde ona shvata šta je postala, ali odlazak na Essos ili gdegod jednostavno nije opcija, neko bi je asasinirao usput jer je prevelika pretnja.

 

 

 

Pa na to i mislim, neko ko samo gleda seriju teško može razumeti promenu od Deneris koja zatvara svoje zmajeve jer su spalili jedno dete i koja stavlja borbu sa NK ispred osvajanja Kraljeve Luke na kraju sedme sezone, do Deneris koja s namerom ubija desetine hiljada žena i dece. Jednostavno je to bilo potpuno nepotrebno od strane D&D... da su napravili da Deni napadne vojsku koja se predala i onda Red Keep pa da to opravdaju gubitkom Misandei i Regala verujem da ni pola zamerki ne bi bilo. To nije bio dovoljan shock value jbg. Ovako ona ide cik-cak po gradu i temeljno pali nedužne civile i tek posle napada tvrđavu gde je neprijatelj koji joj mora biti prvi cilj.

 

Martin sad mora završiti knjige, jer da ovo ostane jedini kraj bi stvarno bila katastrofa smile.png Ne mislim samo na Deneris, već i na sve ostale smućkaj i prospi rezolucije (Beli Hodači, Bren, Stanis, Džejmi itd)

 

 

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment

Moram samo još ovo sa Reddita:

 

Quote

 

Arya: I have unfinished business. I'm bad to the bone. I've shut hundreds of eyes forever. I single-handedly stopped winter from coming. I am DEATH!

Hound: Girl. Go home.

Arya: Ok.

 

 

Link to comment
59 minutes ago, arheolog1981 said:

 

Pa na to i mislim, neko ko samo gleda seriju teško može razumeti promenu od Deneris koja zatvara svoje zmajeve jer su spalili jedno dete i koja stavlja borbu sa NK ispred osvajanja Kraljeve Luke na kraju sedme sezone, do Deneris koja s namerom ubija desetine hiljada žena i dece. Jednostavno je to bilo potpuno nepotrebno od strane D&D... da su napravili da Deni napadne vojsku koja se predala i onda Red Keep pa da to opravdaju gubitkom Misandei i Regala verujem da ni pola zamerki ne bi bilo. To nije bio dovoljan shock value jbg. Ovako ona ide cik-cak po gradu i temeljno pali nedužne civile i tek posle napada tvrđavu gde je neprijatelj koji joj mora biti prvi cilj.

 

 

Realno meni je paljenje celog grada bio šok (mislim, ne totalno, jer đokotrgovci) jer sam očekivao da bude tako kako ti kažeš, da ona ode i spali Red Keep i time pobije tone civila koji su se tamo sakrili ali ne i da spali sve izvan njega. Ovo ovako je totalna budalaština, a opravdanje u njenoj glavi je to što građani KL nisu sami ustali protiv Sersi da joj otvore vrata, nezahvalnici jedni podaničkog mentaliteta, a ne kao hrabri robovi u Merinu

Link to comment



 
Realno meni je paljenje celog grada bio šok (mislim, ne totalno, jer đokotrgovci) jer sam očekivao da bude tako kako ti kažeš, da ona ode i spali Red Keep i time pobije tone civila koji su se tamo sakrili ali ne i da spali sve izvan njega. Ovo ovako je totalna budalaština, a opravdanje u njenoj glavi je to što građani KL nisu sami ustali protiv Sersi da joj otvore vrata, nezahvalnici jedni podaničkog mentaliteta, a ne kao hrabri robovi u Merinu


Jbg, to samo pokazuje da i ako su pročitali knjige... ništa nisu razumeli :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...