Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ali koliko su glupe neke stvari (tipa sve sa Varisom, pa Dzejmi i Tirion, pa kako se svi lepo srecu i pronalaze gde i kad treba u Red Keepu, pa kako zapocinje Kligejnboul, kako Planina odjednom vise ne slusa svoje gazde, iako je samo poslusnicka masa, pa kako Arja i Shandor prolaze pored one vojne straze :lol: cemu ta scena uopste jebote...), da covek ne poveruje. Medjutim, apsolutni ultra-mega-giga-svemirski pobednik svih vremena je scena susreta Dzejmija i Jurona. Vristao sam bukvalno sam sa sobom u sobi koliko je bilo genijalno. Pobeda, vrhunac serije! 

 

BTW, jel smeta jos nekom ili samo meni sto likovi u seriji pisu alfabetom? Znam, pricaju engleski, ali nije isto govor i pisana rec :fantom:

Link to comment

Pa ako nisu glupi grafiti u Esosu na čistom engleskom, onda je ok i što "naši" pišu tako da možemo da pročitamo o čemu se radi. 

Link to comment
4 minutes ago, Valkyrie said:

Pa ako nisu glupi grafiti u Esosu na čistom engleskom

 

Ali jesu :D mislim, nije to ni bitno, svkako ima mnogo bitnijih i gorih stvari od toga, samo me nekako izbaci iz scene, ne pomaze suspendovanju disbilifa.

 

jos par lepih momenata: Shandor lagano pobije Sersine telohranitelje kao da su deca, a ne profesionalni vojnici/cuvari kraljice (u oklopima, no less). I kako je Shandor samo lakonski odgovorio Arju od osvete, cak mu se i zahvalila :puke:

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Slažem se al opet, meni manje bode oči što ovi što pričaju eng pišu na eng nego što u fuckin' Mirinu, gde već, piše KILL THE MASTERS na zidu, ko neki album death metala. 

Arja i Hound su strava duo, bile su mi ok njihove avanture dok nije zapalila u Braavos. Sigurno mu je bila draga, to čak nije ni uspevao da sakrije spečeni namćor.

Opet i ja da se vratim na obračun Serseinih ljubavnika na plaži, kakva je ono sramota, smejala sam se od muke. Kao da su tražili najjeftiniji način da se reše viška likova. Jedino gluplje bi bilo da je Euron stradao na keca kad mu je Drogon spalio brod. Meanwhile, Yara:

spacer.png

Link to comment

A sto ih ne bi pobio kao da su deca?
On je jedan od najboljih fajtera u kraljevstvu a Cercei je u Kings Guard primila sve neke debile koji nisu dobri borci kad je rasterala Baristana, Jamiea i ostale

Kad je onaj kudravi debeljuca iz season 1 u knjigama mogao da ubije 5 takvih drskom za metlu sto ne bi mogao Clegane macom?

Link to comment

Zato što je onomad u onoj kahvani zamalo zaginuo od šačice nekih no-name lanisterskih vojnika, a sad šamara noname Kingsguarde bez gledanja (i oklopa).

 

Kudravi Gaučos nikog nije ubio drškom od metle IIRC, samo im je lomio noseve i prste, a onda zaginuo čim mu je prišao prvi lik u oklopu (Meryn Trant valjda).

Link to comment
11 minutes ago, Valkyrie said:

Slažem se al opet, meni manje bode oči što ovi što pričaju eng pišu na eng nego što u fuckin' Mirinu, gde već, piše KILL THE MASTERS na zidu, ko neki album death metala.

 

ovo si maznula od uinija, priznaj!  :laugh:

trebali su da izmišljaju i valirijsko spelovanje pa da titluju prevod grafita za nas koji ne govorimo pa bi serija bila bolja. :violina:

 

i meni bode oči da na kontinetu veličine Westerosa svi govore jedan jezik i to tako već nekoliko hiljada godina. Takve zamerke knjigama i imaju smisla jer se debeli krele tobože bavi i tim stvarima, ali meni je to proseravanje. A za seriju da ne govorim.

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

segment sa arijom je vrv nesto najbolje sto smo videli u posl 5 sezona.

 

Segment sa Aryom kad izađe iza palat je odlično snimljen, ali priča koja je dovela do te tačke je bolno glupa.

- Idem da ubijem kraljicu, a ti?

- Ja idem da ubijem pokojnog brata, ajmo zajedno.

- Ajmo.

- Sad kad smo najzad tu, ajde da ja idem dalje sam a ti da se vratiš kući?

- Ajde.

 

Link to comment

Klegejnboul realno najbolji deo epizode

 

Segment sa Arjom je...potpuno besmislen kada imamo u vidu njen lik od ranije, ovo sa konjem...nemam reči stvarno

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Zato što je onomad u onoj kahvani zamalo zaginuo od šačice nekih no-name lanisterskih vojnika, a sad šamara noname Kingsguarde bez gledanja (i oklopa).

 

Kudravi Gaučos nikog nije ubio drškom od metle IIRC, samo im je lomio noseve i prste, a onda zaginuo čim mu je prišao prvi lik u oklopu (Meryn Trant valjda).

u seriji ih je malo izudarao, u knjigama ih pobio

 

serija >>> knjige

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

ovo si maznula od uinija, priznaj!  :laugh:

trebali su da izmišljaju i valirijsko spelovanje pa da titluju prevod grafita za nas koji ne govorimo pa bi serija bila bolja. :violina:

 

Maznula nego šta, ja kukao onoliko zbog debilnosti tog grafita.

 

Ne mora poseban spelling. Pošto su izmislili govorni jezik, onda su mogli prosto da napšišu eban senagho p’aeske i niko ne bi kmečao ni o ko čega. Ali ne, moralo je da piše jeo sam govna, baš tim rečima...

 

Istini za volju, iz današnje perspektive te primedbe stvarno deluju sitničavo. U daleku su nizinu dogurali od tada.

Link to comment
3 minutes ago, hazard said:

Segment sa Arjom je...potpuno besmislen kada imamo u vidu njen lik od ranije, ovo sa konjem...nemam reči stvarno

 

Joj, konja sam potpuno zaboravio :lol: 

 

Nije mogla da ode pešice tako sva prebijena i tragično neuspešna, da malo subvertujemo ekspektacije njene nenadjebivosti? Ne, morala je trijumfalno da odjaše iako je čitavom misijom postigla sweet fuck all. 

 

One nesrećnike izvukla iz atomskog skloništa, jebote... i to je oni tu odneli, onesvestila se na ulici i oni bili fini pa je sklonili u podrum. A riba čim se probudila krenula da komanduje "Brzo svi napolje! Zaginućete ovde, napolje, odmah! Žene i deca prvo... ups, gle ovi esoski čobani su još tu, nisam znala!"

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

Maznula nego šta, ja kukao onoliko zbog debilnosti tog grafita.

 

Ne seri, ne sećam se toga a uredno ti pay tribute kad nešto ispadne po tvome :lol:

 

Joj, kad se konj pojavio onako smiren (a poznato je da su konji mirni u situacijama ratnih dejstava i ludila), srce mi sišlo u pete da će Drogon da sleti pored i pregrize ga na pola. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...