Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

Moguće da će uskoro krenuti reklamne kampanje kod sva tri operatera "Ostajte ovdje - ista cena minuta ka svima mrežama", ili besomučno izmišljanje novih paketa za privlačenje korisnika iz drugih mreža, sa indirektnim pljuckanjem konkurencijske ponude...

Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

Nije toliko stvar u razlicitim cenama u zavisnosti koja se mreza zove, vec to sto se cesto nakon potrosenih minuta u paketu daje jos dosta besplatnih minuta u maticnoj mrezi. Na primer, u prenesi +500 paketu dobija se 150min prema svim mrezama, a kada se to potrosi ostaje cak 500 minuta za pozive ka Telenor korisnicima.

Link to comment

Postoji i obrnut slucaj tj da onaj koga zoves nominalno pripada tvojoj mrezi a u stvari je portovan kod drugog operatera.I u tom slucaju se tarifiranje vrsi po broju koji si okrenuo a ne prema stvarnom stanju.

Link to comment
  • 1 month later...
http://www.bbc.co.uk/news/technology-13988279
Cost of Euro mobile roaming fallsThe European Commission wants to make roaming rates the same as domestic rates by 2015The cost of making and receiving mobile phone calls while travelling in Europe has come down again.From today, operators cannot charge more than 32p per minute (plus VAT) for outgoing calls, and 10p per minute (plus VAT) for incoming calls.The new tariffs are the latest in a series of annual price reductions forced on the mobile industry by the European Commission.Brussels has said it aims to equalise roaming and domestic charges by 2015.Price regulation was introduced in 2007 by the then commissioner for information society and media, Viviane Reding.Since then, the maximum call charge has been reduced by approximately 6% per year.A group of UK mobile operators - O2, Vodafone, Orange and T-Mobile - attempted to challenge the Commission's price-cutting agenda, taking their case to the European Court of Justice.However, their complaint was dismissed in June 2010.Along with the lower rates for phone calls, the commission also reduced the wholesale rate of mobile data from 80 euro cents (72p) to 50 euro cents (45p) per megabyte.Whereas the price cap on voice calls applies directly to the way consumers are billed, the data changes only affect what operators charge each other. There is an expectation, rather than obligation to pass on the savings.Operators are compelled to place a 50 euro (£45) cap on users' data consumption, in order to avoid unexpectedly high bills. Customers who wish to continue their data roaming can request to have the limit removed.
Link to comment
Moguće da će uskoro krenuti reklamne kampanje kod sva tri operatera "Ostajte ovdje - ista cena minuta ka svima mrežama", ili besomučno izmišljanje novih paketa za privlačenje korisnika iz drugih mreža, sa indirektnim pljuckanjem konkurencijske ponude...
Upravo ovako. U svim zemljama, početak Number portability-ja je praktično označilo početak ere jednakih tarifa svih operatera prema svim nacionalnim brojevima, mobilnim najpre, a onda i fiksnim.Konkurencija čini čuda.
Link to comment

U Kanadi prenosivost brojeva nije imala takav efekat. Ali tamo nikada nisi ni mogao da provalis po pozivnom broju koja je mreza, jer su se uvek dodeljivali brojevi sa pozivnim brojem grada u kome zivis.

Link to comment

Pa, ispočetka nije imalo ni u Italiji taj efekat. Pa je posle počelo za pozive u mobilne mreže, i sad je i za fiksne.Na privatnom broju mi je već godinama cap-ovan data traffic na max. 50 Eura, a ovo sa max. cenama u roamingu mi se isto svidja. Pošteno.

Link to comment
  • 1 month later...

U Srbiji to sranje ne postoji. Fora je samo odrati klijente sto vise. Moja sestra je najsvezija zrtva...Bila u Turskoj od nekog 28. jula do 9. avgusta. I juce kad je ulazila u Srbiju stigne joj MTSov SMS sa racunom za jul. Cena prava sitnica ~38000 dinara... posto je umalo slog strefi, nekako se odsamutila i skinuli smo danas listing. Ima ogroman broj stavki na racunu 6kb u vrednosti od 50 dinara. Ono sto dodatno prine je sto se ta stavka javljala svaki minut ili svakih par minuta. Sta nam nosi avgustovski racun ne smem ni da pomislim, al kapiram da ce da izadje sve to na 2000 evra na kraju...Da stvar bude grdja, ona nije uopste koristila telefon niza sta drugo sem dolazne pozive i slanje poruka. Konekcija je podesena na When Needed, a koliko znamo nema instaliran nikakv softver koji se kaci na net. Takodje, gledali smo i listing do odlaska u tursku i tih famoznih 6kb koje stalno prikazuje kad se ode u tursku nigde nema. Prosle godine je bila u Grckoj i nije imala ovih problema. Dakle suma sumarum, bila na letovanju, telefon gotovo i da nije korisitla a morace da plati oko 2000 evra. Sad je bila u MTSu da se zali i tamo su napisali reklamaciju, pa ce da vide sta i kako, ali iskren da budem te reklamacije u MTSu prolaze kao igraci probe u FK PArtizan - nikako. Njihovo obrazlozenje je da joj je mozda usao virus u telefon? E bas super obrazlozenje...Totalno sam ogorcen, ne znam da li bih mogao nekoga da tuzim... moja sestra do sada zbirno od kad ima telefon (nekih 6-7 godina) mislim da nije napravila 40k racun, a ne za 3 dana jula...EDIT: Izgleda da je kucao svaki minut dok je bila u Canakaleu, i to 2 dana, a onda 31. jula jednom, i to nesto malo iza ponoci, i onda vise nije... e sad ne znam da li je to do kasnjenja GPRS rominga, ili je stvarno prestalo, ali ona je otisla iz tog mesta tacno tada...

Edited by adasevic
Link to comment

Ponekad je nemoguće odgonetnuti šta ti je i zbog čega tarifirano.Ja sam na julskom listingu video nekih 30-ak fiksnih iznosa od 74 dinara za internet konekciju (bez obzira na trajanje). Skapirao sam da se ti zapisi poklapaju sa korišćenjem besplatne Wi-Fi konekcije u kafićima i hotspotovima po Istri. Dakle, iako je BlackBerry podešen tako da pri odabiru Wi-Fi mreže zabatali GPRS i koristi samo Wi-Fi, iako bi to sve trebalo da bude besplatno, na neku foru me svako korišćenje Wi-Fi mreže koštalo 74 dinara. Da ne pominjem neke pozive iz Bosne, za koje sam 100% siguran da ih nisam ni primio ni obavio. Nisam išao da tražim dodatne detalje jer je to nekih 350 dodatnih dinara ali bizarnosti tu ima koliko voliš.

Link to comment
Ponekad je nemoguće odgonetnuti šta ti je i zbog čega tarifirano.Ja sam na julskom listingu video nekih 30-ak fiksnih iznosa od 74 dinara za internet konekciju (bez obzira na trajanje). Skapirao sam da se ti zapisi poklapaju sa korišćenjem besplatne Wi-Fi konekcije u kafićima i hotspotovima po Istri. Dakle, iako je BlackBerry podešen tako da pri odabiru Wi-Fi mreže zabatali GPRS i koristi samo Wi-Fi, iako bi to sve trebalo da bude besplatno, na neku foru me svako korišćenje Wi-Fi mreže koštalo 74 dinara. Da ne pominjem neke pozive iz Bosne, za koje sam 100% siguran da ih nisam ni primio ni obavio. Nisam išao da tražim dodatne detalje jer je to nekih 350 dodatnih dinara ali bizarnosti tu ima koliko voliš.
Meni se desavalo kod kuce da se zakacim na wifi i krenem nesto da skidam. Pukne veza i on se automatski prebaci na gprs. Mozda mi se i sada to dogadja, ali imam neki 3gb paket koji ionako ne potrosim ...U sloveniji pre neku nedelju iskljucim data transfer u roming i vidim da sam ipak krenuo da pravim neke kb prometa. Onda sam iskljucio data transfer u potpunosti pa sam se spasao..
Link to comment
U Srbiji to sranje ne postoji. Fora je samo odrati klijente sto vise. Moja sestra je najsvezija zrtva...Bila u Turskoj od nekog 28. jula do 9. avgusta. I juce kad je ulazila u Srbiju stigne joj MTSov SMS sa racunom za jul. Cena prava sitnica ~38000 dinara... posto je umalo slog strefi, nekako se odsamutila i skinuli smo danas listing. Ima ogroman broj stavki na racunu 6kb u vrednosti od 50 dinara. Ono sto dodatno prine je sto se ta stavka javljala svaki minut ili svakih par minuta. Sta nam nosi avgustovski racun ne smem ni da pomislim, al kapiram da ce da izadje sve to na 2000 evra na kraju...Da stvar bude grdja, ona nije uopste koristila telefon niza sta drugo sem dolazne pozive i slanje poruka. Konekcija je podesena na When Needed, a koliko znamo nema instaliran nikakv softver koji se kaci na net. Takodje, gledali smo i listing do odlaska u tursku i tih famoznih 6kb koje stalno prikazuje kad se ode u tursku nigde nema. Prosle godine je bila u Grckoj i nije imala ovih problema. Dakle suma sumarum, bila na letovanju, telefon gotovo i da nije korisitla a morace da plati oko 2000 evra. Sad je bila u MTSu da se zali i tamo su napisali reklamaciju, pa ce da vide sta i kako, ali iskren da budem te reklamacije u MTSu prolaze kao igraci probe u FK PArtizan - nikako. Njihovo obrazlozenje je da joj je mozda usao virus u telefon? E bas super obrazlozenje...Totalno sam ogorcen, ne znam da li bih mogao nekoga da tuzim... moja sestra do sada zbirno od kad ima telefon (nekih 6-7 godina) mislim da nije napravila 40k racun, a ne za 3 dana jula...EDIT: Izgleda da je kucao svaki minut dok je bila u Canakaleu, i to 2 dana, a onda 31. jula jednom, i to nesto malo iza ponoci, i onda vise nije... e sad ne znam da li je to do kasnjenja GPRS rominga, ili je stvarno prestalo, ali ona je otisla iz tog mesta tacno tada...
Nemoj da me drzis za rec ali kada sam isao davno u MTS iz nekog drugog razloga devojka pre mene je imala isti problem i dolazila je vec nekoliko puta i koliko sam nacuo iz price nje i lika koji radi tamo nije neuobicajno da napravite deal da se plati samo jedna deo toga. Tipa ako je 300e prvi racun a 2000e drugi oni ti ponude deal da platis samo prvi a drugi ti otpisu kako se ne bi zajedno smarali po sudovima. To naravno ako vide da zaista nemas nameru da platis to.
Link to comment
Zar ne mozes da podesis telefon samo na 2G mrezu bez data konekcije?
Mogu da isključim data transfer ali onda uređaj gubi osnovnu svrhu a to je praćenje mailova. Taj trošak je inače sasvim korektan, tarifa je 8 dinara na 100kb tako da nema problema ako ne skidaš attachmente. Problem pravi ovo ničim izazvano naplaćivanje Wi-Fi povezivanja (samo me zanima na koju foru :blink: ) kao i nenormalno tarifiranje telefonskih poziva sa nekih destinacija. Recimo, manje od 60 sekundi dolaznog poziva iz Hrvatske me koštalo oko 150 dinara dočim sam za dolazni poziv iz Dubaia, koji je trajao neverovatnih 37 minuta i bio sam ubeđen da će oterati račun na pet cifara, platio oko 1100 dinara ako je verovati listingu. I misteriozni pozivi iz Bosne. Ludilo. Edited by beowl
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...