Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

Раде две мреже и кад зовеш комшију преко пута, ако је код другог провидура, па не кошта нулу више.
Pa ne baš. Radi samo jedna mreža. Iako je formalno drugi provajder, infrastruktura je ista. U 99,99% slučajeva je tako. Svi drugi provajderi, barem po Evropi, funkcionišu tako da zakupljuju resurse originalnog državnog Telekoma.
Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

kod mene u firmi su za black berry uveli limit od 50€ za data transfer u roamingu. sto ima smisla kad se nalazis u zemljama van EU.
Ja imam to čak i po defaultu na privatnom telefonu, za data transfer.Inače, tom blavoru koji je gledajući u roamingu Selo gori.........., trebalo bi naplatiti i ekstra taksu na glupost, u iznosu od još 6.000 Eura. Pored računa. Edited by Tresko
Link to comment
Dakle ovo dovodi to doga da su tarife po pozivnom broju, znaci lokalni pozivi su lupam, 5 centi ili 15 centi minut, bez obzira da li zoves u svojoj mrezi, drugu mrezu, ili fiksni.Ono sto je takodje praksa u S. Americi je da se naplacuju i dolazni pozivi, znaci placas kad god pricas, zvao ti nekog ili neko drugi tebe. Znaci ako imas tarifu 10c/min za lok. pozive, kada god te neko zove (nebitno odakle), placas 10c/min, kada zoves ti lokalno, isto 10c/min, kada zoves long distance onda je 10c/min + Y$/min.
Што онда доводи до парадокса да ти зовеш комшију на мобилни бесплатно са фиксног (тј основна претплата обухвата неограничен број позива у локалу), а комшија плаћа тих 10 центи по минуту (или мање, зависи какву компликацију су му завукли), или га деру као вола у купусу јер је тамо негде далеко. Edited by расејан
Link to comment
Pa ne baš. Radi samo jedna mreža. Iako je formalno drugi provajder, infrastruktura je ista. U 99,99% slučajeva je tako. Svi drugi provajderi, barem po Evropi, funkcionišu tako da zakupljuju resurse originalnog državnog Telekoma.
Нисам баш упућен у овдашње, али таморж има по двадесетак шипки по торњу, свако гура своју мрежу, и чак нису сви на истом стандарду. Неки фурају ГСМ, неки нешто друго, тако да се поприлично преклапају.Ево види овај торањ - окрени га на југ-југозапад, улични поглед, дигни и број шипке. Edited by расејан
Link to comment
Нисам баш упућен у овдашње, али таморж има по двадесетак шипки по торњу, свако гура своју мрежу, и чак нису сви на истом стандарду. Неки фурају ГСМ, неки нешто друго, тако да се поприлично преклапају.Ево види овај торањ - окрени га на југ-југозапад, улични поглед, дигни и број шипке.
Ma dobro toranj za mobilne. Ja sam mislio na fiksnu telefoniju. Ali, cak i mobilni moraju negde da udju u kabl.
Link to comment

U Evropi se izgleda sprema svodjenje cena za mobile broadband roaming na "domicilne" cene (u narednim godinama).http://www.broadbandchoice.co.uk/news/telefonica-chief-says-mobile-broadband-roaming-prices-to-be-slashed-800498670/

We think we can make more money by lowering our data prices [...] It won't be the same in every country, but I am pretty certain that by 2015 data roaming rates will be more or less the same as domestic rates.
Link to comment
U Evropi se izgleda sprema svodjenje cena za mobile broadband roaming na "domicilne" cene (u narednim godinama).http://www.broadbandchoice.co.uk/news/telefonica-chief-says-mobile-broadband-roaming-prices-to-be-slashed-800498670/
Pa neke stvari su već uradjene. Recimo, ja u roamingu (voice), i ne plaćam roaming u oko 15 zemalja EU, dakle imam iste cene kao da sam na domaćem području. A vidim da rade sad i na data service-u da bude jedinstven.
Link to comment
Раде две мреже и кад зовеш комшију преко пута, ако је код другог провидура, па не кошта нулу више.
hm, zanimljivo. a zasto onda u svim paketima ima navedena cena za pozive u svojoj mrezi i za pozive ka svim ostalim mrezama?
Link to comment
hm, zanimljivo. a zasto onda u svim paketima ima navedena cena za pozive u svojoj mrezi i za pozive ka svim ostalim mrezama?
Али не дописују нулу на цену. Не кошта тако драстично више, то сам хтео касти.То што дају попуст кад зовеш унутар њихове мреже, то је реклама, која ради ако си већ прилично заступљен на тржишту, па утиче на нове муштерије чији ближњи већ рабе ту мрежу. Ако више од пола оних које бих иначе звао иду кроз мрежу А, дође ми јефтиније да и ја уђем у ту мрежу, него у мрежи Б, која је можда јефтинија по другим питањима.
Link to comment
Ma dobro toranj za mobilne. Ja sam mislio na fiksnu telefoniju. Ali, cak i mobilni moraju negde da udju u kabl.
Pa ovde se sve vreme diskutuje o mob. telefoniji, o tome je i bio rasejanov primer...
Pa neke stvari su već uradjene. Recimo, ja u roamingu (voice), i ne plaćam roaming u oko 15 zemalja EU, dakle imam iste cene kao da sam na domaćem području. A vidim da rade sad i na data service-u da bude jedinstven.
E vidis, to me je zanimalo, to sam pitao da li postoji. Koji ti je operater, ako nije tajna? Dakle sve se moze kad se oce.
Link to comment
Pa ovde se sve vreme diskutuje o mob. telefoniji, o tome je i bio rasejanov primer...E vidis, to me je zanimalo, to sam pitao da li postoji. Koji ti je operater, ako nije tajna? Dakle sve se moze kad se oce.
Moj operater je Vodafone. Nisam menjao vec evo 11 godina.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Sva tri operatora Vip, Telenor i Telekom u fazi su pripreme za pružanje usluge zamene operatora mobilne telefonije uz zadržavanje istog broja, uključujući i prve tri cifre, što će građanima biti na raspolaganju od 1. jula.Biće da je ovaj topik logično mesto za ovu vest... Valjda je to uobičajena stvar u svetu, ne znam, ali nekako mi se čini da bi sad mogla da počne borba za zadržavanje korisnika u svojoj mreži, jer sad ispada da svako postaje vlasnik svog broja i nosi broj kod najboljeg ponuđača...
Link to comment
Sva tri operatora Vip, Telenor i Telekom u fazi su pripreme za pružanje usluge zamene operatora mobilne telefonije uz zadržavanje istog broja, uključujući i prve tri cifre, što će građanima biti na raspolaganju od 1. jula.Biće da je ovaj topik logično mesto za ovu vest... Valjda je to uobičajena stvar u svetu, ne znam, ali nekako mi se čini da bi sad mogla da počne borba za zadržavanje korisnika u svojoj mreži, jer sad ispada da svako postaje vlasnik svog broja i nosi broj kod najboljeg ponuđača...
Ja kao izmuceni srpski potrosac odma gledam probleme....Evo sta mi je odgovoreno na jednom forumu od clana koji radi u jednom od provajdera:
Glede prenosivosti broja, ili, kako mi stručnjaci to zovemo Mobile Number Portability-ja (popularnog MNP-a), predebela je rekla da je 1. jul siguran datum (nakon što su 3 puta odlagali). Kako bi to trebalo u praksi da izgleda? Ti imaš sada broj kod operatera A, a hoćeš da pređeš kod operatera B. Onda odeš u prodavnicu operatera B i kažeš im da želiš da pređeš kod njih uz zadržavanje broja koji si imao kod operatera A. Onda oni pošalju zvaničan zahtev operateru A, koji ima rok od 48 sati da proveri da li je sve u redu sa tvojim računom (ako si postpaidovac). Naravno, ako si uz'o telefon uz dvogodišnju ugovornu obavezu, moraš da platiš kompletnu preostalu pretplatu, inače ne možeš da preneseš broj. I opet naravno, operater A koristi tih 48 sati da te kontaktira, da te pita zašto želiš da ideš, ponude ti što-šta da bi ostao kod njih (ako si vredan korisnik). Po isteku tih 48 sati, operater A obaveštava operatera B da je sve u redu (tj. da si izmirio sve obaveze prema operateru A), i da možeš da pređeš kod operatera B uz zadržavanje broja koji si imao kod operatera A. Onda kod svog novog operatera dobiješ novu SIM karticu sa starim brojem. Mislim da će to korisnike da košta nekih 200 dinara, a operateri će jedni drugima da plaćaju (mislim) po 1,000 dindži za tu uslugu.U suštini je to pozitivan korak koji će fakat doprineti poboljšanju konkurentnosti. Naravno, celu priču je gurao VIP, jer procenjuju da će oni biti najveći dobitnici (ima mnogo ljudi kod mt:s-a i Telenora koji su nezadovoljni uslugom, a ne menja im se broj). Neke procene sa tržišta govore da će fakat mt:s ispasti najveći gubitnik u celoj priči, VIP naravno najveći dobitnik, dok bi i Telenor trebalo da bude u blagom plusu.Jedino što ne valja u celoj priči je to što po pozivnom broju mreže više nećeš biti siguran ko je u kojoj mreži. Tako npr. neko (pogotovo prepaidovci) dobije od svog operatera promociju od xyz minuta u mreži, on zove broj za koji misli da je u istoj mreži, a taj koga zove je promenio operatera i onda taj poziv više nije poziv u mreži, već van mreže, pa će onda korisnici da se žale...
Link to comment

O ovome je bila emisija pre x godina na hrt-u. Neki tip je nabio poprilican racun tako sto je zvao broj za koji je mislio da je u mrezi, a u stvari je bio iz druge. Naravno, nisu mu se racunali besplatni minuti i odrase ga.Jedan od predloga za resenje problema je bio taj da se pri svakom pozivu na broj koji po prefiksu pripada istoj mrezi (a u stvari je sa druge) cuje kratko upozorenje da pozvani korisnik nije sa iste mreze. Ne znam kako se to zavrsilo i da li su resili problem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...