Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

6 hours ago, ObiW said:

Ne bih da se mesam u ovaj duel australijskih titana™, al samo da izjavim za novine da:

 

Butler County judge orders West Chester Hospital to treat COVID-19 patient with ivermectin, despite CDC warnings

Pa već si se umešao - ovo što si linkovao je poražavajuće, jedan kvalitativan iskorak. Uopšte je fascinirajuće da se posmatra ovaj razvoj situacije sa Radio Milevom oko lekova, vakcina, 5G i sličnih andrmolja. Evo i magi je gore okačio podsetnik da su to sa ivermektinom startovali u Melburnu još u martu prošle godine - i na onim linkovima što sam ja kačio su ljudi odmah lepo rekli o čemu se radi i da je upotrebljena koncentracija verovatno prevelika za praktičnu primenu na ljudima, i kasnije napustili studiju. Hlorokin su u zapadnom svetu prvo probali u Brizbejnu, na UQ, profesor Paterson (kačili smo na korona forumu u martu prošle godine), na osnovu fotografija lekova koje su mu na mobilnom telefonu pokazali pacijenti poreklom Kinezi koji su se zarazili u Kini. I ta studija je napuštena, ništa od toga nije bilo, ali i sam pomen je bio dovoljan da cena tog leka za malariju u ovdašnjim onlajn apotekama sive zone (tu valjaju svašta što je legitimno u jednoj zemlji ali u drugima nije, recimo lekove za dijabetes Amerikancima) značajno ode nagore. Vrlo brzo je i neki Francuz lekar počeo da pominje taj lek, pa se tako stiglo i do hidroksihlorokina izbeljivača.

 

S tim u vezi imam nekoliko preporuka i za tebe i za komšiju iz Paramate, knjige koje su u poslednje dve godine samo dobile na aktuelnosti:

 

- "Lekari", Goran Milašinović. Pisac je beogradski kardiolog, lečio je režisera Žiku Pavlovića i sprijateljili su se, iz tog vremena ima knjiha njihove prepiske. "Lekari" su laganica, zbirka priča napisanih na osnovu ljudi ili kombinacija ljudi koje je poznavao, posebno je jedna priča o eminentnom lekaru koji oboli od raka i do smrti odbija tradicionalnu medicinu sada aktuelna.

 

- "The Cry and the Covenant", Morten Thompson. Knjiga je o Ignjacu Semelvajsu (o kome je u majčici prevedena biografska knjiga Luja Ferninanda Selina), istorijska fikcija, prati Semelvajsa od mladosti do smrti, prikazujući njegov odnos prema zavičaju, studiranje i rad, tj. epohalno otkriće uzroka porodiljske groznice i načina njene eliminacije u porodilištu, kao i sukoba sa nadređenim lekarima koji ga je odveo u ludilo. Ja mislim da nisam nijednu knjigu (osim Sabatove "O junacima i grobovima" u mladosti) tako grozničavo čitao kao drugu polovinu ove knjige. Poklonio bih je svim prijateljima lekarima u majčici, ali nije prevedena kod nas. Jedna druga njegova knjiga jeste ("I ne kao stranac"), ja je nisam čitao iako je roditelji imaju u kućnoj biblioteci ali sam gledao stari film sa Robertom Mičamom i Frenkom Sinatrom, sudeći po njemu i ta knjiga je dobra i takođe ima smisla za bolje razumevanje lekara.

 

- "The Assault on Reason", Al Gore. Al Gor je ovo napisao za vreme drugog mandata žbunovitog, socijalne mreže nisu bile toliko moćne kao danas ali opet sve što je tad pisao stoji, čak je u međuvremenu za drugo izdanje dopisao celo poglavlje o riđokosom i dodao ga u naslov. Ja sam počeo da čitam ponovo u vreme pandemije, ali uvek uleti luđa realnost, posao ili neka beletristika pa nikako da završim. Za tebe mučan podsetnik kakvu smo šansu svi izgubili krajem 2000.

 

SaE

Link to comment

Ja tebe skroz razumem. Najmanje 95%. Problem je onih (5%) jer je to - ono sto bi neki rekli - epistemoloshko™ pitanje... :))) 

 

U vezi stocnog fonda: link gore ne radi. Na linku je isti ovaj dokument (ako ovaj link radi).

Pishe ovo (vidi sliku dole). I nisam vickast nego sam citirao. 

 

spacer.png

 

Gorana Milašinovića ne znam, Ignjaca Semelvajsa 'znam' (svaka druga knjiga koja pretenduje da bude 'ozbiljna' ima poglavlje/referencu na njegov zivot i delo), na Al Gora ne bih trosio reci - on spada u gorepomenutih 5%. Njegov problem, kao i zbunovitog i ridjokosog i njihovih oponenata je sto su prvo politicari a posle ljudi pa dalje redom. Zauzimati stav koji iskljucivo stoji na liniji jednih ili drugih bi meni licno ( & za mene) bio totalni poraz al' dobro - i to spada u onih gorepomenutih 5%. 

 

Imam i glupo pitanje za @ObiW - je l' si ti bio i na SC (pre 20 i kusur godina) pod tim istim 'nadimkom'?

Link to comment
11 minutes ago, iDemo said:

na Al Gora ne bih trosio reci - on spada u gorepomenutih 5%. Njegov problem, kao i zbunovitog i ridjokosog i njihovih oponenata je sto su prvo politicari a posle ljudi pa dalje redom. Zauzimati stav koji iskljucivo stoji na liniji jednih ili drugih bi meni licno ( & za mene) bio totalni poraz al' dobro - i to spada u onih gorepomenutih 5%.

Nema problema, tvoj stav da su svi isti mi je poznat odavno i ja se godinama ubih da ovde i tamotm pokažem da su čak i kod australisjkih političara (suprotstavljenih prodavaca sladoleda pozicioniranih na sredini plaže) nijanse jako bitne. Ako bih čak mogao da dozvolim da je ovaj tvoj stav delimično primenjiv na Obamu i malo manje na Klintona, što se tiče Ala Gora ovo što si izjavio je posebno netačno, pitaj Obija kako je u vreme Katrine iz svog džepa plaćao evakuaciju ljudi iz Nju Orleansa.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, Gojko & Stojko said:

The Assault on Reason

Mali doprinos ovoj tezi, iz lokala.

E-UTe-5-VQBc-Q0-E5.jpg

 

Cak i ako nije (samo) konjski lek, ako se ovakvi konji toliko guraju da ga promovisu... Daj mi Al Gora bilo kada, radije... To je ono po sistemu, da li hoces da te bijem desnom ili levom, e pa 'ajde levom, obzirom da ti je na desnoj bokser.

 

 

 

 

 

Link to comment
58 minutes ago, iDemo said:

E, ako je 'dokazano' na sudu onda #realno treba da idemo u penziju... :)

 

:isuse:

 

To što je sud rekao bolnici “davaj”, samo znači da ako neko umre od tog leka ožalošćena porodica nema koga da tuži. Bolnicu i lekare ne može jer su dali lek po nalogu suda. Sudiju ne može da tuži. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

 

 

47 minutes ago, iDemo said:

Imam i glupo pitanje za @ObiW - je l' si ti bio i na SC (pre 20 i kusur godina) pod tim istim 'nadimkom'?

 

Serbian Cafe? Nikad nisam tamo pisao, a retko sam ga i čitao. Preveliki majmunarnik je to bio za mene.

Edited by ObiW
Link to comment
21 minutes ago, Indy said:

Mali doprinos ovoj tezi, iz lokala.

E-UTe-5-VQBc-Q0-E5.jpg

 

Cak i ako nije (samo) konjski lek, ako se ovakvi konji toliko guraju da ga promovisu... Daj mi Al Gora bilo kada, radije... To je ono po sistemu, da li hoces da te bijem desnom ili levom, e pa 'ajde levom, obzirom da ti je na desnoj bokser.

Kori Bernardi je poseban nitkov, ako si slušao svedočenje Zelene Sare Henson-Jang o seksualnom uznemiravanju znaš o čemu se radi. Još jedan doprinos različitosti leve i desne strane političkog spektra po tom pitanju (a da ta razlika stoji i u drugim demokratskim zemljama) je priča o smenjivanju Turnbula i izboru Morisona iz ugla bivše liberalne savezne poslanice Džulije Benks, nisam čitao njenu knjigu koja je skoro izašla ali intervjui su dovoljan horor.

 

Nazad na Gora, jedan isečak sa kraja odlomka iz uvoda u 1. poglavlje na Amazonu iz drugog izdanja knjige koju sam preporučio (meni je jasno da je na ono što je za njega napisao iDemo uticalo i to kako on opisuje Gazimestan i Miloševića u tom odlomku):

 

Of course, the use of fear as a political tool is not new. American history is rife with examples,"Remember the Maine" and the Gulf of Tonkin Resolution to mention only two. I personally recall the way President Richard Nixon used the fear of violent crime in the midterm elections of 1970.

It was a campaign I saw firsthand. My father, who was the bravest politician I have ever known, was slandered as unpatriotic because he opposed the Vietnam War; he was accused of being an atheist because he opposed a constitutional amendment to foster government-- sponsored prayer in the public schools.

I was in the military at the time, on my way to Vietnam as an army journalist in an engineering battalion. I was on leave the week of the election. Law and order, court-ordered busing, a campaign of fear emphasizing crime—these were the other big issues that year. It was a sleazy campaign by Nixon, one that is now regarded by political historians as a watershed, marking a sharp decline in the tone of our national discourse.

In many ways, George W. Bush reminds me more of Nixon than of any other president. Like Bush, Nixon subordinated virtually every principle to his hunger for reelection. He instituted wage and price controls with as little regard for his conservative principles as President Bush has shown in piling up trillions of dollars of debt.

After the oil embargo of 1973, Nixon secretly threatened a military invasion of the Middle Eastern oil fields. Now Bush has actually done it, keeping his true intentions secret, as Nixon did. After he was driven from office in disgrace, Nixon confided to one of his regular interlocutors: "People react to fear, not love. They don't teach that in Sunday school, but it's true."

Speaking on national television the night before that 1970 election, Senator Ed Muskie of Maine addressed the real choice confronting the voters: "There are only two kinds of politics. They're not radical and reactionary or conservative and liberal or even Democratic and Republican. There are only the politics of fear and the politics of trust. One says you are encircled by monstrous dangers. Give us power over your freedom so we may protect you. The other says the world is a baffling and hazardous place, but it can be shaped to the will of men.

"Cast your vote," he concluded, "for trust in the ancient traditions of this home for freedom."

The next day, my father was defeated—defeated by the politics of fear. But his courage in standing for principle made me so proud and inspired me. I really felt that he had won something more important than an election. In his speech that night, he stood the old segregationist slogan on its head and defiantly promised, "The truth shall rise again." I wasn't the only person who heard that promise, nor was I the only one for whom that hope still rings loud and true.

But before such a hope can be realized, we need to understand the implications of fear's new prominence in our democracy. In the following chapter, I will explore why, in an atmosphere of constant fear, the public is more likely to discard reason and turn to leaders who demonstrate dogmatic faith in ideological viewpoints. These new demagogues don't actually offer greater security from danger, but their simplistic and frequently vitriolic beliefs and statements can provide comfort to a fearful society.

Unfortunately, the rise of these leaders serves only to exacerbate the decline of reason and further jeopardize our democracy.

 

SaE

  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, Indy said:

ako se ovakvi konji toliko guraju da ga promovisu...

Ja sam uz tebe. Da ima vise normalne komunikacije s tim (i raznim drugim stvarima na svetu) ni mi ovde ne bi dangubili preganjajuci se oko - #cenim - sasvim jednostavnih stvari. Problem je sto je svima lepshe i lakse da vide konje (i volove) na onoj™ drugoj strani. Mis'im - ono - nije problem al' je meni neprijatno kad vidim kako se ljudi/zene 3.14ckaraju a lepo su mogli da zavrse na 'razmeni' misljenja i referenci - mozda bi obe strane u tome dobro prosle. Al' dobro - u tom i takvom svetu ni ovaj forum ne bi imao hiljade clanova i milione postova, ne? :

 

  • +1 1
Link to comment

Actual Gladys quote (pre par minuta)...

 

Quote

Death is horrible, but we also need to put things into perspective, because at the moment there are 8 million citizens who don't have choice in how they spend their free time...

 

Death is horrible, BUT...

 

Hebote koji su ovo likovi!

 

"Death is horrible, BUT people are bored!":frust:

  • +1 2
Link to comment

Ja se trudim da ne gledam a svastika™ mi prenosi "bitne" momente. Od opstine (LGS) uredno dobijam email update - tamo sve pishe... Gledis i ona druga ( iz 'struke' ) - to ne mogu da gledam. A ni onog smotanog sto je #onomad procitao naopako 'omjer' vakcinisanih i nevakcinisanih koji su bili u ICU... Izlazio posle da se koriguje (isterali ga pred mikrofon verovatno) - on je od onih 'ne bih mu nacrtanu ovcu dao da mi cuva'... 

Link to comment

Nama je zenina najbolja prijateljica (49) u bolnici 5 dana, nije htela da se vakcinise (uplasila se AZ, nije bilo fajzera)... vec 2-a transfuzija krvi, ne moze da prica na telefonu jer nema daha... navodno ima samo 209 slucajeva danas ovde, medjutim ko zna koliko njih se ne testira.

 

 

Bryan Cranston Reaction GIF

Link to comment

 

Ja sam malo premotavao film po državnim medijskim sajtovima (ABC, SBS) nakon jučerašnje izmene postova sa peralozac-em, i bacio pogled na pozicije na mapi dosad neobjašnjenih slučajeva zaraženih iz Melburna (uparujući ih sa onom mapom govorenja jezika od juče, preporučujem za vežbu ko je zainteresovan), i hoću da kažem (uz rizik da opet budem optužen za rasizam) da mi se povećao respekt za Gledis (i pored njenog vrtenja u krug), doktorku Čent i ministra Hazarda (i državni blagajnik Perotet je odigrao sjajnu ulogu sa iznuđenom pomoći od Morisona), kao i za Dena i Satona i njegovu ekipu (posebno mi je iz te ekipe upao u oko Denov zamenik Merlino dok je Den bio na bolovanju, taj je tek sjajno spuštao Morisonu i njegovoj ekipi). Razlog za to je kako su se ponašali sa informacijama u svom posedu na koje sam ukazivao juče, sa rečnikom koji su upotrebljavali, sa uvođenjem/neuvođenjem zabrana kretanja i insistiranjem na vakcinaciji kao načinu da se izađe iz problema. Mislim da je sve moglo da bude mnogo, mnogo gore i zategnutije.

 

SaE

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...