Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 minute ago, Gojko & Stojko said:

Mislim da je sve moglo da bude mnogo, mnogo gore i zategnutije.

Moj je utisak (Cumberland LGA) da je narod u proseku i u nacelu pitom™ i da je to u osnovi svega sto je i sto ce na kraju ispasti dobro. 

Link to comment
12 minutes ago, iDemo said:

Moj je utisak (Cumberland LGA) da je narod u proseku i u nacelu pitom™ i da je to u osnovi svega sto je i sto ce na kraju ispasti dobro. 

Pa to - Bred Hazard je priznao da su zakasnili sa ciljanim pristupom po lokalu, kasno su počeli, što bi rekao Radovan III, "čovečanski da pitaju".

 

A sad ti da nam kažeš, u koliko tačaka si se prepoznao? :inn:

 

SaE

Link to comment
8 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Ja sam malo premotavao film po državnim medijskim sajtovima (ABC, SBS) nakon jučerašnje izmene postova sa peralozac-em, i bacio pogled na pozicije na mapi dosad neobjašnjenih slučajeva zaraženih iz Melburna (uparujući ih sa onom mapom govorenja jezika od juče, preporučujem za vežbu ko je zainteresovan), i hoću da kažem (uz rizik da opet budem optužen za rasizam) da mi se povećao respekt za Gledis (i pored njenog vrtenja u krug), doktorku Čent i ministra Hazarda (i državni blagajnik Perotet je odigrao sjajnu ulogu sa iznuđenom pomoći od Morisona), kao i za Dena i Satona i njegovu ekipu (posebno mi je iz te ekipe upao u oko Denov zamenik Merlino dok je Den bio na bolovanju, taj je tek sjajno spuštao Morisonu i njegovoj ekipi). Razlog za to je kako su se ponašali sa informacijama u svom posedu na koje sam ukazivao juče, sa rečnikom koji su upotrebljavali, sa uvođenjem/neuvođenjem zabrana kretanja i insistiranjem na vakcinaciji kao načinu da se izađe iz problema. Mislim da je sve moglo da bude mnogo, mnogo gore i zategnutije.

 

SaE

 

I ja sam malo premotavao film naše razmene. Sve brojke i podaci koje si izneo su u redu, ali iz njih nikad i nikako ne može da sledi početna konstatacija da je populacija poreklom sa Bliskog i Srednjeg istoka i indijskog potkontinenta sklonija nepoštovanju epidemioloških mera od ostatka populacije u Sidneju/Melburnu. Slično je i sa ostalim primerima koje si naveo - da, činjenica je da su u NBA većina igrača američki crnci i da u sidnejskim selektivnim školama većinu učenika čine deca roditelja iz istočne Azije, ali ne, iz toga ne sledi zaključak da su crnci fizički, a klinci Azijati mentalno superiorniji.

 

Mislim, ne znam zašto uopšte moram oko ovakvih 101 stvari sa tobom od svih ljudi da se objašnjavam. OK, izletelo ti je (ili si se nesrećno izrazio) i nisam te odmah šakom u glavu optužio, ali onda si počeo da spinuješ pa sam se iznervirao i pritom zadao nizak udarac što je bilo ružno. Izvini.

Link to comment

Izvinjavam se sto upadam u vasu diskusiju. No, ovde kod mene imamo slicnu situaciju sa Surrey, koji ima brat bratu 80% Indijske populacije. Kod njih su do skoro brojke bile prilicno visoke u odnosu na ostale delove. Surrey je medju prvima dobio vakcine i brze su dobijali doze. Sad sa vakcinacijom je bolje kao i svugde.
Ne radi se o (namernom) nepostovanju mera vec ljudi zive uglavnom u brojnijim domacinstvima, vise porodica pod jednim krovom sto distanciranje cini komplikovanijim. Plus, rade u prodavnicama, restoranima, itd. gde su vece sanse da se zakaci virus.

 

Inace, za ceo metro Vankuver je vakcinacija isla po zonama rizika. Moj kraj se racuna kao zona nizeg rizika pa smo cekali malo duze na vakcine recimo.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Gojko & Stojko said:

A sad ti da nam kažeš, u koliko tačaka si se prepoznao? :inn:

 

1 50%
2 50%
3  0%
4 50%
5  0%
6  0%
7  0% (svidja mi se https://www.factcheck.org/ )
 

Ovi 50% su svi obicno prva polovina definicije - druga je paushalna u sva tri slucaja...

 

No, dok smo u kancelariji - sta bi jedan pismen™ i obrazovan covek mogao da kaze kad odgleda 15-16 minuta ove emisije: 

 

Link to comment
Izvinjavam se sto upadam u vasu diskusiju. No, ovde kod mene imamo slicnu situaciju sa Surrey, koji ima brat bratu 80% Indijske populacije. Kod njih su do skoro brojke bile prilicno visoke u odnosu na ostale delove. Surrey je medju prvima dobio vakcine i brze su dobijali doze. Sad sa vakcinacijom je bolje kao i svugde.
Ne radi se o (namernom) nepostovanju mera vec ljudi zive uglavnom u brojnijim domacinstvima, vise porodica pod jednim krovom sto distanciranje cini komplikovanijim. Plus, rade u prodavnicama, restoranima, itd. gde su vece sanse da se zakaci virus.
 
Inace, za ceo metro Vankuver je vakcinacija isla po zonama rizika. Moj kraj se racuna kao zona nizeg rizika pa smo cekali malo duze na vakcine recimo.
Pa da, niko nije ni rekao da određena grupa ne poštuje mere zbog njihovog genetskog koda tj nije navedeno zbog čega nego je samo izneto zapažanje i potkrepljeno brojevima.

Verovatno žive "gušće" zbog siromaštva a ono je uzrokovano nepoznavanjem jezika. Nepoznavanje jezika je pak uzrokovano nepoverenjem u društvenu organizaciju (znači kategorija koja je šira od trenutne vlasti) a nepoverenje u društvenu organizaciju je prouzrokovano osećajem ne-propadnosti...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, peralozac said:

I ja sam malo premotavao film naše razmene. Sve brojke i podaci koje si izneo su u redu, ali iz njih nikad i nikako ne može da sledi početna konstatacija da je populacija poreklom sa Bliskog i Srednjeg istoka i indijskog potkontinenta sklonija nepoštovanju epidemioloških mera od ostatka populacije u Sidneju/Melburnu. Slično je i sa ostalim primerima koje si naveo - da, činjenica je da su u NBA većina igrača američki crnci i da u sidnejskim selektivnim školama većinu učenika čine deca roditelja iz istočne Azije, ali ne, iz toga ne sledi zaključak da su crnci fizički, a klinci Azijati mentalno superiorniji.

 

Mislim, ne znam zašto uopšte moram oko ovakvih 101 stvari sa tobom od svih ljudi da se objašnjavam. OK, izletelo ti je (ili si se nesrećno izrazio) i nisam te odmah šakom u glavu optužio, ali onda si počeo da spinuješ pa sam se iznervirao i pritom zadao nizak udarac što je bilo ružno. Izvini.

Kad sam rekao da sam premotavao film, mislio sam na konferencije za štampu na kojima su premijerka Gledis, Dr. Čent i ministar Hazard danima molili i kumili stanovništvo da poštuje mere, posebno da se ne posećuju porodično uveče (van uže porodice), pozivanje da se bude iskren sa istražiteljima kontakata i apele na mlade muškarce iz određenih zajednica da se ne okupljaju uveče. I vraćanje na tekstove na SBS sajtu gde se govorilo o pretnjama smrću verskim poglavarima lokalne zajednice koji su javno pozivali na poštovanje mera i vakcinaciju, jer su ti verski poglavari prekršili suštinu vere.

 

Takođe sam se setio rođendana na St Kildi sa koga je u javnost otišao video a na kome se zarazilo više pripadnika te lokalne verske zajednice, i posledičnih reakcija u javnosti i pretnji, i reakcije premijera Dena na te pretnje. Pa sam zamislio neku tvrđu alternativu molbama Gledis, Dr. Čent i načelnika policije Fulera na osnovu informacija istražitelja kontakata sa terena o načinu zaražavanja, i žestoko zaključavanje na samom početku pod prinudom policije i vojske definitivno ne bi bila srećna alternativa, na čemu sam im zahvalan (a tebe podsećam na tekst one nesrećnice Helene Granić i na njene opservacije o odnosu stanovništva zapadnog i jugozapadnog Sidneja sa policijom).

 

Tako da i dalje na osnovu svega što sam video i dalje tvrdim da je moja konstatacija o (ne)poštovanju mera tačna, uz osvrt i na mnogočlanost porodica koje je nera navela (na relativno siromaštvo sam se već osvrnuo) - zajednice poreklom sa pacifičkih ostrva su po tome verovatno prve, pa ih nema u onim brojevima. Što se tiče onih zaključaka na osnovu ostalih činjenica koje sam naveo, ja nisam ni pokušao da naznačim nikakve pretpostavke ni zaključke zašto je to tako, oni su potpuno tvoji, i opet se nadam da će da ti taj primer pomogne da vidiš koliko si se bavio učitavanjem.

 

SaE

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

 

1 50%
2 50%
3  0%
4 50%
5  0%
6  0%
7  0% (svidja mi se https://www.factcheck.org/ )
 

Ovi 50% su svi obicno prva polovina definicije - druga je paushalna u sva tri slucaja...

 

No, dok smo u kancelariji - sta bi jedan pismen™ i obrazovan covek mogao da kaze kad odgleda 15-16 minuta ove emisije: 

 

Pametnom dostatm?

 

Javlja mi se na osnovu ovog pitanja da si malo smanjio ove procente gore, što bi rekao Radovan, čast mi je uzvratiti abstraktima, ali mislim da pomalo gubi smisao (kad uporediš brojeve dole sa rizikom umiranja od AZ):

Guillain-Barré syndrome in the United States, 1979-1980 and 1980-1981. Lack of an association with influenza vaccination

Guillain-Barre syndrome, influenza, and influenza vaccination: the epidemiologic evidence

Guillain-Barré Syndrome and Vaccines

 

In response to a potential pandemic strain of a flu virus in 1976, there was a national campaign for people to get the swine flu vaccination. Over 45 million people were vaccinated and there were increased reports of GBS following vaccination. Those who received the 1976 swine flu vaccine had a slight increased risk for developing GBS of approximately one additional case of GBS for every 100,000 people who got the swine flu vaccine. Scientists have several theories about the cause, but the exact reason for this link remains unknown.

CDC monitors GBS cases during each flu season. From data collected, the association between seasonal flu vaccine and GBS has been found to vary from season to season. When there has been an increased risk, it has consistently been in the range of 1-2 additional GBS cases per million flu vaccine doses administered.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, magi said:

Pa da, niko nije ni rekao da određena grupa ne poštuje mere zbog njihovog genetskog koda tj nije navedeno zbog čega nego je samo izneto zapažanje i potkrepljeno brojevima.

Verovatno žive "gušće" zbog siromaštva a ono je uzrokovano nepoznavanjem jezika. Nepoznavanje jezika je pak uzrokovano nepoverenjem u društvenu organizaciju (znači kategorija koja je šira od trenutne vlasti) a nepoverenje u društvenu organizaciju je prouzrokovano osećajem ne-propadnosti...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 


Da, ima i do siromastva a ima i do kulture zivljenja. Znam solidan broj Indijaca, narocito Siki, gde vise generacija zivi u istoj kuci. Imucni su, ali i dalje zive po vise porodica u jednom domacinstvu. Naravno, kuce nisu male i sirmasne uopste ali teze je izbeci virus kad zivis sa 10-15 ljudi pod istim krovom.

Za nepovernje takodje tacno, zato su kod nas angazovali Indijce da informisu svoje i agituju za sve sto treba. Siki su narocito dobro organizovani kad treba nesto za siru zajednicu da se radi.

Doduse, metro Vankuver je mozda malo specifican, podela stanovnistva je otprilike 30% Indijci, 30% Kinezi, 40% svi ostali.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, nera said:

Znam solidan broj Indijaca, narocito Siki, gde vise generacija zivi u istoj kuci. Imucni su, ali i dalje zive po vise porodica u jednom domacinstvu. Naravno, kuce nisu male i sirmasne uopste ali teze je izbeci virus kad zivis sa 10-15 ljudi pod istim krovom.

Za nepovernje takodje tacno, zato su kod nas angazovali Indijce da informisu svoje i agituju za sve sto treba. Siki su narocito dobro organizovani kad treba nesto za siru zajednicu da se radi.

Tako je i ovde, ovi krajevi na zapadu i jugozapadu Sidneja o kojima sam pričao su kuće i trospratnice, po svetskim merilima ništa to nije malo, naprotiv (za poređenje vama severnoamerikancima, Sidnej ima površinu metro Los Anđelesa (preko 12 hiljada kvadratnih kiilometara), pri čemu ovde živi malo manje od 5 i po miliona u poređenju sa tamošnjih 13 miliona).

 

Ovo nepoverenje je naš ministar zdravlja posebno potencirao i da moraju da izlaze na lokal umesto da čekaju da se ljudi sami informišu. I pored toga što imamo verovatno najbolju multikulturalni medij na svetu SBS sa petnaestak TV i radio kanala pri čemu na TV  od ujutro do popodne idu preuzete vesti sa svih strana sveta (srpske, hrvatske i makedonske vesti obično idu jedne za drugima), to očigledno nije bilo dovoljno. Sveopšti miks je ovde veći, ali su ti krajevi gde je broj zaraženih veći dosta homogeniji, kao što sam već naveo. Za ilustraciju, u običnoj državnoj osnovnoj školi u koju idu moja deca (oko 500 đaka od K-6), kod kuće govore 33 strana jezika osim engleskog, plus 8 aboridžinskih.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment

Primetna (na auspol twitteru) navala trollbotova zadnjih dana gde trolluju pandemicke teme... Nekako koincidira sa UAP-kampanjom* Craig Kelly-a... (Mozda ih zato po twitteru zovu UAP-botovi, ne znam. Hebiga nek debeli Clive da i meni 10000 dolara, pa cu i ja da trollujem za njega :D).

 

dagayebesh.png

 

Elem kod par je ocito da dolaze iz nasih krajeva (drugi je bio DrVokjart, tj. ocito Dr Trajkov). Sve nalozi kreirani Septembra 2021.  :fantom:

 

*I ja mogu da se pohvalim da sam dobio SMS...

Spoiler

msg.jpg

 

Link to comment
 
 
 
 
 
 
"No more harmful than a bad flu"

Ovaj je ko Koštunica u onom meme gde protestuje protiv 3G mreže.

Ja sam pre cca godinu ipo znao da je 10x veća smrtnost nego od gripa, kako to ovaj lumen nije saznao živo me zanima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...