Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

20210828001.jpg.5ab926b2a5c36d94ae5df31de2f20df4.jpg
 
Mali pile of shit koji sam našao tokom dvesta i neke šetnje iz edicije Špartamo unutar zatvorskog kruga od 5km oko kuće na hiljadu načina. Znam, znam, jezik pregrizo, nećemo valjda brojati do hiljadu :sad: 
 
Primetite kako umetnik dosledno prati osnovne kanone pravca kao što su progresivno smanjivanje fonta/spejsinga i gramatičke greške, ali istovremeno i hrabro istražuje menjajući uobičajeni papir/karton debelom daščetinom koja, stvarno, opipljivo preti - mate, samo kate uvatim ima ti spizdim ovu tablu u vugla!
 
Ja ću morati tako da napišem na mojim kontejnerima, stalno mi likovi ubacuju pseća govna u njih [emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Inace koga interesuje, mnogo je priloga RTS uradio u ovom serijalu o Srbima u Australiji: https://www.youtube.com/results?search_query=Srbi+sa+Petog+kontinenta+
Da, super je emisija o ženama u Australiji. Lepo iznele šta su razlike u životu ovde i u RS bez mračenja i pričanja bajki. Jedino mi bilo smešno kada je jedna na pitanje da li planirate povratak rekla "da vraćamo se za dve godine, deca su se već vratila u London".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Ako bismo zamislili epidemiju ebole u NSW, da li bi ove mere i dalje bile nelegalne? Ako je odgovor "da" onda zakoni moraju da se očiste od grešaka, dvosmislenosti i nedefinisanosti. Ako je odgovor "ne" to onda možda nije više pitanje legaliteta.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
 
On nije mesar, odmah na pocetku je rekao da se mesnim preradjevinama u Srbiji bavio iz hobija, ali je bio prinudjen da se time bavi u Australiji jer nije mogao da nadje posao u struci. 
Ako ćemo precizno rekao je da je bez jezika jako teško raditi u struci. I tu je 100% u pravu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, magi said:

Ako bismo zamislili epidemiju ebole u NSW, da li bi ove mere i dalje bile nelegalne? Ako je odgovor "da" onda zakoni moraju da se očiste od grešaka, dvosmislenosti i nedefinisanosti. Ako je odgovor "ne" to onda možda nije više pitanje legaliteta.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Nisam ni epidemiolog ni pravnik  tako da mogu samo da imam 'svoje misljenje' na tu temu i - ono - moje misljenje je da bi svakako imali ovakve (ne ove™ nego ovakve(tm)) mere u NSW ali bi one bile zaogrnute™ jednim sasvim realnim vanrednim stanjem u celoj Australiji sto bi - koliko sam procitao u ova 3 clanka - bilo sasvim dovoljno da se usaglase mere u NSW (koje su trenutno na liniji sa NSW zakonom a u koliziji sa saveznim) - dakle - vanrednim stanjem bi se sve to usaglasilo  sa saveznim zakonom.

 

Moj problem je sto se i na pravnom polju (kao i na nesrecnom "modeliranju") pa i u zdravstvu/epidemiologiji - #cenim - ide nekim laicko-slepackim pristupom u kome/kojima ima toliko rupa da me jedino jos tesi sto mislim da su mnogi od njih budale i da 'ne znaju' - pre nego da je sve to deo "svecke zavere"... Ljudi samo nisu kompetentni za ono sto rade a i savete/instrukcije primaju od sebi slicnih. Tu su, svakako, i ljudi iz raznih struka da ih podrze™ kao i svakolika sira drustvena zajednica koja sve te rupe gleda kroz "mi i oni"... Ili - kako je to lepo rekao moj #kum (sa bezbedne udaljenosti - iz svog letnjikovca u Jabuckom ritu) - na moje pitanje kako je u Beogradu - kaze "nevakcinisani cekaju da vakcinisani pocnu da umiru od vakcine dok vakcinisani uredno cekaju na sledecu dozu i gledaju kad ce nevakcinisani poceti da umiru jer nisu vakcinisani"... No, dobro - bice bolje... :) 

Link to comment

btw. u slucaju epidemiije ebole ove mere ne da ne bi bile dovoljne nego bi sa njima - i usaglashenim i neusaglashenim sa saveznim zakonom/ima - mogli samo da se slikamo™. 

Link to comment

Slažem se da će pre biti u pitanju nesposobnost nego zavera - svako ko je radio na bilo čemu ozbiljnom zna koliko su stvari komplikovane i koliko ima načina da pođu po zlu. Samim tim ne postoji osoba dovoljno pametna i iskusna da isplanira veliku zaveru a i da postoji, ne bi mogla da pronađe dovoljan broj pouzdanih saradnika.

Ebolu sam potegao da bi naglasio važnost delovanja protiv opšte opasnosti, a za utvrđivanje zakonitosti će biti vremena.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, magi said:

Dosta zanimljivo, staložen i fin čovek. Šta drugo nego da mu poželimo uspeh u poslovima na Rtnju.

Pao je na priču o energijama te čudesne planine ali, avaj, nije jedini.

Reče negde da očekuje u Julu otvaranje granica, that didn't aged well.

Svakako cenim kada ljudi nalaze nijanse u poređenju života u Srbiji i u Melburnu te se u tom smislu od njega može dosta naučiti.

Kad smo kod mesnih đakonija - imao sam inspekciju gradilišta u Dandenong pre neki dan. Svratio u d&d nuts (posle 4 godine) i bio prijatno iznenađen čvarcima, dimljenim vratom i pečenicom. Za rakiju mora da se svrati u obližnji Ras trade. Srbin je pobedio i u nepoštovanju epidemijskih mera - maske se ne nose iako na vratima piše "no mask no entry". Obratiše mi se na engleskom - da li zbog izgleda da li zbog brnjice, ne znam.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Meni je uvek taj koncept biti svoj na svome i proizvoditi gro hrane za sebe bio jako privlacan. Ogromno je to zadovoljsvo odgajati od semena do ploda i onda te plodove pripremati za svoje obroke, nema svezije i zdravije, odes do baste i uberes. Zivot u prirodi, stambeni objekti od prirodnih materijala, obilje voca i povrca, ekoloski turizam, raj na zemlji! 

 

A i to sto kaze i dalje je zemlja u istocnoj Srbiji bruka jeftina. Delio sam na temi dole "Da li je Moldavija buducnost Srbije" drzavljani Srbije bez nekretnina mogu da dobiju bespovratni iznos od 10,000 eura od drzave ako zele da se nastane na selu i sa tim novcem kupe neko seosko domacinstvo. 

Edited by noskich
Link to comment
On 28.8.2021. at 23:17, noskich said:

Ne, meso ne jedem. Nesto drugo mi je interesantno u ovom prilogu. Covek je veoma iskreno rekao da se mesnim preradjevinama poceo baviti iz nuzde, ne iz ljubavi, jer su to izbori prve generacije imigranata. Statisticki imigrant prve generacije ima 12% sanse da dodje do nivoa menadzmenta na nekom vanserijski placenom poslu. Tog se podatka veoma dobro secam iz istrazivanja profesija imigranata u Australiji. A cak i pozicija u menadzmentu na vanserijski placenom poslu ne garantuje reseno pitanje pristojnog stanovanja. 

 

Druga stvar koja mi je zanimljiva bila je da uprkos svom uspehu u razvijanju tog biznisa odlucili su da se vrate u Srbiju. Pa eto, ko voli neka pogleda. 

Znam da ne jedeš meso, zato sam te i pitao kako si uspeo da pogledaš emisiju sa tolikim klobajama. A majstor od klobaja i nauke o priamidama je ispao bukvalno smehotresan - juče se nakon vožnje biciklom nađemo sa prijateljicom u Sentenijal Parku, ona svratila na Padington market i kupila neku pršutu, nije bila loša ali dosta slana, pa sam njoj i svojoj ženi (žena nije gledala RTS dokumentarac) ispričao istraživanje majstora gde je zaključio da je najbolje da se za klobaje u Australiji koristi 1.6 posto soli umesto 2 ili 2.2 po pravoslavnom običaju, što upućuje da lokalni proizvođači pršute nisu obavili slična istraživanja. Valjale su se po travi i plakale od smeha, pa su se i deca smejala. Tako da sam ti zahvalan za link. 

 

U vezi sa statistikom i menadžmentom, šta kaže ta tvoja statistika, kolika je šansa da rođeni Australijanac (ne-imigrant) dođe do nivoa menadžmenta na nekkom vanserijski plaćenom poslu? I šta je to 'vanserijski' plaćeni posao, s obzirom da si se ti ovde hvalio da si plaćen u 3% vrhunski plaćenih Australijanaca?

 

Odgledao sam i još tri priloga sa RTS što si priložio, onaj sa tri priče iz Sidneja, o Srpkinjama iz Melburna i jedan o tri lika iz Melburna - TV voditelju, knjižaru i vlasniku restorana. Valjda ti je jasno da u sva ta tri priloga nigde nema to što ti pričaš o nemogućnosti rešavanja pitanja pristojnog stanovanja, posebno u prilogu o Srpkinjama iz Melburna (za koji je magi komentarisao da gospođa pedijatar kaže da su joj se deca vratila u London; ja bih dodao svoje (i ljudi koje ja znam iz majčice) čuđenje na konstataciju Srpkinja iz Melburna da za razliku od majčice, ovde žene rade - od ljudi rođenih s početka šezdesetih i kasnije, nije nam poznat skoro niko kome majka nije radila).

 

SaE

Link to comment
14 hours ago, iDemo said:

 

...

 

Odličan klip, od početka do kraja, ovako otprilike izgleda kad pričaš sa prijateljima i komšijama na terenu (očigledno više voliš alternativne tipove u odnosu na Svona npr., sve si ovo mogao i kod njega da čuješ, samo malo manje živopisnim jezikom), sad još samo da ga zapamtiš kad izlaziš na sledeće NSW izbore, i da ubediš komšiluk da zapamti pa da šutnete svog poslanika, Gledisinog ministra Džefrija Lija, u korist opozicije (naravno da je saveezni SloMo još gori, ali je to nimalo ne opravdava).

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...