Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

22 hours ago, Gojko & Stojko said:

(zamišljam ovu madam kao Dolores Bognor iz serije Les Norton, samo stariju)

Prebacio sam ovde - Les Norton - znam da je bila serija al' me ono malo sto sam video na Yt nije ni malo obradovalo - valjda zato sto sam procitao kompletan opus Robert G. Barrett-ov na temu 'Les Norton... Koliko su oni toga snimili? Koliko si ti gledao?

Osim toga - 'The Tesla Legacy'? Nije Les ali je mnogo mnogo #jako.

Link to comment
46 minutes ago, iDemo said:

Prebacio sam ovde - Les Norton - znam da je bila serija al' me ono malo sto sam video na Yt nije ni malo obradovalo - valjda zato sto sam procitao kompletan opus Robert G. Barrett-ov na temu 'Les Norton... Koliko su oni toga snimili? Koliko si ti gledao?

Osim toga - 'The Tesla Legacy'? Nije Les ali je mnogo mnogo #jako.

Jedna sezona od 10 epizoda, izgleda išla originalno na TV pre dve godine. Ja gledam reprizu na ABC nedeljom, dosad su bile tri epizode. Komedija (a ide posle ozbiljnijih The Newsreader i škotske Traces pa mi odgovara), meni liči na Ozi klasike tog tipa (filmove) Gettin' Square ili Two Hands, nije baš kalibar 1 Čopera ali na to i ne pretenduje. Ja nisam čitao knjige i meni serija deluje dovoljno (ne)ozbiljna (kapiram da dobro sledi vajb i jezik iz knjiga), ali kapiram i da se mnogima što su čitali knjige ne bi svidela.

 

SaE

Link to comment
33 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Jedna sezona od 10 epizoda, izgleda išla originalno na TV pre dve godine. Ja gledam reprizu na ABC nedeljom, dosad su bile tri epizode.

Nisam za ovo ni znao (da sada). Mozda se pokaze sasvim ok. Ja sam video nesto od pre 20+ godina, ne znam da li je bila serija ili samo film al' vrlo sirotinjski - zato nisam bio nesto impresioniran. Ovo ne izgleda (tako) loshe. Kad pogledam - javljam.

Link to comment
23 minutes ago, iDemo said:

Isto ovako samo ushla ispod haube a izlazi kroz "ispod" volana - direktno u kola u kretanju... :)

Da li znas da li su opasne ove dve? 

Edited by Rowanoke
Nepismena
Link to comment
2 minutes ago, Rowanoke said:

Da li znas da li su opasne ove dve? 

Nemam pojma al' cim izgledaju ovako monumentalno verovatno i nisu najgore sa spiska. I nije BNE nego Macay (sto je jos 950km severnije - blize tropima) - sto opet moze da znaci da nije i da nisu al' ja stvarno ne znam.  :)

Link to comment

The Aussie teen trying to trade an open jar of Vegemite for a house

 

Spoiler

A Geelong teenager dreaming of home ownership is looking to get on the property ladder, but instead of forking out thousands of dollars for a deposit, he’s trying to ‘swap’ his way to a house by trading … a jar of Vegemite.

 

And an opened one at that.

 

Cooper Towne, 19, has posted ads on Facebook Marketplace and TikTok in the hopes of doing what a Canadian blogger did 16 years ago, which was trade from a cheap item to a more expensive one over and over until he eventually managed to trade his way to his first house.

 

“I’m on a mission to trade up my beloved Vegemite jar to get my first house,” Cooper’s Facebook ad reads.

 

“I’m currently at the beginning of this journey and am looking for my very first trade. If you have anything you’d like to trade to kickstart this adventure, I’d be more than happy to see what it is and see if we can work something out.”

 

Mr Towne told Domain he came up with the idea after seeing a video of the Canadian blogger Kyle MacDonald detailing how he successfully traded his way to a house, starting with a red paperclip on Craig’s List in 2005.

 

“A few years ago, I watched the Ted talk with Kyle MacDonald. With the pandemic and lockdowns [this year], I had time on my hands, so I thought I’d give it a go,” Mr Towne said.

 

Kyle MacDonald made a series of 14 online trades over the course of one year that started with a red paperclip and ended with him owning a new house in Kipling, Saskatchewan, a province on the US border.

 

MacDonald’s trades included a keg party, a snowmobile, an afternoon with singer, songwriter and actor Alice Cooper, and even a part in a movie starring Corbin Bernsen of TV Series LA Law fame.

 

That movie role was traded with the local council in Kipling, which owned a number of properties, including a home at 503 Main Street. It later became known as the “One Red Paperclip house”.

 

Mr Towne,  a Deakin University student studying creative arts, had been working at Harris Scarfe until the recent lockdowns across regional Victoria saw retail outlets close. It gave him time to try his hand at his own trading dream.

 

He said he had been “blown away” by the response to his open jar of Vegemite, although he said some have commenters have asked why he didn’t start with an unopened jar of Vegemite, or at least a pack of toilet paper.

 

“It’s really exciting; I just wasn’t expecting it,” he said.

 

The teenager has already made his first trade, with the open jar of Vegemite being swapped for a $200 Tribe Skincare pack – from a Torquay-based skincare business – and is now looking for his second trade.

 

“I’m just waiting for the pack to arrive in the mail,” Mr Towne said.

 

It’s yet to be seen whether Towne will be able to trade to an open jar of Vegemite for a house, but he said he was “not fussed” about where the home was.

 

Given there have been record-high house price rises across Australia over the past year, it may take quite a few trades to get there.

 

In Geelong, house prices rose by 18.1 per cent over the year to June, Domain data shows, to a median of $675,000. By comparison, houses in Kipling, where Kyle MacDonald got his, are far more affordable – some are currently listed for as little as $48,000.

 

Though MacDonald stayed in the town for a few years, he put the home up for trade in 2008. But instead of trading for some of the whacky offers put forward, he donated the home back to the town of Kipling.

 

It is now a tourist attraction, which includes a cafe and, of course, a large red paperclip.

 

Link to comment

Napokon nas serif priznao da je Zero Covid nemoguc. Lakse se dise sada.

Malo se kasno sjetio da gura svoje fanove na AZ vakcinu kojih vjerovali ili ne trenutno imamo 2m na lageru samo u VIC i mozes bukvalno da zakazes termin za pola sata kod GPa. Ispostavilo se da je ova toliko omrzena vakcina dugotrajnija od izvikanog Fajzera i ne bi mi cudilo da mi Fajzerovci primimo AZ booster s'obzirom da je herd immunity nemoguc.

 

Kakve li ironije da Dan nije htio da optira za Oksforda i da primjer armiji svojih pristalica

image.thumb.png.4c9b99820a7502c5c18316441b6e2237.png

Sa druge strane jedna lokalna LNP anti lockdown zamlatina je to uradila par dana kasnije iako je 10g mladja

image.png.afc83329e0bca70fda0f86c092475158.png

Link to comment
18 minutes ago, Moracikus said:

Napokon nas serif priznao da je Zero Covid nemoguc. Lakse se dise sada.

Zero Covid jeste moguć, to je lepo pokazao Tajvan koji ima isto stanovnika kao Australija na površini sličnoj Tasmaniji, što je objektivno daleko teže da se postigne nego na našu gustinu naseljenosti - vrlo brzo im je dnevni broj novozaraženih skočio na preko 500, ali su ga uspešno vratili skoro do nule i tu ga drže. Ali za to treba da imaš saveznu vlast koja se tome ne protivi iz ideoloških razloga i usput nije nesposobna, i populaciju koja poštuje epidemiološke mere, što je teško u Sidneju i Melburnu sa značajnom populacijom poreklom sa Bilskog i Srednjeg Istoka i indijskog potkontinenta (za razliku od Perta, Brizbejna i Oklenda).

 

Juče sam gledao Džoša Frajdenberga kod Li Sejls (posle vidim da je gostovao i na drugim mestima) kako nitkovski izbegava da odgovori na pitanje zašto neće ili ne može da natera firme koje su dobile JobKeeper pomoć a ispostavilo se da im nije trebala jer im promet nije opao ili se čak povećao (sve u svemu nekih 6 milijardi plastičnih doloresa), kada sa žarom može da juri primaoce pomoći preko Centrelink-a (preko Robodebt-a). Čak je i Geri Harvi vratio pare, što verovatno Džošu nije drago jer se opet povela priča u javnosti o preplaćenim firmama. Da ga danas sretnem na ulici pljunuo bih ga - nadam se da će birači u njegovoj izbornoj jedinici u Melburnu da ga šutnu na sledećim izborima (i njega i Hanta).

 

Usput, jutros javljaju da su u Vestmid bolnicu primili majstora zbog povraćanja i proliva uzrokovanih uzimanjem Ivermektina, mora da je slušao stručnjaka Krejga Kelija koga su šutnuli iz liberalne stranke i koji je prešao kod šarlatana Klajva Palmera.

 

SaE

Link to comment
15 minutes ago, Gojko & Stojko said:

što je teško u Sidneju i Melburnu sa značajnom populacijom poreklom sa Bilskog i Srednjeg Istoka i indijskog potkontinenta (za razliku od Perta, Brizbejna i Oklenda).

 

Ovo je jako problematična izjava, da ne napišem nešto gore. Zatvorsku šetnju često odrađujemo na plaži i redovno gledamo gomile ne-poreklom-sa-bliskog-i-srednjeg-istoka-i-indijskog-potkontinenta ljudi kako krše pravila.

Link to comment
12 minutes ago, peralozac said:

Ovo je jako problematična izjava, da ne napišem nešto gore. Zatvorsku šetnju često odrađujemo na plaži i redovno gledamo gomile ne-poreklom-sa-bliskog-i-srednjeg-istoka-i-indijskog-potkontinenta ljudi kako krše pravila.

Možeš da napišeš šta god hoćeš, ja ću da krenem sa informacijama koje sam video u medijima i na vladinim sajtovima koje potkrepljuju moju izjavu da više ne bude problematična, od činjenice da se na dva kanala SBS dnevne konferencije za štampu titluju na arapskom i vijetnamskom, preko izveštaja iz bolnica zaraženih koji upozoravaju lokalne zajednice da virus nije izmišljotina i da nije za zezanje (što na lokalnim jezicima, što na engleskom), preko imena ljudi umrlih u kući ili onog odbeglog koji nije hteo zaražen da sedi u samoizolaciji nego je jurio okolo, do dnevnog broja zaraženih po predgrađima i njihove strukture stanovništva. Vlast izbegava da direktno kaže o čemu se radi (s pravom) i pokušava da rešava problem direktno sa lokalnim zajednicama, ali očigledno da na taj način nije uspela da suzbije zarazu. Meni su sadašnje pritužbe na nesimetričnost mera smešne - gde su bili u decembru kada su samo severne plaže bile zatvorene, onda im nije smetalo. Mislim, nije da je u pravoslavnim krugovima situacija mnogo bolja (u nekim, grčki krajevi se dobro drže), snimak onog sidnejskog pravoslavnog popa koji grmi protiv virusa i vakcina je dostupan na netu, ali Srba i Kopta nema toliko pa nije najveći problem.

 

SaE

Link to comment

De mi još malo potkrepi dokazima kako su Arapi i Indijci skloni da ne poštuju epidemiološke mere molim te, samo što nisi uspeo.

 

Moje je da te reknem učiteljici, a ona neka (ne) radi šta hoće.

Link to comment
31 minutes ago, peralozac said:

De mi još malo potkrepi dokazima kako su Arapi i Indijci skloni da ne poštuju epidemiološke mere molim te, samo što nisi uspeo.

 

Moje je da te reknem učiteljici, a ona neka (ne) radi šta hoće.

Ja sam tvrdoglav pa ću da probam još jednom, ako koza laže, ne laže rog.

 

Evo mapa na kojoj ima ne-engleski jezik koji se govori kod kuće po predgrađima za celu Australiju. Sa strane je legenda boja po jezicima, kad uvećaš na Sidnej i klikneš na predgrađe vidiš u kolikom procentu se najčešći ne-engleski jezik govori kod kuće - gde je boja bleđa, taj je procenat manji (npr i Lajkart i Habefild koji su jedan pored drugog su italijanski krajevi, ali je Haberfild označen jačom bojom jer u njemu 23.1% govori italijanski kod kuće, dok je u Lajkartu taj broj 6.1%).

 

Tebi za vežbu ostavljam da proveriš koliko je zagasita boja i koji jezik označava u krajevima sa najviše slučajeva korone (mapa za broj zaraženih na NSW vladinom sajtu ovde, a jedan lik ovde održava preglednu statistiku broja zaraženih po poštanskom broju). Možeš i noskicha da pitaš, on će da ti kaže iz prve ruke.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...