Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

53 minutes ago, iDemo said:

Nego, pita me tetka onomad - posto je odgledala Petu na SkyNetu - kaze - "Je l' ovo mushko?" - ja rek'o - koliko sam ja obaveshten - nije... 

Ima "muževan" nastup (u smislu, priča i ponaša se siledžijski, kao neki gazda malog biznisa koji misli da je nenadjebiv) i visoka je 6 stopatm, ali nije muško, bar iz mog ugla gledanja na stvar :cool:. Muž joj je ranije bio direktor saveznih liberala (addministrativna ali opet bitna funkcija iza kulisa, nešto kao famozni Mark Arbib kod laburista, s tim što se Arbib eksponirao kao senator pre nego što je napustio politiku).

 

f2e0a019c36209eefab99b97f2e06535

 

5cc26162891c40f443f4813b1461273b?width=1

 

SaE

Link to comment

Potpuno razumem iDemovu tetku…

 

ali koliko su Amerika i Australija etnički daleko jedni od drugih. Ovakvih tipično engleskih njuški prosto nema u Americi.

Edited by ObiW
Link to comment
10 hours ago, ObiW said:

Potpuno razumem iDemovu tetku…

 

ali koliko su Amerika i Australija etnički daleko jedni od drugih. Ovakvih tipično engleskih njuški prosto nema u Americi.

pa kad dolje nije bilo meksickog haplotipa ™ da iznivelise stvari. No, i mi konjsku facu za trku imamo:

 

spacer.png

Link to comment

No zajebanciju na stranu, koliko je u siroj javnosti ova prisutna ova debata, odnosno polozaj Australije glede Kine/Amerike:

 

 

Edited by Peter Fan
Link to comment

Rek'o juce Mahatir Mohamed - "Australija je u opasnosti". Ja prebrojao oko 320 miliona kombinovano Indonezana i Malezana.

Jos da nauce da hodaju po vodi i - najeb@smo definitivno... 

 

Link to comment

Zakačio sam ranije promenu teksta himne ("we are young" je sad "we are one" da neki namćor greškom/slučajno/nedajbože ne bi pomislio da smo mladi duhom pa se uvredio i tražio odštetu), ali nisam stvarno prihvatio te sam se sinoć zbunio kad sam slušao. Zazvučalo mi je kao "we are one in three", što i nije daleko od istine :) 

Link to comment
Oziji, praštajte što ovaj medij potežem ovde, posebno ako ste već pričali o tome, ali jel' išta od ovoga tačno?
Jao baš sam sad hteo da postavim isti članak uz izvinjenje što kačim tekst iz tabloida [emoji846]

Mnogo je stvari rečeno, neke su i tačne ali nisu data objašnjenja zašto je to tako (npr savezne države jesu preuzele kontrolu nad upravljanjem epidemije ali to je zato što je zdravstvo u njihovoj nadležnosti i plaćaju od svog budžeta).

Mene interesuje da li ovo postoji, ja nisam čuo za ovako nešto:

"U Australiji je razvijena aplikacija temeljena na digitalnim tehnologijama prepoznavanja lica i geolociranja kako bi vlasti, kad god žele, mogle poslati upit bilo kojem građaninu, koji je, pak, dužan snimiti sebe i lokaciju na kojoj se nalazi te poslati odgovor u roku od 15 minuta. U protivnom ga kreće tražiti policija."

Vidi se iz samog teksta da je proizašao iz ličnih utisaka nekog ko živi u Australiji. Baš bi bilo zanimljivo da razšrafimo ovaj tekst ako bude bilo volje i vremena.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
4 minutes ago, magi said:

Mene interesuje da li ovo postoji, ja nisam čuo za ovako nešto:

"U Australiji je razvijena aplikacija temeljena na digitalnim tehnologijama prepoznavanja lica i geolociranja kako bi vlasti, kad god žele, mogle poslati upit bilo kojem građaninu, koji je, pak, dužan snimiti sebe i lokaciju na kojoj se nalazi te poslati odgovor u roku od 15 minuta. U protivnom ga kreće tražiti policija."

Vidi se iz samog teksta da je proizašao iz ličnih utisaka nekog ko živi u Australiji. Baš bi bilo zanimljivo da razšrafimo ovaj tekst ako bude bilo volje i vremena.

Radi se o aplikaciji koju koriste u Južnoj Australiji za kućni (umesto hotelskog) karantina. Prevod i tumačenje na B92 su glupost (u boldu tvrdnje koje su netačne). Originalna vest od prošlog meseca na ABC, pa proveri sam, ako si uopšte sumnjao:

How will South Australia's home quarantine trial work?

Ako se ne varam, nešto slično koriste na Tajvanu i kod njih je virus opet spao do nule.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

Autor tog lupetanja je neki Gojko Drljaca, koji je izgleda malo suvise visio po "freedumb" grupama na fejsbuku.

 

Postoji (barem vec mesecima) organizovana kampanja (zna se odakle - iz domovine freedumba, prim. ured.) da se situacija u Australiji prikaze kao nekakva totalitarna nocna mora. Ranije sam kacio nesto na tu temu...

 

Enivej, mejnstrim vesti u svim zemljama su generalno propaganda, a ne ono sto se dogadja (danas, vise nego ikada.) Sacuvajte svoj sud.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...