Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Cuj cijena struje, pa to je opste poznata stvar da se cjenkas cijelo vrijeme. Pogotovo kad placas unaprijed onda dodje bas mnogo jeftinija.

Inache danas se nabavljaju kikiriki i kokice jer slijedi meni omiljena utakmica:

Hipsters vs Batlers in Batman

Inace ko poznaje oblast zna i za onaj vic da je Bell St poznata kao Hipsters' proof fence :-)

Link to comment

Office mi je ovom elektoratu i ono sto vidim da Zelenbaci cijelo vrijeme seru o Adaniju i izbjeglicama dok Laburisti vode klasicnu bread&butter kampanju.

A da ironija bude kompletna onih 20% liberala ce da ima zavrsnu rijec

Link to comment
58 minutes ago, peralozac said:

Sad sam pogledao na AER, izgleda da ne možeš da se cenjkaš za gas u NSW, ali za struju možeš. Srećno!

 

How are energy prices regulated?
In some states and territories in Australia, the government
regulates retail energy prices. That means that the
government sets the price and retailers must charge this
price on their standard contracts.
The government regulates electricity in:
•     Queensland
•     Tasmania
•     the Australian Capital Territory.
The government regulates gas in New South Wales only.
The government does not regulate electricity or gas in:
•     Victoria
•     South Australia.
When prices are not regulated, retailers can set their
own prices. 

 

 

Necu se cenkati, vec imam te popuste od 24% i 19% a provajder mi je prvi ili drugi najbolji po rezultatima na sajtovima za uporedjivanje provajdera. Sve rezije su pokrivene rentom cimera, a na racunu uvek nacrtaju kakva je tvoja potrosnja u poredjenju sa ostalim domacinstvima, i na tom grafikonu smo uvek ispod potrosnje domacinstva sa jednom osobom. Zato sto kao sto pomenuh koristi se samo hladna voda za ves masinu, rack ili zica za susenje vesha, kuvalo za vrucu vodu za prehranu, sporet i bojler su na gas, grejanje koristimo retko, ventilator se koristi, ali on jako malo trosi,  sve preostalo je samo osvetljenje i elektronski uredjaji. 

Edited by noskich
Link to comment

Ne trošiš silne kWh kopajući bitkoine? :)

 

Svaka čast za malu potrošnju ako te to čini srećnim. Mi smo recimo namerno povećali potrošnju vode tako što smo prilikom renovacije kupatila poslušali vodovodžiju i uklonili ograničavač protoka koji većina modernih baterija danas ima. Tuširanje je posle toga postalo puno skuplje, ali onaj osećaj mlaza meni vredi svake pare.

 

S druge strane, verovatno bi ti se dopao sistem zalivanja bašte i travnjaka koji uključuje veliki rezervoar za skupljanje kišnice sa krova i pumpu sa konstantnim pritiskom da to tera gde i kada treba. Podivljao passion fruit, za dve godine je prekrio skoro celu ogradu, izjeli smo silne vangle ovog leta i još uvek rađa. Bašta isto, jedino iz nekog razloga mirođija neće pa neće, a to mi je omiljeni začin. Svašta smo probali tokom godina, ali nikako da ukačimo šta joj smeta.   

 

 

Link to comment

We don’t buy apartments — I’m a big believer in buying properties with land rather than units, because they’re basically just a couple of pallets and bricks in the sky

 

Link to comment
5 hours ago, MilenaS said:

@Moracikus koliko znam sada u tom zimbabveu ili ne znam gde već, vračaju belim farmerima zemlju, jer se ispostvilo kao katatrofalna posledica to oduzimanje.

 

Tacno, plus su veliki deo kolaca preuzeli politicari, tako da je znacajan procenat zemlje opet zavrio u vlasnistvu malog procenta bogatih.

 

Bilo je i slucajeva gde su ljudi hteli samo kuce bivsih vlasnika, znaci opet neki lovatori koji jure nekretnine.

Link to comment
9 hours ago, MilenaS said:

Da li su ti farmeri zaista bogati? Pa bilo je puno Juznoafrikanaca belaca po azilima... to se je rešavalo odbijanjem azila.

 

Moze se reci da su dobrostojeci. 

Link to comment
9 minutes ago, vladavsnarod said:

 

Tacno, plus su veliki deo kolaca preuzeli politicari, tako da je znacajan procenat zemlje opet zavrio u vlasnistvu malog procenta bogatih.

 

Bilo je i slucajeva gde su ljudi hteli samo kuce bivsih vlasnika, znaci opet neki lovatori koji jure nekretnine.

Sada sve to žele u Južnoj Africi? koliko znm ti ljudi nemaju pravo na Holandsko državljanstvo uopšte.

Link to comment

Ne postoji jasno slika sta tacno zele, osim da  odrade "eksproprijaciju zemljista". Ako se ne varam, predlog za oduzimanje zemlje je donela opozicija, koja ima oko 20 poslanickih mesta. Tako da neko sistematsko resenje nije ni na pomolu.

 

Sve to radi novi predsednik koji je pre manje od mesec dana zamenio ovu karikaturu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...