Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

@teacher vidite da je priznao!

Quote

Moj inglish nije broken,

što se nalazi uvređenim ako nije on pisao???

Pa sada kao on misli da ja imam PhD, da dokaže kao da me ne prati, a zna lepo da sam pitanje postavila na podforumu o studiranju.

Ja bih vas samo zamolila da mu kažete da odstrani taj link, ako ume ili to odradite umesto njega. To je sve. Sama sam kriva što me neko uhodi i što sam dala info misleći da me ljubazno pita i da želi pomoći.

Link to comment

Sto se ponudjac posla vise trti da je iz Silikonske doline to vise jajari za pare. Upravo sam odbio jednog sto mu se iz svake recenice vidi da trazi sto jeftinijeg radnika. 

 

Primetio sam da je pravilo da nema love cim krenu da se trte sa dolinom.

 

Ja bih sa ovima sa Floride al tu jos moram da sacekam razvoj situacije :)

Edited by katamaran
Link to comment

Ne piše vam se dobro, Sauron gadna ekipica je bacila oko na vas dole. 


Why Silicon Valley billionaires are prepping for the apocalypse in New Zealand
How an extreme libertarian tract predicting the collapse of liberal democracies – written by Jacob Rees-Mogg’s father – inspired the likes of Peter Thiel to buy up property across the Pacific

 

https://www.theguardian.com/news/2018/feb/15/why-silicon-valley-billionaires-are-prepping-for-the-apocalypse-in-new-zealand

Link to comment
8 hours ago, bigvlada said:

Ne piše vam se dobro, Sauron gadna ekipica je bacila oko na vas dole. 


Why Silicon Valley billionaires are prepping for the apocalypse in New Zealand
How an extreme libertarian tract predicting the collapse of liberal democracies – written by Jacob Rees-Mogg’s father – inspired the likes of Peter Thiel to buy up property across the Pacific

 

Hvala, zanimljiv tekst. Kiviji Hobiti su ne tako davno hrabro rekli ne USA Sauronu i zbog toga dosta propatili. Nadam se da će izaći na kraj i sa ovom inkarnacijom zla. 

 

Kao podsećanje na male hrabre hobite evo čuvene (za kivije) debate iz 1985. gde tadašnji premijer David Lange vatreno brani stav da je nuklearno oružje "morally indefensible", a sagovornika moli da "hold your breath, I can smell uranium on it".

 

 

Link to comment

On a less serious topic, ceo taj "potez" Queenstown - Wanaka je neverovatno bajkovit, do te mere da na momente deluje kao kičasti overkill. Misss'im, u istom kadru jezero pa šume pa planine pa sneg pa nebo pa oblaci pa sunce pa mnogo je kume!

 

Skijanje je mnogo bolje nego u Australiji. Iako nominalno jeftinije, kad se dodaju cene letova za Ozije izađe na isto s tim što se za iste pare dobija bolja vrednost: više planine, duže staze, bolji (i pouzdaniji) sneg te manje gužve. Za LOTR fanove ekstra bonus - žešći trip da skijaju na Karadrasu :) 

 

I pozor, premda rastočena u vatri Usuda, moć prstena i dalje lako zavodi slabe Ljude. Mi smo kupili jeftinu kopiju u prodavnici suvenira i proveli ostatak dana ozbiljno se svađajući ko će da nosi, mazi i miluje my preciousssss...

 

IMG_8760.thumb.JPG.2f9e4fadcaf365d70ed4b60868a670df.JPG

Link to comment
14 hours ago, peralozac said:

On a less serious topic, ceo taj "potez" Queenstown - Wanaka je neverovatno bajkovit, do te mere da na momente deluje kao kičasti overkill. Misss'im, u istom kadru jezero pa šume pa planine pa sneg pa nebo pa oblaci pa sunce pa mnogo je kume!

 

Skijanje je mnogo bolje nego u Australiji. Iako nominalno jeftinije, kad se dodaju cene letova za Ozije izađe na isto s tim što se za iste pare dobija bolja vrednost: više planine, duže staze, bolji (i pouzdaniji) sneg te manje gužve. Za LOTR fanove ekstra bonus - žešći trip da skijaju na Karadrasu :) 

 

I pozor, premda rastočena u vatri Usuda, moć prstena i dalje lako zavodi slabe Ljude. Mi smo kupili jeftinu kopiju u prodavnici suvenira i proveli ostatak dana ozbiljno se svađajući ko će da nosi, mazi i miluje my preciousssss...

 

IMG_8760.thumb.JPG.2f9e4fadcaf365d70ed4b60868a670df.JPG

Jel' ima i obilaska Morije? :D  Mnogo lep predeo. 

Link to comment

Pomenuh neki dan da su iz silikonske doline po pravilu stipse. Lika sam odbio pre neki dan zato sto sam video da je ponuda niska i sad me opet poziva na intervju. Lik je u fazonu da pozove brdo ljudi pa da se pokoljemo ko ce za bednije pare da mu radi. More mrsh!

 

Quote

Compensation: • We seek the Best Value Proposition. The lower the rate you offer, the more bonus points you'll get during the evaluation of your application. So give your best bid. We're not into haggling. If your rate is higher than comparable competitors, we'll just move on.

Nabijem ih sve u dolini silikonskoj

 

edit: sto je najgore ogadice mi seriju koju volim

 

http://www.imdb.com/title/tt2575988/

Edited by katamaran
Link to comment

A upravo se borim sa koskom koju mi je drugi jenki uvalio. Iskusno nije hteo da me plati na sat nego za projekat i sve bolje kapiram koliko ce projekat trajati...

 

Na prvu loptu mi se ucini da cu zavrsiti za dva sata a platio mi preko 21. Sad vec vidim da ce biti nocas besani u Sijetlu :ph34r:

 

edit 2: srecom ovaj ipak normalan :) Najveci deo posla mi odlozio za sutra i to ce znacajno da ga smanji jer mu ne treba sve.

 

edit: mnogi kukaju na te startape. Retko ko se s njima usrecio.

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...