Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, peralozac said:

Shocking news! You won't believe what's happened in Australia!

- Slaves made to work on Sundays!

- Writing on forums does pay!

 

MCG.thumb.PNG.7c046adc4b65b4e771156883c62ac970.PNG

 

P.S. Ko ne zna, MCG je olimpijski stadion, a svi znamo da je Olimpijada 1956. bila mamatata u odnosu na onaj patetični sidnisajderski copy/paste 2000. ;) 

 

P.P.S. Moderacijo, znam, pliva patka preko Save. Praštajte, nisam mogao da odolim. Sklanjam uskoro. 

Da ne pobegne. Svaka tebi čast za dobru volju, što rek'o stariji kolega kad dođe neki zajednički krkanluk bacam pivo

 

Za to vreme, moj republički (NSW) poslanik mi šalje čestitku za 50. rođendan (je li to nasleđeno od Engleza, tj. ima li to u UK/u Kanadi/na NZ? Znam da se ovde dobija čestitka od kraljice za 100. rođendan ...), a od savezne vlade dobijam informacije o paketu koji će uskoro da stigne u koji žele da im zapakujem, što bi Radovan III rekao, "minuli rad" i pošaljem na analizu. Država rešila da joj je jeftinije da uhvati rak debelog creva u začetku, pa svima šalje paket za okrugli rođendan. Plutokratija.

 

Share & Enjoy

Link to comment
18 hours ago, Gojko & Stojko said:

a od savezne vlade dobijam informacije o paketu koji će uskoro da stigne u koji žele da im zapakujem, što bi Radovan III rekao, "minuli rad" i pošaljem na analizu. Država rešila da joj je jeftinije da uhvati rak debelog creva u začetku, pa svima šalje paket za okrugli rođendan

 

Ja sam imao dva slučaja u bliskoj porodici tako da sam sa redovnom naprednom varijantom analize "minulog rada" po savetu lekara krenuo već sa 35. Radi se pod punom anestezijom i celokupno iskustvo od zakazivanja do otpusne liste je pozitivno, koliko već bilo kakav kontakt sa lekarima to može biti. Ono, bar te tretiraju civilizovano pa ti ostane neko dostojanstvo i ne osećaš se kao komad mesa. Plus dobar osećaj da pare date za privatno osiguranje nisu bačene u vetar :)

 

Link to comment

Ovi sto hvale sa lica mesta su zadovoljni mrvicama koje su im bachene sa plutokratskog stola. Ovi sto lice mesta nisu ni videli a hvale za dzabaka samo na konto prociscenih mozgica.

Link to comment
On 3/21/2018 at 10:52 PM, peralozac said:
On 3/21/2018 at 10:34 PM, noskich said:

 

Moje drzanje novca u banci ne stvara novac ni iz cega i duva balon/sabija sirotinju u jos uzi cosak kao sto stvara tvoje podizanje kredita.

 

Srećno sa tom odbranom na revolucionarnom sudu, ali cenim da ćemo se držati za ručice ispod giljotine.

 

Noskiču, u međuvremenu je forum tehnički uznapredovao pa evo slike koja govori više od gomile reči.

 

 :samogilja::samogilja:

Pera Ložač   Noskič

Link to comment

Shark Beach (Nielsen Park) u zalivu (Sydney Harbour), juče (prve dve slike) i danas (ostatak). Juče je bio Veliki petak, ništa nije radilo, bilo je sunčano i plaža je bila poprilično puna. Danas su radnje radile, pa je narod pohrlio u kupovinu (sutra je Uskrs i opet će sve da bude zatvoreno). Temperatura je danas bila stepen-dva niža nego juče, ali je bilo oblačno, posebno na okeanu pa je i to uticalo da plaža bude prazna, kako se samo poželeti može. Voda čista i topla kao vazduh napolju, samo neki Brazilci pikaju loptu.

 

Inače je ova plaža okrenuta na sevrozapad, pa ima sunca mnogo duže nego an  okeanskim plažama, a ima neku mikro klimu gde je zaobilaze oblaci sa okeana kad nije skroz oblačno, tako da se svake godine par puta desi ovakav dan kad je lepo a nema nikoga. Nije daleko od centra, dvadesetak minuta kolima, parking besplatan, autobus od centra staje na par minuta od plaže, u kafeu na plaži služe šampanjac sa plastičnim čašama za na pesak. Plutokratija.

 

7Pvk6Ls.jpg

 

JMoB9Oc.jpg

 

UZ0uiXr.jpg

 

ILH7Iuq.jpg

 

kHBD1dg.jpg

 

vH2PXBs.jpg

 

fv2FeGL.jpg

 

ylEQQqT.jpg

 

j7FsgUj.jpg

 

rNNqesR.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment
2 hours ago, Gojko & Stojko said:

Shark Beach (Nielsen Park) u zalivu (Sydney Harbour), juče (prve dve slike) i danas (ostatak). Juče je bio Veliki petak, ništa nije radilo, bilo je sunčano i plaža je bila poprilično puna. Danas su radnje radile, pa je narod pohrlio u kupovinu (sutra je Uskrs i opet će sve da bude zatvoreno). Temperatura je danas bila stepen-dva niža nego juče, ali je bilo oblačno, posebno na okeanu pa je i to uticalo da plaža bude prazna, kako se samo poželeti može. Voda čista i topla kao vazduh napolju, samo neki Brazilci pikaju loptu.

 

Inače je ova plaža okrenuta na sevrozapad, pa ima sunca mnogo duže nego an  okeanskim plažama, a ima neku mikro klimu gde je zaobilaze oblaci sa okeana kad nije skroz oblačno, tako da se svake godine par puta desi ovakav dan kad je lepo a nema nikoga. Nije daleko od centra, dvadesetak minuta kolima, parking besplatan, autobus od centra staje na par minuta od plaže, u kafeu na plaži služe šampanjac sa plastičnim čašama za na pesak. Plutokratija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share & Enjoy

 

A ja sam taj dan proveo sa tipom koji zivi u garazi i nije jedini. Pet garaza su stalno nastanjene u zgradi. Elektricni kabl su provukli iz osvetljenja i onda produznim kablovima ima mali frizider, kuvalo, jednu ringlu i za punjenje mobilnog. Slike nemam, decko se krije i plasi se da ga neko ne prijavi. Uz oba zida su kutije koje su ostavljene kako bi mu renta u garazi bila jeftinija, poslagane visoko, posred garaze je madrac, pozadi uz zid mini frizider, ispred su dve stolice. Na jednoj sam sedeo ja, na drugoj jedan moj drugar i stanar u garazi sedeo na madracu.

Radi baustelu, gradjevina, vec 20 godina je u Australiji, poreklom iz Makaoa. I nema nista. Doveo je bio zenu iz Kine, ona dovela svoju majku, rodila decu, a kada je dobila papire razvela se, on sve izgubio. Pije tri litra crnog vina svaki dan, onog goon vina iz kartonske ambalaze. Tuga.

 

Sipao je to vino u donji deo plasticne flase, isekao je gornji deo. Drugar i ja smo mu doneli solje.

Edited by noskich
Link to comment

A drugar do mene je isao u St. Joseph's Hunter's hill, skolu koju pohadjaju deca svih plutokrata u Sidneju. Nije iz bogate porodice, vec je baba svoju zaostavstinu bila namenila da on i sestra odu u najbolju najskuplju skolu. Jer je baba znala da kad pohadjas tu skolu i imas veze sa plutokratskom decom sve ti je obezbedjeno. 

Medjutim, ocigledno, da je moj drugar sledio instrukcije pametne babe ne bi sedeo do mene u garazi. Ne, vec se nakon dve godine u skoli zestoko potukao i bio isteran iz skole. Prokockao je svoju sansu sto mu je baba dala. Izgubio kontakt sa decom plutokrata i eto. Ostala mu samo secanja na viletine u koje je dolazio kada im je bio drugar tada, pre 15-ak godina.

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...