Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

https://www.internations.org/expat-insider/2017/finance-housing-index-39283

 

In the best cities for money-savvy expats, housing costs remain affordable, and a balanced budget is the rule rather than the exception.

Bangkok is the #1 city for expat finance worldwide.

 

ei2017_finance-housing-index_top15.png

 

Friendly and Affordable: Bangkok
Two out of the top 3 cities for finance and housing are located in Southeast Asia, with Thailand’s capital coming in first place. Bangkok does extremely well in both subcategories, and for expat finance it is even the number one worldwide.

Among the respondents in Bangkok, 26% cite financial reasons as one of their motivations for moving abroad, compared to a global average of 15%. Their decision to relocate to Bangkok has paid off: over two-thirds (68%) are generally satisfied with their personal finances, with only 14% judging them negatively (vs. 25% globally). Nearly nine in ten expats (89%) also state that their household income is enough or more than enough for everyday expenses.

Expats in Bangkok are just as happy with their housing situation, especially with the affordability of their accommodation. Over one in five (21%) even think housing in Bangkok is very easy to afford. An impressive 83% also say that expats have little or no trouble finding housing in the Thai capital.

When it comes to rating the local cost of living, Bangkok ranks 4th out of 51 cities: 69% overall are content with this aspect of urban life abroad. An expat from Venezuela, for example, mentions the “affordable cost of living” as one of the things they appreciate most about their life in Bangkok.

However, it also needs to be considered that some of the expats in Bangkok are fairly well-off: one in four respondents has an annual household income of over 100,000 USD.

Link to comment
20 minutes ago, noskich said:

...

 

Dobrodošao kući domaćine! Evo da priznam javno da si mi nedostajao i da mi je drago što si se vratio. Trudili smo se da održimo kakav takav nivo, ali nije to to bez tebe. Živ bio i u zdravlju postovao.

Link to comment
57 minutes ago, MilenaS said:

Jao ponovo za referencu Expat insider od Internations. Ma fuj. sponosred content Afak

super je internations za upoznavanje. saljem nove kolacice na njihove zurke. 

Link to comment
6 hours ago, peralozac said:

 

Dobrodošao kući domaćine! Evo da priznam javno da si mi nedostajao i da mi je drago što si se vratio. Trudili smo se da održimo kakav takav nivo, ali nije to to bez tebe. Živ bio i u zdravlju postovao.

 

+milonce

 

gde drugo da nadjem ozi doom&gloom na jednom mestu sem ovde? noskich proceslja internet i obavi posao za sve nas. da ovde ne zavirim ne bih ni znala koliko mi je zapravo lose. noskic ladno da uvede pretplatu!

Link to comment
On 2/28/2018 at 9:18 PM, noskich said:

Reklama za sindikate

 

"Membership fees are 100% tax-deductible." - heh, nisam znao ovo.  A jes' vala lep osećaj kad nešto klejmuješ.

 

U mojoj industriji sindikati su jako moćni, a radnici/tehničari zaštićeni kao beli medvedi. Sa svim mogućim i nemogućim dodacima redovno sa platama biju inženjere, a neki i projekt menadžere.

 

Tema štrajka je izlišna. Do njega nikad ne dolazi u klasičnom smislu jer kad sindikat želi da pokaže mišiće onda se zgodno aktivira neka od milion Health, Safety & Environmental stavki. Jednom na primer (naravno baš za vreme pregovora o izmeni kolektivnog ugovora) propalo je nedeljama pre toga dogovarano puštanje u rad nekog pogona jer su tehničari to jutro odbili da rade pošto su na terenu bile samo dve mobilne klonje, a ne tri kao što je propisano za toliki broj radnika (mesecima pre toga su zapišavali bush i ništa im nije smetalo). Drugom prilikom je kiša jedva malo rominjala ujutro (ostatak dana bio sunčan), ali dovoljno da oni odbiju da izađu na teren. Posebna priča su environmental fore. Učinilo se jednom radniku oštra oka da je video neku žabu pred izumiranjem i stajali radovi dok nije stručnjak za žabe došao i ispitao situaciju. 

 

Zanimljivo da se većina ovih problema dešava tokom nedelje, a kad dođe vikend sa svojim dodatnim koeficijentima onda svi problemi prestaju i prijavljuje se maksimalan broj sati,.. 

Link to comment

E Perice Perice

Ne mogu da vjerujem da ti ne znas sta sve mozes da klejmas. Moras malo vise da citas one debele knjige sa sitnim slovima.

Ja kao privatnik naravno prezirem sindikat i sva ta radnicka prava.

Ako mi neko odradjuje posao ja ga platim po trzisnoj cijeni. Kraj price.

Ali moja draga radi u drzavnoj skoli i placa oko hiljadu baka godisnje taj jbeni union. Mislio sam bice 300-400 kad ono tausenka mili brate. Stvarno ga pretjerase.

A onda na svakih par godina imaju pregovore oko povecanja plata. Ako su liberali na vlasti ide obavezan strajk kao 2011 recimo. Kad su laburisti onda glumataju da se nesto cjenkaju.

Totalna plutokratija

Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

E Perice Perice

Ne mogu da vjerujem da ti ne znas sta sve mozes da klejmas. Moras malo vise da citas one debele knjige sa sitnim slovima.

Ja kao privatnik naravno prezirem sindikat i sva ta radnicka prava.

Ako mi neko odradjuje posao ja ga platim po trzisnoj cijeni. Kraj price.

Ali moja draga radi u drzavnoj skoli i placa oko hiljadu baka godisnje taj jbeni union. Mislio sam bice 300-400 kad ono tausenka mili brate. Stvarno ga pretjerase.

A onda na svakih par godina imaju pregovore oko povecanja plata. Ako su liberali na vlasti ide obavezan strajk kao 2011 recimo. Kad su laburisti onda glumataju da se nesto cjenkaju.

Totalna plutokratija

Nema od njih nikakve koristi. Nikakve... :)

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...