Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pat pozicija.
Mlad organizam a prihodi niski.
Ljudi misle da je bolje da plaćaš ratu i živiš život bez kuknjave. Ti misliš da je bolje da plaćaš rentu, (takoreći skoro) bez vlasničkih aspiracija. Sve ima svoje prednosti. Ne mogu da ih nabrojim ali ima valjda nekih.

Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

 

Netacno, ja sirotinja nisam, ja sa sirotinjom zivim i radim. I znam kako im je. I nisam kao neki koji su zadovoljni time sto su daleko bolji od jadnika koji nemaju za koricu hleba. Ja necu da budem kao moj stojko salonski "komunista". Ja hocu da SVAKO, svaki covek na ovom svetu pristojno zivi. 

Zivim veoma skromno i ponosim se time. Ne zelim da trosim luksuz dok milijarde nemaju za koricu hleba. 

Ali ni ne zelim da ceo zivot provedem kao korporrativni dron koji odradjuje otudjeni prinudni rad. Niti da budem u poziciji da nemam da platim medicinske racune ako mi nekome u porodici bude veoma lose.

 

Zato sa svoje dve ruke radim i stedim. Otkupljujem svoje ropstvo kao u antickoj Grckoj.
 

 

kako ne zelis luksuz kada ponavljas ko pokvarena ploca, kako stan u predgradju nije dovoljno dobar, nego bas mora u centru i u finom kraju, i dvosoban nije dovoljan, i bas mora da se kupi, ne iznajmljuje,  itd itd, obrces vec 100 strana istu pricu. 

 

A, kao mizeran si jer ti zao drugih, ne zbog sebe. Aj vazi, ali sumnjam da ces ikad nagomilati dovoljno para, niti da ces ikad biti manje mizeran. niti da ce iko od tih siromaha kojij ti je zao videti ista od tih tvojih para.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, rajka said:

 

kako ne zelis luksuz kada ponavljas ko pokvarena ploca, kako stan u predgradju nije dovoljno dobar, nego bas mora u centru i u finom kraju, i dvosoban nije dovoljan, i bas mora da se kupi, ne iznajmljuje,  itd itd, obrces vec 100 strana istu pricu. 

 

A, kao mizeran si jer ti zao drugih, ne zbog sebe. Aj vazi, ali sumnjam da ces ikad nagomilati dovoljno para, niti da ces ikad biti manje mizeran. niti da ce iko od tih siromaha kojij ti je zao videti ista od tih tvojih para.

 

 

 

Neki ljudi jednostavno uživaju da se pate i da budu žrtve. :) 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Pise moj stojko koji zivi u svom jevrejskom marksistickom plutokratskom balonu od sapunice kako ne vidi siromastvo i kriminal. 

A meni preporucuje da se zaduzim kao vo i dam 600,000 dolara za dvosobni stan u oronuloj zgradi izgradjenoj 60-ih godina od azbestosa (dokazani kancerogen), na pola sata hoda od vozne stanice u predgradju gde sama zena ne moze da hoda ulicom nocu. Ja danas cekam zenu na stanici kada zavrsi nocnu smenu i isto to bih radio u ovom drugom predgradju koje moj stojko preporucuje, a za zivu glavu ne bi tamo ni rentao, a kamoli kupio.

 

Moj stojko zivi na dve vozne stanice od posla, meni bi prvo nakon sto otpesacim pola sata do Rockdale stanice bilo 15. Manje vise slicno kao sada. 

 

3 miliona ljudi u Australiji zivi ispod granice siromastva. Vise ima beskucnika po glavi nego Srbija. Hitna pomoc kosta 1000 dolara samo da se pojavi.

Ludaci hodaju gradom. Znao sam jednog decka koji je bio u takvom stanju da je policija morala da ga silom odvede u mentalnu ustanovu. Tamo je nadrogiran bensedinima i pusten sledeci dan. Zasto, pa zato sto sat vremena kod dobrog psihijatra kosta 500 dolara. Kod advokata isto. Ne daj boze nesto da ti zafali ili da te tuzi neko ko novca ima. Trecina ljudi u Australiji hodaju krezubi jer nemaju da plate za zubara.

 

Moj stojko je kao oni novokomponovani skorojevici u Srbiji koji pricaju da uz pozitivno misljenje Srbija jeste odlicna zemlja za zivot, kako ono bese 100 lepih dana u Srbiji ili tako nesto?

 

http://www.smh.com.au/nsw/sydney-man-stabbed-in-buttock-after-answering-the-door-20170312-guwi83.html

 

Man stabbed in buttock after answering door of Rockdale home

https://www.hit.com.au/news/sydney/police-appeal-for-help-locating-missing-rockdale-teen-14

 

Police Appeal For Help Locating Missing Rockdale Teen

Imam nekoliko prijateljica/radnih koleginica koje zive u Rockdale (ili blizoj okolini tipa Kogarah, Carlton itd) i nijedna mi se do sada nije pozalila na bezbjedonosne probleme pri povratku s posla ili iz grada. Mada moram dodati da ne rade posao u smjenama kao tvoja zena. Sve uredno otplacuju svoje kredite za stanove (bez azbestosa) i savrseno im odgovara lokacija, jer je samo 20 minuta vozom od strogog centra grada gdje vecina radi. Toplim vecerima poslije posla ili vikendom prosetaju 20 minuta (2km) do najblize plaze (Brighton-le-Sands) koja iako zalivska i ne tako kristalno cista kao one na otvorenom okeanu moze da posluzi kao vise nego dobro osvjezenje. iDemo bi dodao i mogucnost da se ode na tursku kafu i burek u jednoj od vise makedonskih burekdzinica subotom ujutro. Da neko ne shvati pogresno, Rockdale je prilicno multi-kulti saren kraj gdje uz makedonsku postoji i kineska, grcka, libanska i nekolicina drugih etnickih zajednica.

 

Mozda takav zivot ne odgovara tvojim visokim standardima, al nemoj da lazes i izvrces istinu kao sto imas obicaj da radis.

 

Link to comment

Ma čoveku dosadno na poslu, pa lupa gluposti...

 

Kuka na porez, živi od njega...

 

Koga na stanodavce, iznajmljije gajbu...

 

Kuka na nizak standard, pun keša...

 

I ovo mi je najjače, kad priča da SVI rade, kao i on, poslove koje ne vole da bi preživeli, a pre par meseci se gomila ljudi na ovom topiku izjasnila da jako voli svoj posao i uživa u njemu i da bi radila i dalje taj posao, i kad bi imala neki kintu sa strane...

 

ALi, on samo vrti svoju ploču...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

I ovo mi je najjače, kad priča da SVI rade, kao i on, poslove koje ne vole da bi preživeli, a pre par meseci se gomila ljudi na ovom topiku izjasnila da jako voli svoj posao i uživa u njemu i da bi radila i dalje taj posao, i kad bi imala neki kintu sa strane...

 

ALi, on samo vrti svoju ploču...

 

 

ali kako ne shvatas?!!! ti volis svoj posao zato sto ti je ispran mozak! kada bi poslusao noskicha video bi pravu istinu, da si u stvari rob, pa bi onda mogao da budes mizeran kao on. Ali ko ti je kriv kad neces.

Link to comment

:D

Volim svoj posao jer mi je ispran mozak... Sjajno, stavio bih ovo u potpis jednog dana...

Mislim, zašto je teško shvatiti da postoji gomila ljudi koji vole svoj posao i uživaju u njemu?

Link to comment

@radisa zato sto to vodi introspekciji i zapitkivanju samog sebe zasto ja ne radim ono sto volim. U tom preispitivanju mozes da dodjes i do zakljucka da si sam kriv za to, bar delimicno, sto je realno vrlo neprijatno saznanje, osetila na sopstvenoj kozi. 

Sad, mene je to saznanje ‘oslobodilo’ da tako kazem. Kad sagledas lepo dokle su okolnosti krive a odakle ti sam, krenes da radis na tome. Ili, optuzis ceo svet da je nakrivo a ti jedini u pravu.

Link to comment

Noskichev lifestyle bi imao moje puno postovanje i divljenje kad bi 80% svojih prihoda donirao beskucnicima poput urugvajskog presdjednika Jose Mujica.

Ovako lik samo gomila kesh koji ce da koristi na jeftinu radnu snaga Tajlanda.

Mada misljenja sam da se toliko navikao na zivot crkvenog misa i rasta balansa na tekucem racunu da ce ostati tu dje jos dugo dugo

Link to comment
7 hours ago, noskich said:

 

 Hitna pomoc kosta 1000 dolara samo da se pojavi.

Je l' bi mogao neko ovo da potvrdi? Mnogo sam radoznao. Ovde kod mene 50 da se pojavi, 80 da te prebaci u bolnicu ground or air. A grad generalno nista jeftiniji od Sidneja.

Link to comment
17 minutes ago, Moracikus said:

Ja placam u MEL 80$ godisnje za 4clanu porodicu.

 

Potvrđujem.

 

A Noskič govori o ceni koju bi platio da nemaš tu pretplatu. Malo je preterao, ali ne mnogo. To generalno ima smisla kao i svako kockanje sa osiguranjima. Zatreba ti hitna jednom u dvadeset godina i u plusu si. Kad imaš porodicu matematika nije baš na tvojoj strani, ali to je standardna Noskičeva boljka. Nikako da shvati da se nisu dramatično promenile sistemske okolnosti već njegove lične.

 

Za porodicu ima finansijskog smisla plaćati i privatno osiguranje i država to podstiče (ali i kažnjava izbegavanje uzimanja u određenim slučajevima zbog čega naš junak dosta kmeči u zadnje vreme), ali šššššš, nemojte mu reći, stvarno nemam snage da se upuštam u te rasprave. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...