Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

14 hours ago, noskich said:

 

Ne primam maramice, primam samo avionske karte do Pjongjanga. Podseti onoga ko je obecao da uplati.

Ili vremensku mashinu do SFRJ sa stanarskim pravom, besplatnim zdravstvom i skolstvom, socijalom, odmaralistima za zaposlene, paketicima za praznike i ostalim...

 

Prica iz SFRJ, jedan lik zavrsio fakultet, Novosadjanin. Ponude mu nakon diplomiranja posao u Futogu. On se neckao, kaze daleko mu (12 kilometara od centra) od roditeljske kuce. Poslodavac vadi kljuceve iz stola. Opet se ovaj pozali kaze nema zena posao, gde ce naci posao u Futogu? Kaze mu poslodavac nema problema.

I eto, jedan razgovor za posao, rezultat je bio stan i dva posla za oba supruznika. Gde to ima? Gde je to ikada bilo?

 

 

Link to comment
16 hours ago, Gojko & Stojko said:

Nestalo kombuhe, smak sveta :-) Dobar.

 

Pa kažem ja da je Džoni Štulić odavno postavio najbolju dijagnozu -

 

Čini mi se

rođače

da je standard pokvario ljude

jedu govna i

sanjare

 

Evo ga parnjak odavde

 

https://www.youtube.com/watch?v=unkIVvjZc9Y

 

Ja bih živeo u Rokdejlu u tom stanu, da mi je alternativa život u kući sa od ranije nepoznatim cimerima.

 

Stan koji sam otplatio nije skočio na preko 1 milion dok sam ja živeo u njemu, prodao sam ga za mnogo manje - sadašnji vlasnik bi mogao da ga proda za preko milion. Jedan krov nad glavom sam prodao i kupio drugi, vrlo jednostavno.

 

Ja ne nabeđujem da je ovde Diznilend za sve, sve što sam ovde iznosio je da stari, nesposobni i nemoćni neće da umru gladni i na ulici, da se država (čak i sa liberalnom vladom) postara da im pomogne. Još da nije tačno da u ovom gradu nema gde da se izađe i da nema nikakve kulture, i na kraju da nije nemoguće da se poštenim radom kupi krov nad glavom (u ovome nisam jedini). Osim ako nisi provalio sistem u stilu Ducija Simonovića, pa šansu da se po stanu/kući )iznajmljenom ili u tvom vlasništvu, nebitno) šetkaš kao The Dude i češkaš jajca menjaš za zajednički umetnički život sa od ranije nepoznatim ljudima od kojih skimuješ veću rentu da bi ti živeo besplatno. Tebi Rokdejl nije dobar, a živiš u Oburnu (koji je daleko od geta, za neupućene u tom Oburnu ima prelepa botanička bašta sa baš japanskom temom) - sve što ja kažem je da dovoljno zarađuješ da ne moraš da živiš tako kako živiš i da kukaš na plutokratiju.

 

Share & Enjoy

 

Pise moj stojko koji zivi u svom jevrejskom marksistickom plutokratskom balonu od sapunice kako ne vidi siromastvo i kriminal. 

A meni preporucuje da se zaduzim kao vo i dam 600,000 dolara za dvosobni stan u oronuloj zgradi izgradjenoj 60-ih godina od azbestosa (dokazani kancerogen), na pola sata hoda od vozne stanice u predgradju gde sama zena ne moze da hoda ulicom nocu. Ja danas cekam zenu na stanici kada zavrsi nocnu smenu i isto to bih radio u ovom drugom predgradju koje moj stojko preporucuje, a za zivu glavu ne bi tamo ni rentao, a kamoli kupio.

 

Moj stojko zivi na dve vozne stanice od posla, meni bi prvo nakon sto otpesacim pola sata do Rockdale stanice bilo 15. Manje vise slicno kao sada. 

 

3 miliona ljudi u Australiji zivi ispod granice siromastva. Vise ima beskucnika po glavi nego Srbija. Hitna pomoc kosta 1000 dolara samo da se pojavi.

Ludaci hodaju gradom. Znao sam jednog decka koji je bio u takvom stanju da je policija morala da ga silom odvede u mentalnu ustanovu. Tamo je nadrogiran bensedinima i pusten sledeci dan. Zasto, pa zato sto sat vremena kod dobrog psihijatra kosta 500 dolara. Kod advokata isto. Ne daj boze nesto da ti zafali ili da te tuzi neko ko novca ima. Trecina ljudi u Australiji hodaju krezubi jer nemaju da plate za zubara.

 

Moj stojko je kao oni novokomponovani skorojevici u Srbiji koji pricaju da uz pozitivno misljenje Srbija jeste odlicna zemlja za zivot, kako ono bese 100 lepih dana u Srbiji ili tako nesto?

 

http://www.smh.com.au/nsw/sydney-man-stabbed-in-buttock-after-answering-the-door-20170312-guwi83.html

 

Man stabbed in buttock after answering door of Rockdale home

https://www.hit.com.au/news/sydney/police-appeal-for-help-locating-missing-rockdale-teen-14

 

Police Appeal For Help Locating Missing Rockdale Teen

Edited by noskich
Link to comment
15 hours ago, Time Crisis said:

 

Objasnio

 

 

Samo ako studije traju 5+ godina ako se dobro sećam.

 

Ti znas sta je Auburn i Rockdale iz Srbije.

Link to comment
15 hours ago, Simon said:

Буди тако љубазан па разјасни ово о социјали у СФРј.

 

Pa evo da razjasnim. U SFRJ si sa zavrsenim fakultetom imao garantovan dobar posao. Svako je mogao da ga zavrsi jer je obrazovanje bilo besplatno. Kao takav si dobijao stanarsko pravo. letovanje. besplatno zdravstvo i obrazovanje za celu porodicu, penziju. Zivot bez brige. Ovo ovde sto moj stojko prodaje za socijalnu drzavu sa manje od 3% socijalnih stanova koji se rushe pa vremenom ima jos manje, a ima vise beskucnika po glavi nego u Srbiji i sve ostalo sto sam naveo je cisto iskrivljavanje realnosti.

 

Median zarada u Sidneju je 60 hiljada, nakon poreza to je 48,000. Gomile domacinstava zive od te jedne median zarade ili manje. Samci, razvedeni (stopa razvoda oko trecine), jedan partner koji mora da brine o deci jer bi u suprotnom radio za dzabe ili bi bio  na gubitku da placa straobalnu cenu vrtica...

Svi ti ljudi zive od danas do sutra na nuli. Jos su ti na nuli i dobri, koliko ih ide iz jednog duga u drugi.

 

http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@.nsf/Lookup/by Subject/6523.0~2015-16~Main Features~Household Income and Wealth Distribution~6

 

0.530!OpenElement&FieldElemFormat=gif

 

Moj stojko je uvek ziveo u fensi krajevima i bio okruzen svakodnevno ljudima viskoih primanja.

Ja vec sad skoro 10 godina delim stanove i kuce po getima sa studentima, nezaposlenim, ljudima sa problemima. A i radio sam i radim sa njima kao i moja zena. Kockari, alkoholicari, zavisnici. Svetski vrh zavisnosti. Sto li su se prihvatili flashe, droge i kocke kada je zivot tako lep ovde?

To sto on vidi je 100 lepih dana u Srbiji.

Edited by noskich
Link to comment
8 hours ago, ObiW said:

Primer, godina? Sva moja generacija iz srednje je otisla u vojsku, bez izuzetka. I generacija pre mene. I generacija posle mene. I... razumes sta hocu da kazem.

Osim sto je postojao peer pressure medju mladima da je religija passe a ateizam kul. Makar je tako bilo po gradovima u Srbiji, za Bosnu i Hrvatsku ne znam.

 

U kontektstu noskicha, ateizam it is, jer svakako ne bi bio budista jerbo takvi nisu imali hram (to jest skupljali su se po kucama, kao Bozemeprosti, komunisticki disidenti). A noskich svakako ne bi isao toliku uz dlaku sistemu (koji mu omogucuje letovanje u radnickom odmaralistu i svinjske polutke preko sindikata) da kao Tihi i Prle cetres' prve konspirativno odlazi u stekove da sa kolegama peva hare krisna. Jeste on revolucionar, al' u svoja 4 zida..

I cenis da su i diplominari novinari kao sto si ti bili isto tako deficinarna roba pa su im delili kljuceve od stana kada se zaposle?

 

Nisu, bili su slepci i tad kao sto su i sad. 

 

To jest, ne gledaj dal se to tako nekom zalomilo, nego dal' bi se tebi zalomilo da si sa ovim obrazovanjem u toj drzavi. I racunaj koliko bi godina proveo sa roditeljima u stanu/kuci cekajuci da dobijes taj stan za dz.

 

Ja sam zavrsio dva fakulteta i magistraturu. Jedan od njih je novinarstvo. Sto ti vrlo dobro znas jer smo to prezvakali ovde vec 7-8 godina, ali i dalje ciljano istices to.

Doktorat sam krenuo pa sam digao ruke jer mi treba od necega ziveti. A u SFRJ su doktoranti imali sve uslove da pristojno zive i bave se svojom oblascu.

Kao sto se istice da sam 2009 (moram da naglasim pre OSAM godina) bio na neplacenom internshipu. Kao da je sramota i greh to raditi.

A itekako je bilo posla za novinare u SFRJ, dopisnistva bila po celom svetu, redakcije unutar zemlje na sve strane. Svaki region imao lokalne novine i radio.

Edited by noskich
Link to comment
8 hours ago, hazard said:

 

Pod uslovom da onda bude potpuno isključen iz političkog života. Da bi bio član partije, morao si zvanično da se deklarišeš kao ateista. A bilo ti je potrebno da budeš član partije da bi mogao da budeš milion drugih stvari. A i van toga, ako si otvoreno pokazivao da si vernik, mogao si da imaš raznih problema.

 

Ne kažem, moglo je da se živi kao otvoreno religiozna osoba, ali su takvi svakako bili diskriminisani.

 

A u demokraciji i ljudskim pravima diskriminacije nema: 

http://cass.anu.edu.au/sites/default/files/documents/external-relations/Minorities Find It Harder To Get Jobs (ANU Research) - media clippings.pdf 

 

Tom, Dick or Anna beat Hu to the job

Bosses prefer to interview Anglos

Sorry Hassan, the job goes to Andrew

 

Moja zena diplomirana informaticarka sa 5 godina radnog iskustva sa Tajlanda je provela prvih 3-4 godine ovde radeci na crno za pola minimalca. Na legalnoj vizi na kojoj je mogla da radi puno radno vreme. Ali eto, azijsko ime, azijski izgled, azijski akcenat. Dan danas radi nocne smene.

 

Edited by noskich
Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

 

Pa evo da razjasnim. U SFRJ si sa zavrsenim fakultetom imao garantovan dobar posao.

 

Hahahahahaha,

 

Hahahahahahaahahahaha.

 

Bahahahahahahahahahahahahaha.

 

E nasmejao si me u ovo kasno popodne.

 

Imao si zagarantovano dobar posao sa zavrsenim fakulteto negde prvih 15 godina posle rata, dok se nije nadoknadila elita pobijena u ratu.

 

Sezdesetih je pocela emigracija u inostranstvo, mi smo tada poslali milion gastarbajtera, toliko nam je ekonomija bila dobra.

 

Sedamesetih vec vise nije bilo lako otici, pa su se drugovi setili da rasterete biroe za zaposljavanja omogucavanjem duuugog studiranja.  Prosek studiranja na BU je osamdesetih vec bio 7 godina. 

 

Osamdesetih je dosla maca na vratanca. Prvo drustvene nauke, pa zatim prirodne... do pocetka rata su samo inzinjeri i programeri mogli da po zavrseku fakulteta lako nadju posao. Dobro placen posao je i za njih bila lutrija.

Link to comment
10 minutes ago, noskich said:

 

Ja sam zavrsio dva fakulteta i magistraturu. Jedan od njih je novinarstvo. Sto ti vrlo dobro znas jer smo to prezvakali ovde vec 7-8 godina, ali i dalje ciljano istices to.

Doktorat sam krenuo pa sam digao ruke jer mi treba od necega ziveti. A u SFRJ su doktoranti imali sve uslove da pristojno zive i bave se svojom oblascu.

Kao sto se istice da sam 2009 (moram da naglasim pre OSAM godina) bio na neplacenom internshipu. Kao da je sramota i greh to raditi.

A itekako je bilo posla za novinare u SFRJ, dopisnistva bila po celom svetu, redakcije unutar zemlje na sve strane. Svaki region imao lokalne novine i radio.

Kakve veze ima sta si zavrsio u inostranstvu? U Srbiji si zavrsio novinarstvo, i pricamo o tome kako su novinari ziveli u SFRJ. Jeste, bilo je mnogo vise novina, ali je i raspon plata bio mnogo veci nego sto je danas. Sve je zavisilo od toga gde radis, sto je uobicajeno, ali je neuobicajeno da je odnos plata, za 2 sluzbenika koji imaju isto obrazovanje i isto godina sluzbe mogao da bude 1:2, a u losoj godini cak i 1:3.  Kako tvoj posao moze da bude "dobar posao" ako znas kolegu sa godine koji radi u Tanjugu i dobija 3 puta vecu platu, a imate istu poziciju?

Link to comment
8 hours ago, hazard said:

 

Ma kakvi diplomirani novinari, lekari specijalisti su bili na listi čekanja za stanove po 10 godina i više.

 

To što se nekom liku iz NS zalomilo da dobije tako lako stan u Futogu je izuzetak koji potvrđuje pravilo.

 

A takvih izuzetaka ima i na Zapadu. Evo npr. mnogi fakulteti u SAD će kada žele da zaposle nekoga kao profesora, obezbediti i posao za supružnika te osobe (to se zove "spousal package"), a obezbediće i stan dok se novozaposleni ne snađu u novom gradu. Tako da eto odgovora na pitanje "gde to ima".

 

No džabe to objašnjavati noskichu. On jarko želi da živi u nekoj svojoj zemlji-dembeliji, čoveka jednostavno smara što ne može uz minimalni uložen napor da dobije sve što želi u životu na tacni. I onda zamišlja da takve zemlje-dembelije postoje (S. Koreja) ili su postojale nekad (SFRJ).

 

Tako da evo: noskichu, batali te izmaštane socijalističke dembelije, ono što ti želiš bilo je moguće samo u nekom feudalizmu, naravno pod uslovom da si član povlašćenog sloja društva (aristokratije/plemstva). Naravno može i danas ako si naslednik nekog milionera ili milijardera, a la Paris Hilton. Ali feudalizam je bio bolji po te na vrhu. Paris Hilton može i da (ako je baš tupson) bankrotira i ostane bez svega, feudalcima je bilo dosta teže da ostanu bez seljaka koje će bičevati da im obezbeđuju lagodan i bezposlen život.

 

Noskich klasicni dembelan. Zavrsio dva fakulteta, magistraturu, bio radio doktorat... Radi dva posla vec cetiri godine.

 

Neee, sve sto noskich kaze je da svaki covek na ovom svetu zasluzuje zivot dostojan coveka. Krov nad glavom, hranu, medicinsku negu. obrazovanje. Svako.

 

E to "ne moze" jer 1% kontrolise 50% resursa. Ali ispiraju mozak ljudima kako bi oni prihvatili da je to fizicki nemoguce.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Kakve veze ima sta si zavrsio u inostranstvu? U Srbiji si zavrsio novinarstvo, i pricamo o tome kako su novinari ziveli u SFRJ. Jeste, bilo je mnogo vise novina, ali je i raspon plata bio mnogo veci nego sto je danas. Sve je zavisilo od toga gde radis, sto je uobicajeno, ali je neuobicajeno da je odnos plata, za 2 sluzbenika koji imaju isto obrazovanje i isto godina sluzbe mogao da bude 1:2, a u losoj godini cak i 1:3.  Kako tvoj posao moze da bude "dobar posao" ako znas kolegu sa godine koji radi u Tanjugu i dobija 3 puta vecu platu, a imate istu poziciju?

 

Pa ima veze jer sam u SFRJ imao uslova da zavrsim sta god hocu kad god hocu. Ako sam u inostranstvu to uspeo da zavrsim, pa kako tek onda ne bih u SFRJ besplatno sa svim uslovima?

Link to comment

Otvorio sam novi topik, ali evo i ovde:

 

Dragi forumaši dobre volje,

 

https://igg.me/at/noskich/x

 

Solidarity over Plutocracy! - Solidarnošću protiv plutokratije!

 

Poor Noskich lives in a ghetto, forced to share his shack-like rented house with the roommates. In order to survive, poor Noskich has two low-paying jobs and spends four hours commuting every single day. Help poor Noskich!

 

Siroti Noskič živi u getu u iznajmljenoj montažnoj kući koju je primoran da deli sa cimerima. Da bi preživeo, siroti Noskič radi dva slabo plaćena posla i svakog dana provede četiri sata putujući. Pomozimo sirotom Noskiču!

 

Ko može - neka donira koliko može.

Ko ne može - ovo je topik gde se Noskiču mogu ostaviti tople poruke podrške.

 

Delite dalje i hvala unapred na svim prilozima!

Link to comment
8 hours ago, palikaris said:

@Peter Fannije ni to bilo pod must, moglo se, ali mnogo mnogo teze. ali, opet, kome se jebe da bude rukovodilac u normalnom drustvu, gde mozes da radis svoj posao i od toga da pristojno zivis. samo laktarosi su to jurili. 

 

Upravo.

Link to comment
41 minutes ago, noskich said:

 

Ti znas sta je Auburn i Rockdale iz Srbije.

 

Video sam gomilu pristojih stanova koje si sam postovao i koje bi mogao lake ruke da iznajmiš, samoda nisi tolika stipsa. :)

Link to comment
1 minute ago, peralozac said:

Otvorio sam novi topik, ali evo i ovde:

 

Dragi forumaši dobre volje,

 

https://igg.me/at/noskich/x

 

Solidarity over Plutocracy! - Solidarnošću protiv plutokratije!

 

Poor Noskich lives in a ghetto, forced to share his shack-like rented house with the roommates. In order to survive, poor Noskich has two low-paying jobs and spends four hours commuting every single day. Help poor Noskich!

 

Siroti Noskič živi u getu u iznajmljenoj montažnoj kući koju je primoran da deli sa cimerima. Da bi preživeo, siroti Noskič radi dva slabo plaćena posla i svakog dana provede četiri sata putujući. Pomozimo sirotom Noskiču!

 

Ko može - neka donira koliko može.

Ko ne može - ovo je topik gde se Noskiču mogu ostaviti tople poruke podrške.

 

Delite dalje i hvala unapred na svim prilozima!

 

Ajde pa ako se nakupi za kartu do Pjongjanga. Kad vec onaj ko je obecao ne ispunjava obecanje.

Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Video sam gomilu pristojih stanova koje si sam postovao i koje bi mogao lake ruke da iznajmiš, samoda nisi tolika stipsa. :)

 

To isto kao sto si pisao da je vrhunski luksuz za porodicu sa malim detetom da zivi u stanu sa dve spavace sobe u predgradju pola sata vozom od centra. I da placajuci takav stan koji je medijana za taj deo grada nije problem sto mora da se izdvoji vise od jedne median zarade za rentu i rezije. A pri cemu nije luksuzan kraj poput Vracara, vec pre solidan deo Novog Beograda.

 

Sve online ti je Photoshop, to kako stvarno izgleda mozes videti uzivo. Samo sto ti sve iz Srbije bolje znas.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...