Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

8 hours ago, hazard said:

 

Recimo, možda nije bilo zvanično nužno da budeš član partije da bi bio direktor firme. I sigurno je bilo nekih direktora koji to nisu bili. Ali je bilo daleko lakše da postaneš direktor ako si bio član. Pa onda, ako ti nećeš da budeš član iz ovog ili onog razloga (npr. vernik si - ali ima i drugih, recimo, nisi komunista po ubeđenju političkom, ili milion drugih razloga), doživećeš da ti taj neki oportunista, recimo pokvareniji i manje obrazovan i sposoban od tebe, bude direktor...jer je našao prečicu putem partije. I to, kao, onda, nije problem?

 

Isto sve kada si WASP u anglo zemlji. Nije zvanicno nuzno, ali u praksi u gotovo svim foteljama sede WASP-ovi. Ima nesto ovih ostalih kojima mashu. Kao sto mashu zenama da pokazu da savladavaju 'gender gap'.

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

To isto kao sto si pisao da je vrhunski luksuz zxa porodicu sa malim detetom da zivi u stanu sa dve spavace sobe u predgradju pola sata vozom od centra.

 

Sve online ti je Photoshop, to kako stvarno izgleda mozes videti uzivo. Samo sto ti sve iz Srbije bolje znas.

 

A ti bi da budeš pet minuta peške od centra? Pola sata od centra je ok i za Beograd, a ne za jedan megalopolis kao što je Sidnej. Plus nemaš cimere i sve ostalo, ali jbg, moraš nešto i da platiš.

Link to comment
18 minutes ago, noskich said:

 

To isto kao sto si pisao da je vrhunski luksuz za porodicu sa malim detetom da zivi u stanu sa dve spavace sobe u predgradju pola sata vozom od centra. I da placajuci takav stan koji je medijana za taj deo grada nije problem sto mora da se izdvoji vise od jedne median zarade za rentu i rezije. A pri cemu nije luksuzan kraj poput Vracara, vec pre solidan deo Novog Beograda.

 

Sve online ti je Photoshop, to kako stvarno izgleda mozes videti uzivo. Samo sto ti sve iz Srbije bolje znas.

 

Evo iznad gde bih ja da budem. Dva posta iznad tvog posta. I ti i dalje izvrces da hocu da zivim 5 minuta od centra iako sam 20 puta napisao gde hocu da zivim. Ja stvarno ne znam kako te nije sramota od ovakvog izvrtanja. 

 

Hocu da zivim tamo gde zena moze da mi se vrati sama iz nocne smene. Gde ne moram da brinem da li ce dete nestati. Gde necu morati da putujem dva sata do posla kao iz Paracina do Beograda svaki dan.

Edited by noskich
Link to comment

Pa onda razvezi slamaricu i plati taj stan na pola sata od centra.

Umesto da se bodes nogama u dupe sto mozes da ustedis plus da zivis od svojih prihoda ti vristis kao da ti deru kozu sa ledja svaki dan. 

 

Link to comment

Pazi, zavrsio je DVA fakulteta i magistraturu, a radio ono sto bi obicna budala sa 6 meseci kursa na PMP ili Prince2 mogla da radi.

Sere kako je plutokratija i jer mora da radi, a onda masinovodje kad se razbole nakon rada 47 stepeni u hladu naviza supcima, a grad supkom sveta, jer njemu voz nije dosao na vreme?!

 

Slabo se ti secas SFRJ, usput, i kako je sve to funkcionisalo - a upravo zato se i zavrsilo onako kako jeste. Budi srecan sto imas taj posao od poreza normalnih ljudi, a pripazi i malo na sve lazi koje prosipas ovde.

Link to comment
4 minutes ago, nera said:

Pa onda razvezi slamaricu i plati taj stan na pola sata od centra.

Umesto da se bodes nogama u dupe sto mozes da ustedis plus da zivis od svojih prihoda ti vristis kao da ti deru kozu sa ledja svaki dan. 

 

 

+1000

Link to comment
12 minutes ago, dragance said:

Pazi, zavrsio je DVA fakulteta i magistraturu, a radio ono sto bi obicna budala sa 6 meseci kursa na PMP ili Prince2 mogla da radi.

Sere kako je plutokratija i jer mora da radi, a onda masinovodje kad se razbole nakon rada 47 stepeni u hladu naviza supcima, a grad supkom sveta, jer njemu voz nije dosao na vreme?!

 

Slabo se ti secas SFRJ, usput, i kako je sve to funkcionisalo - a upravo zato se i zavrsilo onako kako jeste. Budi srecan sto imas taj posao od poreza normalnih ljudi, a pripazi i malo na sve lazi koje prosipas ovde.

 

Ti znas sta ja radim. Inace imam i Prince2 Practitioner, i PMP, i P3O Practitioner  i  jos shtosta sto sam zavrsio za oko nedelju do dve u zavisnosti od intenziteta kursa. Nije problem zavrsiti kurs, stvar je u iskustvu.

 

I dalje ne razumes razliku izmedju prinudnog otudjenog rada i kreativnog ispunjavajuceg autonomnog rada.

I i dalje ti je prihvatljivo da 1% (a u stvari je rec o 0.001% poseduje 50% resursa dok su milijarde gola sirotinja koja jedva prezivljava.

 

the-global-wealth-report-2016-graph-4-en

 

Koje lazi? Napisi mi jednu laz koju sam napisao pa cu ti dokumentovati izvor. Ti si bre gori od plutokratskog spikera Envera Hodze. Taj spiker nije verovao u ono sto je citao, ti verujes i ne mozes ni da zamislis ista drugacije. Zadovoljan si mrvicama koje su ti plutokrate bacile i nemoj slucajno da rock the boat.

Edited by noskich
Link to comment
15 minutes ago, Time Crisis said:

 

+1000

 

Stan sa dve spavace sobe na pola sata od centra vozom tamo gde zena moze da se vraca iz nocne smene sama, gde nema bojazni za nestanak deteta i za gde ne mora da se putuje na posao dva sata kosta 1,2 miliona. I to moj stojko veoma dobro zna. On je takav stan platio 500K. I da, gde nema azbestosa u zidovima.

Edited by noskich
Link to comment

ako sebe sada vidis kao "golu sirotinju" koja "jedva prezivljava", a u stvarnosti si u top 0.01% na svetskom nivou, uvek ces se osecati kao gola sirotinja, koliko god da imas. zato ti nikad nije dosta, i mizerno gomilas pare na racunu, umesto da zivis. a pored toga, one koje zive svoj zivot i zadovoljni su zoves ovcama, ispranim mozgovima i sl. nera je u pravu, ti imas problem sa mozgom, a ne sa plutokratijom.

Link to comment
5 minutes ago, rajka said:

ako sebe sada vidis kao "golu sirotinju" koja "jedva prezivljava", a u stvarnosti si u top 0.01% na svetskom nivou, uvek ces se osecati kao gola sirotinja, koliko god da imas. zato ti nikad nije dosta, i mizerno gomilas pare na racunu, umesto da zivis. a pored toga, one koje zive svoj zivot i zadovoljni su zoves ovcama, ispranim mozgovima i sl. nera je u pravu, ti imas problem sa mozgom, a ne sa plutokratijom.

 

Netacno, ja sirotinja nisam, ja sa sirotinjom zivim i radim. I znam kako im je. I nisam kao neki koji su zadovoljni time sto su daleko bolji od jadnika koji nemaju za koricu hleba. Ja necu da budem kao moj stojko salonski "komunista". Ja hocu da SVAKO, svaki covek na ovom svetu pristojno zivi. 

Zivim veoma skromno i ponosim se time. Ne zelim da trosim luksuz dok milijarde nemaju za koricu hleba. Tako zivim sada, tako bih ziveo da sam multimilioner.

Ali ni ne zelim da ceo zivot provedem kao korporrativni dron koji odradjuje otudjeni prinudni rad. Niti da budem u poziciji da nemam da platim medicinske racune ako mi nekome u porodici bude veoma lose.

 

Zato sa svoje dve ruke radim i stedim. Otkupljujem svoje ropstvo kao u antickoj Grckoj.
 

Edited by noskich
Link to comment
3 minutes ago, Tpojka said:

Skoro da ispada da ti je krivo zbog toga što je čovjek za 500k kupio stan od 1.2m?

 

Nije mi krivo, samo necu da me nabedjuje kako je super ceo zivot otplacivati stan sa dve spavace sobe na pola sata vozom od centra koji ne sadrzi azbestos i ima izolaciju u kraju gde zena moze nocu sama da hoda ulicom. 

Link to comment
5 minutes ago, noskich said:

 

Netacno, ja sirotinja nisam, ja sa sirotinjom zivim i radim. I znam kako im je. I nisam kao neki koji su zadovoljni time sto su daleko bolji od jadnika koji nemaju za koricu hleba. Ja necu da budem kao moj stojko salonski "komunista". Ja hocu da SVAKO, svaki covek na ovom svetu pristojno zivi. 

Zivim veoma skromno i ponosim se time. Ne zelim da trosim luksuz dok milijarde nemaju za koricu hleba. Tako zivim sada, tako bih ziveo da sam multimilioner.

Ali ni ne zelim da ceo zivot provedem kao korporrativni dron koji odradjuje otudjeni prinudni rad. Niti da budem u poziciji da nemam da platim medicinske racune ako mi nekome u porodici bude veoma lose.

 

Zato sa svoje dve ruke radim i stedim. Otkupljujem svoje ropstvo kao u antickoj Grckoj.
 

 

Da, toliko si zabrinut za sirotinju i obespravljene da zivis dzaba na njihov racun.

 

Plus, to sto ti neces sa otplacujes stan 20-30 godina je isto kao sto neko nece da ide da zivi u nedodjiji i mora da rmba na njivi kako bi preziveo, sto onako srdacno preporucujes.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...