Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 hours ago, ObiW said:

Nista vam te pesmice ne valjaju, ova govori o pravim problemima savremenog coveka

Nestalo kombuhe, smak sveta :-) Dobar.

 

Pa kažem ja da je Džoni Štulić odavno postavio najbolju dijagnozu -

 

Čini mi se

rođače

da je standard pokvario ljude

jedu govna i

sanjare

 

Evo ga parnjak odavde

 

https://www.youtube.com/watch?v=unkIVvjZc9Y

 

2 hours ago, noskich said:

Je li bi ti ziveo u Rokdejlu u tom stanu? 

 

Slusaj, svakome je apsolutno jasno da je tebi lepo, otplatio si stan od 500k za 7 godina, taj stan skocio na 1,2 miliona dok si sedeo/lezao u njemu. Ti i zena imate plate ekvivalent 3000 eura u Srbiji. Svaka cast, alal vera.

 

E pa vest za tebe - nije svima isto tako lepo. I ne znam zasto nabedjujes da je ovde Diznilend za sve. Isto kao Yoyogi sto nabedjuje, samo druga zemlja. 

 

To to, iz penthousa sa tri spavace sobe na 15 minuta od centra me ucis o sreci u iznajmljenoj montaznog kuci koju delim sa cimerima u getu i iz koje mi treba dva sata do posla. Kako da ne. 

Ja bih živeo u Rokdejlu u tom stanu, da mi je alternativa život u kući sa od ranije nepoznatim cimerima.

 

Stan koji sam otplatio nije skočio na preko 1 milion dok sam ja živeo u njemu, prodao sam ga za mnogo manje - sadašnji vlasnik bi mogao da ga proda za preko milion. Jedan krov nad glavom sam prodao i kupio drugi, vrlo jednostavno.

 

Ja ne nabeđujem da je ovde Diznilend za sve, sve što sam ovde iznosio je da stari, nesposobni i nemoćni neće da umru gladni i na ulici, da se država (čak i sa liberalnom vladom) postara da im pomogne. Još da nije tačno da u ovom gradu nema gde da se izađe i da nema nikakve kulture, i na kraju da nije nemoguće da se poštenim radom kupi krov nad glavom (u ovome nisam jedini). Osim ako nisi provalio sistem u stilu Ducija Simonovića, pa šansu da se po stanu/kući )iznajmljenom ili u tvom vlasništvu, nebitno) šetkaš kao The Dude i češkaš jajca menjaš za zajednički umetnički život sa od ranije nepoznatim ljudima od kojih skimuješ veću rentu da bi ti živeo besplatno. Tebi Rokdejl nije dobar, a živiš u Oburnu (koji je daleko od geta, za neupućene u tom Oburnu ima prelepa botanička bašta sa baš japanskom temom) - sve što ja kažem je da dovoljno zarađuješ da ne moraš da živiš tako kako živiš i da kukaš na plutokratiju.

 

Share & Enjoy

Link to comment
3 hours ago, noskich said:

 

Ne primam maramice, primam samo avionske karte do Pjongjanga. Podseti onoga ko je obecao da uplati.

Ili vremensku mashinu do SFRJ sa stanarskim pravom, besplatnim zdravstvom i skolstvom, socijalom, odmaralistima za zaposlene, paketicima za praznike i ostalim...

 

Prica iz SFRJ, jedan lik zavrsio fakultet, Novosadjanin. Ponude mu nakon diplomiranja posao u Futogu. On se neckao, kaze daleko mu (12 kilometara od centra) od roditeljske kuce. Poslodavac vadi kljuceve iz stola. Opet se ovaj pozali kaze nema zena posao, gde ce naci posao u Futogu? Kaze mu poslodavac nema problema.

I eto, jedan razgovor za posao, rezultat je bio stan i dva posla za oba supruznika. Gde to ima? Gde je to ikada bilo?

Буди тако љубазан па разјасни ово о социјали у СФРј.

Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Ali ti hoces da se vratis u SFRJ... e pa cena povratka u SFRJ je budes ateista i da jedes svinjska rebarca...

Могао је у СФРЈ да буде шта хоће и да једе шта хоће, нико није морао да буде атеиста ако није хтјео. 

Link to comment
2 hours ago, ObiW said:

Dobijanje u startu oficirskog cina (i sluzenja roka od godinu dana umesto tri godine) je bilo u vreme tvog dede. Osamdesetih se u vojsku islo posle srednje skole.

Није тачно, могао си прво да завршиш студије па да идеш у војску. 

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Tebi Rokdejl nije dobar, a živiš u Oburnu (koji je daleko od geta, za neupućene u tom Oburnu ima prelepa botanička bašta sa baš japanskom temom) - sve što ja kažem je da dovoljno zarađuješ da ne moraš da živiš tako kako živiš i da kukaš na plutokratiju.

 

Share & Enjoy

 

Objasnio

 

19 minutes ago, Simon said:

Није тачно, могао си прво да завршиш студије па да идеш у војску. 

 

Samo ako studije traju 5+ godina ako se dobro sećam.

Link to comment
20 hours ago, Gojko & Stojko said:

Što se tiče mog utiska o nesposobnosti države Srbije za izgradnju i upravljanje nuklearnom elektranom, delimično sam ga formirao na osnovu opštog utiska o mentalitetu, koji na način sličan japanskom nije pogodan za formiranje nezavisnog tela koje bi sprovodilo nadzor i kontrolu rada i procedura takve elektrane, naprotiv vrlo je pogodan za zataškavanje problema odozgo. A dodatni veliki doprinos tom utisku daju nikad razrešeni događaji iz druge polovine devedesetih iz namenskih firmi - Prve Iskre iz Bariča, i Milana Blagojevića iz Lučana (koje nisu bile poslednje), plus iz Grmeča iz Zemuna iz istog tog vremena.

hvala na odgovoru.

pogodio si u srce stvari.

tome dodaj i novi trend da su keramičari i građevinski tehničari ministri i direktori, odnosno da je opasno neobrazovan i potpuno korumpiran svet stao na sva (ili gotovo sva) ključna mesta u državi.

Link to comment

Living in Switzerland ruined me for America and its lousy work culture
 

Spram Švajcarske Merika deluje kao Srbija zemlja trećeg sveta.

 

Quote

My husband and I were so accustomed to American Reality that when he was offered an opportunity to work in Switzerland, we both thought about travel and adventure — not about improving our quality of life. It hadn't occurred to us that we could improve our quality of life simply by moving.
 

But without realizing it, or even asking for it, a better life quality came to us. And this is why, now that I'm back, I'm angry that my own country isn't providing more for its people. I will never regret living abroad. It taught me to understand another culture. And it taught me to see my own. But it also taught me something else — to lose touch with the American version of reality.

 

 

Jel ima PPP Švajcaraca?

Link to comment
7 hours ago, Simon said:

Није тачно, могао си прво да завршиш студије па да идеш у војску. 

Primer, godina? Sva moja generacija iz srednje je otisla u vojsku, bez izuzetka. I generacija pre mene. I generacija posle mene. I... razumes sta hocu da kazem.

7 hours ago, Simon said:

Могао је у СФРЈ да буде шта хоће и да једе шта хоће, нико није морао да буде атеиста ако није хтјео. 

Osim sto je postojao peer pressure medju mladima da je religija passe a ateizam kul. Makar je tako bilo po gradovima u Srbiji, za Bosnu i Hrvatsku ne znam.

 

U kontektstu noskicha, ateizam it is, jer svakako ne bi bio budista jerbo takvi nisu imali hram (to jest skupljali su se po kucama, kao Bozemeprosti, komunisticki disidenti). A noskich svakako ne bi isao toliku uz dlaku sistemu (koji mu omogucuje letovanje u radnickom odmaralistu i svinjske polutke preko sindikata) da kao Tihi i Prle cetres' prve konspirativno odlazi u stekove da sa kolegama peva hare krisna. Jeste on revolucionar, al' u svoja 4 zida..

10 hours ago, noskich said:

 

 

Prica iz SFRJ, jedan lik zavrsio fakultet, Novosadjanin. Ponude mu nakon diplomiranja posao u Futogu. On se neckao, kaze daleko mu (12 kilometara od centra) od roditeljske kuce. Poslodavac vadi kljuceve iz stola. Opet se ovaj pozali kaze nema zena posao, gde ce naci posao u Futogu? Kaze mu poslodavac nema problema.

I eto, jedan razgovor za posao, rezultat je bio stan i dva posla za oba supruznika. Gde to ima? Gde je to ikada bilo?

I cenis da su i diplominari novinari kao sto si ti bili isto tako deficinarna roba pa su im delili kljuceve od stana kada se zaposle?

 

Nisu, bili su slepci i tad kao sto su i sad. 

 

To jest, ne gledaj dal se to tako nekom zalomilo, nego dal' bi se tebi zalomilo da si sa ovim obrazovanjem u toj drzavi. I racunaj koliko bi godina proveo sa roditeljima u stanu/kuci cekajuci da dobijes taj stan za dz.

Edited by ObiW
Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Primer, godina? Sva moja generacija iz srednje je otisla u vojsku, be izuzetka. I generacija pre mene. I generacija posle mene. I... razumes sta hocu da kazem.

 

upisom na fakultet čije je trajanje duže od 8 semestara, ostvarivalo se pravo na odlaganje služenja vojnog roka. tipa DIF, ETF, mašinski i slično.

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Primer, godina? Sva moja generacija iz srednje je otisla u vojsku, bez izuzetka.

+1

 

Proleće 1983. Svi odreda u vojsku, iako je većina tog proleća položila prijemne za faksove što traju duže od 8 semestara. 

Link to comment
7 hours ago, Simon said:

Могао је у СФРЈ да буде шта хоће и да једе шта хоће, нико није морао да буде атеиста ако није хтјео. 

 

Pod uslovom da onda bude potpuno isključen iz političkog života. Da bi bio član partije, morao si zvanično da se deklarišeš kao ateista. A bilo ti je potrebno da budeš član partije da bi mogao da budeš milion drugih stvari. A i van toga, ako si otvoreno pokazivao da si vernik, mogao si da imaš raznih problema.

 

Ne kažem, moglo je da se živi kao otvoreno religiozna osoba, ali su takvi svakako bili diskriminisani.

Link to comment
12 minutes ago, ObiW said:

I cenis da su i diplominari novinari kao sto si ti bili isto tako deficinarna roba pa su im delili kljuceve od stana kada se zaposle?

 

Nisu, bili su slepci i tad kao sto su i sad. 

 

To jest, ne gledaj dal se to tako nekom zalomilo, nego dal' bi se tebi zalomilo da si sa ovim obrazovanjem u toj drzavi. I racunaj koliko bi godina proveo sa roditeljima u stanu/kuci cekajuci da dobijes taj stan za dz.

 

Ma kakvi diplomirani novinari, lekari specijalisti su bili na listi čekanja za stanove po 10 godina i više.

 

To što se nekom liku iz NS zalomilo da dobije tako lako stan u Futogu je izuzetak koji potvrđuje pravilo.

 

A takvih izuzetaka ima i na Zapadu. Evo npr. mnogi fakulteti u SAD će kada žele da zaposle nekoga kao profesora, obezbediti i posao za supružnika te osobe (to se zove "spousal package"), a obezbediće i stan dok se novozaposleni ne snađu u novom gradu. Tako da eto odgovora na pitanje "gde to ima".

 

No džabe to objašnjavati noskichu. On jarko želi da živi u nekoj svojoj zemlji-dembeliji, čoveka jednostavno smara što ne može uz minimalni uložen napor da dobije sve što želi u životu na tacni. I onda zamišlja da takve zemlje-dembelije postoje (S. Koreja) ili su postojale nekad (SFRJ).

 

Tako da evo: noskichu, batali te izmaštane socijalističke dembelije, ono što ti želiš bilo je moguće samo u nekom feudalizmu, naravno pod uslovom da si član povlašćenog sloja društva (aristokratije/plemstva). Naravno može i danas ako si naslednik nekog milionera ili milijardera, a la Paris Hilton. Ali feudalizam je bio bolji po te na vrhu. Paris Hilton može i da (ako je baš tupson) bankrotira i ostane bez svega, feudalcima je bilo dosta teže da ostanu bez seljaka koje će bičevati da im obezbeđuju lagodan i bezposlen život.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...